Искате ли да поговорим за захранването

  • 1 025
  • 16
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
вълнуваме този въпрос, защото има много въпроси и почти никакви отговори по тази тематика newsm78, не говоря за форума, а по принцип.
Хайде да поговорим за захранването на бебчо:
- кога е добре да се започне
- как да се започне
- с лъжичка две всеки ден или с почивки
- 1во със зеленчуково защото по не го ядат и както съветват по книгите или пък с плодово
- на каква месечна възраст плодовото и кога зеленчуковото
- кога да се даде сокче и пак 1во кое, моркова или ябълката
- и т.н.
Ние започнахме със сок от ябълка още 2 месец, моркова така и не успях да го му го дам Sad Съпругът ми, ми каза, че трябвало 1во с моркова и тогава със ябълката, защото е била по приятна за пиене, а пък и в нашата настолна книга "Какво те чака през първата година на детето" пише така както казва той, защото като свикнели на сладко, не искат друго.
С пюретата започнахме с плодовите по заръка на педиатъра, от средата на 3 месец по една лъжичка до края и от 4 на следобедното хранене в 16ч. по 80гр. плюс кърма или мляко по 50гр. горе долу в такъв ред, но важното било да се яде пюре Thinking
Та така ли е или не?С кърмата до кога след като толкова бързо се захранват в днешно време, знам, че преди било след 6, ноооо може и да греша.
Затова хайде да поговорим.....

# 1
  • Мнения: 1 771
Ох, моя Крис е много назад. Вчера навърши 9 месеца, но още не е пил сокове, с пюре започнахмес 2 ч.л. и в 7 -ми и половина увеичихме, но от известно време пак отказва всичко и едвам изяжда по 2 ч.л.
Та започнахме захранване от 6- ти месец със зеленчукова пюре: 2 ч.л. сладък картоф така три дни един ден почивки 2 ч.л. тиквичка - 3 дни почивка после три дни оризова каша изяде 4 ч.л почивка и след това комбонаций. Плодово пюре след около 2 седмици от началото на захранването започнахме с круша на hipp пак 2 ч.л. До момента сме на две хранения без заместване на кърмене. Първо суче и след около 15-30 мин. пюре или каша.
  С кърмата до кога след като толкова бързо се захранват в днешно време, знам, че преди било след 6, ноооо може и да греша.- е това е въпрос на личен избор. То е ясно от бързото захранване (в много случаи, за които съм чувала) бързо и  приключване .


ПС: В Библиотеката на форума има много информация би могла да видиш за какво става въпрос. ще си позволя три линка да ти дам, но избора е преди всичко е личен
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1124.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
има и още много информация, която за мен е много добра.

# 2
  • Мнения: 8 585
Бях писал тук по тази тема...отдавна.

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 00:06 от Birdie

# 3
  • Мнения: 3 506
Напротив, има ужасно много информация по въпроса. Наистина много. За съжаление теориите също са доста и ще трябва да се запознаеш с предимствата и недостатъците на всяка схема и сама да решиш. По принцип в момента (а не преди) извън Бг най-често се препоръчва захранването да започне след 6-тия месец, като границите варират между 4-тия и 8-мия (но чак пък третия...). Разгледай Библиотеката на кърмаческия форум, има цял раздел "Захранване и хранене на бебето" (мисля, че седми по ред се пада). Моите деца са захранени след 6-тия месец и не са имали проблеми, но има майки, захранили като теб, чиито деца също се чувстват добре, тъй че ти си решаваш. Приятно четене  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 831
Местя темата.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Има огромно количество информация по въпросите ти в нашата Библиотека, а за интернет да не говорим ConfusedПрочети и ако още нещо те вълнува, питай.Ако ползваш английски, кажи, ще те зарина с линкове Grinning

# 6
  • Мнения: 7 106
Пусни една търсачка в кърмаческия форум с думата "Захранване" и чети на воля Wink.

# 7
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да точно това ме притеснява, че информация много, ноооооооо кое е редното - какво значи това както аз решавам, ми то няма ли правила някакви все пак.Защото, ми то ако е така за какво тогава го мислим, всеки да си захранва когато му е удобно Rolling Eyes
Та затова исках да поговорим.
Иначе знам за какво иде реч, но някак си....... newsm78

# 8
  • Мнения: 1 737
Природата не случайно е създала бебетата да могат да сядят около 6-тия месец, също спира и рефлекса да избутват с език всякаква храна навън, както и стомахчетата им се променят и стават зрели именно тогава. Също и първите зъбки обикновено се показват около тази възраст, както и бебето започва да си посяга към друга храна, освен цицата на мама.
Биберони, с които можеш да му дадеш сок, съществуват от 100-тина години насам, че и от по-малко, а човек съществува от няколко милиона години.

Сама прецени! Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами как да ти кажа - така се получава на практика ConfusedЧетеш, мислиш, решаваш, не е чак толкова трудно Simple SmileАз лично по отношение на захранването никога не съм имала съмнение, че ще е късното, защото ми е крайно неестествено да давам месо с картофи на дете, което дори не може само да седи Shocked
И обратното - моите приятелки повечето са изумени, че синът ми на 16 месеца още не ял вафли/примерно/, не пие сокове, суче по сто пъти на ден Shocked
Такива ми ти работи - всеки от неговата си камбанария.Просто трябва да намериш твоята и да си гледаш от нея Grinning
Кое е редното ли - което е най-удобно за детето.Трябва да следиш за признаци за готовност за захранване.Като му набуташ сока на три месеца и го хване редката, нормално е да го спреш Wink/а по-добре хич да не го даваш, ама айде да не ти влияя, ти сама ще си решиш/.Когато започне да ви бърка по чиниите и да примлясква жално-милно - даваш му да папа LaughingОриентировъчно това става около 6-я месец/приблизително/.Що се отнася до изказванията - ТРЯБВА да яде детето еди какво си, преди да ги приемеш за аксиома, редно е да питаш - защо?В кърмата/адаптето няма ли всичко необходимо на детето за първите му месеци?А не са ли агресивни плодовите киселини за незрялата бебешка храносмилателна система?А алергиите?А защо в цял свят захранват в петия месец минимум, а у нас от 40-я ден #Crazy
Такива ми ти работи Wink

# 10
  • usa
  • Мнения: 2 113
Да точно това ме притеснява, че информация много, ноооооооо кое е редното - какво значи това както аз решавам, ми то няма ли правила някакви все пак.Защото, ми то ако е така за какво тогава го мислим, всеки да си захранва когато му е удобно Rolling Eyes
Та затова исках да поговорим.
Иначе знам за какво иде реч, но някак си....... newsm78

а кой по-добре от теб може да реши кое е правилното за твоето дете Simple Smile? правила много и различни, човек се запознава с тях, решава кои му допадат и отговарят на неговите разбирания, намира информация, която да го успокои, че наистина са разумни и ги прилага Simple Smile. що се отнася за отглеждането на деца(а май и за почти всичко друго...), универсални формули и правила няма.
успех!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 632
Белинда се е изказала доста изчерпателно и моето мнение абсолютно се припокрива с нейното.Но конкретно на въпросите:
- кога е добре да се започне - след 6 навършени месеца
- как да се започне - по твоя преценка,но не и със сокче
- с лъжичка две всеки ден или с почивки - първият ден 1-2,втория - 3-4-5- ит.н. докато достигнеш пълна порция
- 1во със зеленчуково защото по не го ядат и както съветват по книгите или пък с плодово - дали го ядат или не е относително - всяко дете реагира индивидуално на различните храни, аз лично започнах с домашно морковено
- на каква месечна възраст плодовото и кога зеленчуковото - 6 месеца
- кога да се даде сокче и пак 1во кое, моркова или ябълката - сокчета след годинката,че и по-късно
 Световната Здравна организация и УНИЦЕФ препоръчват кърмене до 2 год. и  изключително кърмене (само кърма без сок,вода и др.п.) до 6м. и цял свят освен България захранва след 6-ти месец. Освен това как и кога ще захраниш зависи и от желанието ти да кърмиш - ако то е за по-продължително кърмене препоръчително е да захраниш късно,но ако за теб няма значение колко време ще кърмиш-можеш да захраниш по-рано(както вече си започнала).
Пожелавам ти да вземеш правилното решение!  Wink

# 12
  • Варна
  • Мнения: 632
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6833.0
А това прочете ли го?!

# 13
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да аз съм захранила, но да Ви кажа само 1 седмица което прави 10 лъжички от различни видове плодово пюре и спрях защото не ми се хареса да му давам, въпреки, че ги лапаше с голяма охота feeding- искам да го кърмя, ама педиатърката бла бла бла, но и въпреки това не продължих и се чудех дали съм постъпила правилно  Sad или поради факта, че съм го захранила, не може да спирам т.е. трябва да продължа с пюренцата.
Благодаря за отговорите Ви!

# 14
  • Мнения: 3 926
Миличка, щом искаш само да кърмиш ОК Hug Ти си майката, ти решаваш. Спираш пюретата и минаваш на кърма - готовооо. Към 6-тия месец си започваш пак със захранването. Знаеш ли колко мами са давали сокчета, пюренца и са спирали - проблем нямаш, ако това е желанието ти. И така докато не започне да ви рови из чиниите Mr. Green Wink

Общи условия

Активация на акаунт