За протокола: плащат ли издръжка ексовете?

  • 2 623
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Напоследък, когато емоционалната страна на нещата започва малко по малко да остава на заден план, все по-често се замислям относно издръжката. Тъй като майчинството ще си карам сама и няма на кого да разчитам за подпомагане, ми е интересно дали ексовете изпълняват задълженията си. Като коментар който иска може да поясни, дали плащането на издръжката позволява поддържането на някакъв по-висок стандарт на живот или всъщност е без значение. Този въпрос май е риторичен, но все пак, който иска да се включи. Така де, в другите форуми се обсъжда и материалната страна на живота, защо не и ние от нашата камбанария?!?
Поздрави на всички от мен! Hug

# 1
  • Мнения: 254
 Екс-говедарят Mr. Greenне плаща нищо, осъден е на 40 лева но лев не съм видяла,нито пък той е виждал детето си де Sunglasses

# 2
# 3
  • Мнения: 583
нашият татко с когото нямам брак ни издържа и двете/малката е на 1 годинка/,толкова че да не сме лишени от нищо, но го прави за да си измие съвестта и на мен ми се гади от това и ми иде да му ги хвърля в очите ама не ми стиска щото 130лв няма да ми стигнат само за тока през зимата и стискам със зъби.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 748
Каси, допреди 2 седмици и нашият не даваше и лев за 7,5г, но нещо явно се чална (дали защото се ожени newsm78) и изпрати пари за Малчо, дотолкова, че за първи път съм по-спокойна как ще скърпим месеца. Та, човек никога не знае...

# 5
  • Мнения: X
Екс-говедарят Mr. Greenне плаща нищо, осъден е на 40 лева но лев не съм видяла,нито пък той е виждал детето си де Sunglasses
Май най-добрия възможен вариант за разведените, а в крайна сметка ти винаги можеш да го осъдиш за парите със задна дата, ама той не може да навакса с виждането на детето колкото и да му се иска....  hahaha
Моят повече от законната надали ще даде... ако даде ще е от гузна съвест именно, и то би продължило 1/2 - 1 година докат хване некоя..  но тъй или иначе не може да си позволи горкия да ни издържа, толкоз е зашморцан, и да иска... Така ми се иска да го завра в миша дупка, ама като съм сглупила и съм се женила, сега иди му отнемай права...  Но ми се струва, че колкото и малка, сумата поне ще стигне за памперси.. ми що да им се спестяват... #Cussing out

# 6
  • София
  • Мнения: 1 748
М-м-м, да, памперсите са важно и съществено перо. Спомням си, че с моята майка си декларирахме, че може на хляб и вода да караме, но пари за памперси ще има Simple Smile Да дава! Докато и докогато може!!!

# 7
  • Мнения: 254
 Ами да мога да му ги взема със задна дата,но не искам Mr. GreenДетето ми си има БАЩА и то какъв  bouquet Баща ми също помага доста.Може би ако нямах финансовата възможност бих си ги потърсила.Но сега не искам на сила да карам никого и да го уча на отговорност,след като него майка му го издържа,понеже той парите си ги играе на комар #CrazyТака,че екс-осеменителят да си гледа мизерния животец Mr. Green
 

# 8
  • София
  • Мнения: 2 828
 Rolling Eyes реших въпроса по друг начин
малко йезуитски, но:
освободих го от издръжка
поисках да ми ги даде накуп
под формата на жилище

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
При мен положението е малко по-объркано.....БНД ми плаща  издръжка, която е по-голяма от законните 40 лева (нямахме брак, ама той беше проучил колко е ако имахме)......Но ми плаща пари, понеже доволно много е задлъжнял за минал период към мен...
Бяха ме хванали лудите преди време и си направих сметка какви пари ми дължи....ми ако ми дава сегашната сума - за 7 години без лихвите ще си върне дълга към мен! Мисля, че и той си е направил същата сметка...така че....ще поживеем, ще видим.... newsm78 newsm78
Но мисля, че дебне - само да си сменя работата с по-високо платена, веднага ще ми резне от парите...както направи като се върнах от работа - веднага 25% от сумата паднаха....мммммм..да не казвам къде ми се искаше да го навра! (на кучето в гардероба, ама в най-малкото чекмедже!!!)

# 10
  • Мнения: 934
Моят екс не е плащал от години, сега на пук щото знам, че ще му разваля кефа ще го съдя и за увеличение и със задна дата. А с настоящия осеменител все още не сме си дораздали парцалките за да си плаща много, но все някак изкрънквам по някой лев. Ще го видим като се роди царската дъщеря кво ще стане.Биеше се по гърдите че поне 150 лева щял да дава, ама аз съм му приготвила една декларацийка да си ги взема, ако почне да се дърпа. Тепърва и той умува как да не я подпише ама няма начин да не стане. Неговите топки в моите ръце и по неговата глава.

# 11
  • Мнения: 193
Не плаща,защото няма права.
Няма права,защото все още не е припознал детето.
Не е припознал детето,защото уж след получаване на призовката реши доброволно и веднага да го припознае,ама точно него ден пък изчезна в чужбина/повикали го от фирмата в която работи/.
Но се очертава да не плаща,защото няма да има права!
Няма да има права,защото ще се откажа от делото!
Ще се откажа от делото,защото е безсмислено.
Безсмислено е защото човек няма ли сърце и съдът не може да го накара да си заобича детето.
А какво са парите на фона на една чиста и естествена любов към детето? Нищо.... 

# 12
  • София
  • Мнения: 750
Не до сега нито лев не е дал, вижда се с дъщеря си, купува й някви парцалки, но пари не дава. То дори и тва дето го купи си го държи при него, не й дава да си го  носи тук боклучетата.............абе..........

# 13
  • Мнения: 1 809
На мен уж за сега ми праща редовно издражката-60лв,ама той е в Испания и ако не я плаща,когато си идва ще има проблеми после с излизане от страната.Та...затова е такъв изпълнителен....То стия 60лв...до къде?!Иначе не проявява никакъв интерес към детето...При развода  го осъдиха да плаща издражка с 1 година назад,от когато не живее фактически с нас.Платия я,че не го пускаха да си отиде в Испания ,ама ме изкара....мрасница и т.н.Абе.....безотговорни .....да не казвам какви #2gunfire

# 14
  • Мнения: 3 569
Сори за офф-а!
50 лв. ли е издръжката ?  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт