Какви изследвания в последните седмици преди термина?

  • 1 515
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 915
Имам следните въпросчета:
1. Прави ли се изследване на налягането на очните дъна, ако по принцип бременната няма проблем с очите?
2. Колко време преди термина или датата за планово секцио са ви правили изследване за стрептококи? И изобщо правили ли са ви?
3. Проверка за алергия към упойки и антибиотици практикува ли се в самите болници, или трябва да си ходиш по собствена инициатива? Питането ми е за МД по-конкретно. Доколкото знам, се прави само тест за алергия към един антибиотик, но не и за упойките...В тематана августинките четох, че някои момичета са ходили в Центъра по алергология в МА за по-подробен тест...
4. Кога се прави последната микробиология преди раждането? в осмия или в деветия месец?
5. Изследванията на урина зачестяват ли през деветия месец или пак са веднъж месечно?
6. Ширината на таза кога се измерва като за последно? Дни преди термина или в самата операционна на рентген?

Ами...май е това.
 Simple Smile
Благодаря на всички за отговорите.   Hands Clap

# 1
  • Мнения: 433
Цитат на: Free Soul
Имам следните въпросчета:
1. Прави ли се изследване на налягането на очните дъна, ако по принцип бременната няма проблем с очите?
  Hands Clap


На моя приятелка й правиха изследване на очните дъна, но тя имаше високостепенна миопия. Докторът й казал, че е желателно да роди секцио, но тя си роди нормално.

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Изследването на очите не е задължително, но е препоръчително, особено при проблеми Аз ходих заради късогледство, всичко беше наред, но офтамологът ми каза, че никой не може да даде 100% гаранция, дори и при здраво око (става въпрос за опасността за отлепяне на ретината от напъните при трудно раждане).
Изследване за стептококи не са ми правили, раждах с планирано секцио.Мисля, че ми направиха някакъв тест за упойката в предродилна зала, но вече не си спомням съвсем (раждах в Св.София).
А изследвания на урина през 8 и 9 мес. е хубаво да се правят всяка седмица, но Здравната каса не ги поема.

# 3
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Аз бях с планирано секцио и две седмици преди датата ми направиха изследвания ПКК , урина. Също така консултация с кардиолог.

# 4
  • Мнения: 4 915
Благодаря ви, момичета, за отговорите.   bouquet  Simple Smile

Тъй като при мен още не е сигурно дали ще е нормално или секцио, искамда съм информирана и за двата варианта.

Някое от раждалите нормално майчета да си е правило изследване за стрептококи преди голямото събитие?
Четох, че се препоръчва, за да не се зарази бебчо...

Поздрави!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 394
Цитат на: Free Soul
Имам следните въпросчета:
1. Прави ли се изследване на налягането на очните дъна, ако по принцип бременната няма проблем с очите?
2. Колко време преди термина или датата за планово секцио са ви правили изследване за стрептококи? И изобщо правили ли са ви?
3. Проверка за алергия към упойки и антибиотици практикува ли се в самите болници, или трябва да си ходиш по собствена инициатива? Питането ми е за МД по-конкретно. Доколкото знам, се прави само тест за алергия към един антибиотик, но не и за упойките...В тематана августинките четох, че някои момичета са ходили в Центъра по алергология в МА за по-подробен тест...
4. Кога се прави последната микробиология преди раждането? в осмия или в деветия месец?
5. Изследванията на урина зачестяват ли през деветия месец или пак са веднъж месечно?
6. Ширината на таза кога се измерва като за последно? Дни преди термина или в самата операционна на рентген?

Ами...май е това.
 Simple Smile
Благодаря на всички за отговорите.   Hands Clap


Ето какво знам аз ...
1. Не е наложително, ако няма сериозни проблеми с очите - това включва и голям диоптър.
3. До колкото ми е известно за спинална и епидурална упойка не са необходими тестове. Ако се направят, то е по препоръка на анестезиолога и Зравната каса не ги поема. За пълната анестезия не ми е известно.
4. и 5. Последната микробиология е в 9-ти месец. Превантивно изписват Клион - Д (вагинални таблетки) с цел евентуално да се изчистят родовите пътища, а и докторите нямат гаранция каква хигиена поддържате ти и съпруга ти и дали няма да се появи нещо в последния момент. Добре е изследванията за урина да са поне 2 пъти в девети месец.
6. Ширината на таза се мери при последния регулярен преглед, за да се насочат докторите, дали е наложително раждането секцио или тазът е достатъчно широк за нормално раждане. Не съм чула за масово мерене на таза на рентген преди раждане - все пак това си е облъчване и е вредно за бебоче.

# 6
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Освен това което са ти писали по-горе, в деветия месец ми правиха изследване за хепатит, васерман и спин, ако не се лъжа за спина  Embarassed  и влагалищна чистота (микробиология). Не са ми мерили налягането на очните дъна, нито са ми правили тестове за упойки. Раждах нормално в Шейново, без спинална или епидурална упойка, но докато ме шиха ми сложиха пълна, не зная каква точно  Embarassed , не са искали съгласието ми. Не са ме тествали за антибиотици.
Леко раждане.

# 7
  • Мнения: 4 915
Много полезни отговори! Благодаря и поздрави на всички!  Flowers Sunflower

Общи условия

Активация на акаунт