Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 4

  • 55 907
  • 734
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 71
Пфф, как съм се оляла, че съм забравила предишната тема, че и създаването на новата съм проспала. ooooh!

Момичета, не знам дали сте гледали Пролет, Лято, Есен, Зима.. и пак Пролет. Това е един от филмите, които са ме разтърсили най-дълбоко, шедьовър. Сигурно повечето го знаете, но не го видях на първа страница и мисля, че трябва да се включи. Peace

# 151
  • Мнения: 0
http://youtu.be/5BMpP7K6e08

" Oseam" се казва филма, има го в ютуб и е разкошен. Будистка приказка. Тъжен е и ще ви разплаче, но е много съдържателен.

Аз живея в Корея от повече от 1 година, но не съм гледала много корейски филми.

# 152
  • Мнения: 181
Sunny_Girl, ще останеш доста изненадана от Lee Min Ho в сравнение с БОФ newsm53 .
Той е страхоооотен и някак си...толкова различен...А сериалчето много,много ми харесва...Снощи стоях до 2 часа да зяпам,ама успях да стигна само до 8-ма серия.Днес ще си го догледам,надявам се.

# 153
  • Мнения: 6 732
Severa, ще оправим пропуска в следващата тема, че тази вече не може да се редактира, а междувремено ето линк за сваляне Spring Summer Fall Winter... and Spring .
Аз още не съм го гледала, защото за мен филмите на Kim Ki Duk трябва по скоро да се усетят. Те не могат да се гледат ей-така, между другото. От опит знам, че е най-добре да изчакам да ми дойде отвътре желанието да го изгледам.

Loren, добре дошла в темичката ни  bouquet . Ще се радваме да ни разкажеш повече за Корея и за живота там, ако имаш желание разбира се Simple Smile . Как се озова в тази част на света? Вярвам, че всички тук ще бъдат много доволни да получат информация от "първа ръка" Wink .

Поздрав за всички с една от най-новите песни на MBLAQ  Hug

# 154
  • София
  • Мнения: 15 452
    Много хубава песничка и клипче!Все едно е снимано в ЖПЗавода, където работех  Joy! Трябва да погледам и други групи,че като съм се втренчила само в две-три,явно пропускам много хубави неща!

   Loren, добре дошла  Hug !И аз ще се радвам много, на разказите и впечатленията ти, ако решиш да ги споделиш с нас  Peace!

# 155
  • Мнения: 0
Благодаря 2в1 и Тайна  Hug

За Корея мога само хубави неща да кажа. Корейците са много мили хора. Много обичат децата и има страшно много детски забавления,заведения за деца и др. интересни неща за деца, които са супер сладурски. Изобщо децата тук се радват на невероятно внимание. Има много планини, които са направени със стълби,пътеки,мостове.. за разходка и катерене и са масово посещавани, както има и много  Будистки храмове в планините. Корейците са луди по тях (по планините:)
Мен най много ме привлича спокойствието, което тези хора излъчват, просто има си го в тях вътрешния мир, независимо от възрастта им.

Дано да е било интересно.
Иначе кои са 5те най-добри Корейски филма според почитателите и познавачите на Корейското кино   Flutter някой би ли ме информирал  bouquet

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 13:11 от Loren

# 156
  • Мнения: 9 180
Loren, благородно ти завиждам къде си сега. Hug
Нядявам се и за малко снимчици,ако не е проблем.

А за 5те най-добри филми съм сигурна,че 5 човека ще ти кажат 5 различни неща. Grinning
Но съм забелязала,че Pasta е доста харесван.

Ще е интересно обаче всеки да напише по 5 филма/сериали,а в следващата тема с тях да направим анкета - така няма да се чудим,кои филми да включим,пък и ще видим кой е най-обичания сериал в темата.
Ако има съгласни разбира се.

# 157
  • София
  • Мнения: 15 452
    Ooo, то колкото хора, толкова вкусове! Аз например харесвам някои,които другите не харесват и обратното! Но  този мога да ти препоръчам с чиста съвест "A Frozen Flower"!

# 158
  • Мнения: 0
Много е хубаво тук, но в същото време е и трудничко. Езика е труден за научаване и храната е адски различна, човек трябва да ходи в Сеул за да яде нещо различно от Корейски манджи и барбекюта Party
Та специално аз нищо не мога да запомня на Корейски за повече от 2 дни..така че ви завиждам благородно на вас , които сте си в България Grinning  Виж ако ми идваха гости като например родители и приятели щеше да е невероятно, ноо още никой не е дошъл.

Този филм-замразено цвете-го има в ютуб и ще го гледам. Иначе аз харесвам още един:"Marriage is a crazy thing" 2004

Ами освен да ви пожелая приятен ден, а понеже аз съм със 6 часа напред от БГ, на мен си пожелавам спокойна вечер.  bouquet

# 159
  • София
  • Мнения: 15 452
    Гледайки корейски филми и сериали, вече съм запомнила доста думички и изрази! Лошото е, че надали някога ще влязат в употреба  Peace.

    Разгледай тук, има богат избор от филми и сериали!

    http://www.easternspirit.org/forum/

# 160
  • Мнения: 0
Тайна, може би като" саранг хе" Wink
Мерси за линка, но искам препоръчани филми, и то по възможножт да ги има в туба. Peace

# 161
  • Мнения: 9 180
Мерси за линка, но искам препоръчани филми, и то по възможножт да ги има в туба. Peace
Само ни насочи малко - какво харесваш,какво не...сериали или филми.

# 162
  • София
  • Мнения: 15 452
    То и аз гледам онлайн, но не в ютуб, защото там ги има на всякакви езици, но не и на тези,които аз знам  Embarassed! Можеш да си харесаш филм или сериал от форума , да прочетеш мненията, кой участва, за сюжета и после да го потърсиш в ютуб.Аз гледам  от тук:
  
   www.dorama.su

   http://ru.viki.com/channels?category=tv

   http://www.myvi.ru/
  
   http://video.i.ua/user/3336240/
    

    Във viki-то можеш даже да си избереш 4 езика, на които искаш да гледаш филма или сериала! Там превеждат на много езици, а и качеството на качените филми и сериали е много добро! Само трябва да се регистрираш, за да можеш да си избереш предпочитаните езици.

  

# 163
  • Мнения: 909
Loren,добре дошла  Hug.
Много ще ми бъде интересно,ако имаш време да споделиш,повече от начина им на живот.Предполагам,че е страхотно в Корея.... Flutter Надявам се и аз някой ден да успея да посетя Южна Корея.Да опитам от всичките неща ,особено тези които ги продават по улиците...една такава пара като се вдигне там,ми иде и аз да ударя една две бутилчици соджу..... hahaha Joy Joy Joy

Първият ми сериал ,беше Pasta ....,затова аз слагам него в 5-цата.За останалите 4-ри трябва да помисля.... Peace

# 164
  • Мнения: 174
Как сте? Тези дни се поизгубих, но редовно ви чета. Simple Smile
И за да не изневеря на себе си, а и на вас,  ето от мен едно поздравче с двама горещи мъже и една кола. Simple Smile Наслаждавайте се. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт