Възли на щитовидната жлеза

  • 4 714
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте!
Искам да разбера, дали има и други с моята участ. Преди седмица ми откриха четири възела на щитовидната жлеза, двата са микро, другите хипоехогенни/така са отбелязани в диагнозата/. Уплахата ми премина, прочетох доста и разбрах, че всъщност това е много често срещано явление. Процентът на злокачествени възли е минимален, но четири в моята, са си направо стрес Twisted Evil за мен. Заключението ми е струма нодоза. Предстои ми биопсия и премахване с инжекция на едната киста, която е 2см, другата е 4 мм.
Моля ви, ако има мами с подобни преживелици, пишете ми как сте процедирали, какво сте преминали като лечение и какво да очаквам?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз имах кисти на щетовидната жлеза по време на бремеността ми.Бях в 4-я месец, когато ги откриха.Можеш да си представиш как реагирах в това положение.Като "утеха" лекарката ми каза,че ако продължават да се увеличават ще бъда оперирана,дори и бременна.През цялата бременност взимах Йодид 200.Но за моя радост кистите изчезнаха, та се разминах със скалпела.Надявам се и при теб всичко да се размине.Успех!

# 2
  • Мнения: 81
          Здравей Ина, и аз реагирах като теб, беше много стряскаща новината , че имам киста 3 см и няколко малки около нея. Взех мерки и се наложи да ме оперират. До деня на операцията кистата стана 7 см. Операцията се извърши в София в специализираната болница по ендокринология. Отстраниха ми половината жлеза. Следоперативния период за въстановяване не беше тежък. Наложи се да пия Л-тироксин, защтото жлезата не функционираше достатъчно. Ендокринолога определя дозировката. Много е важно хормоните да са ти в норма ако искаш да забременееш! Наистина има много страдащи от струма нодоза и жалкото е, че все по-млади момичета! Радвай се , че не се налага операция. Успех. Пиши как си и какво е станало.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 956
Изчакай резултатите от биопсията и пиши как е минало.
Преди 2,5 год. бях в същото положение, но за съжаление се оказа, че моя възел е злокачествен  Cry Последваха 2 операции.
Сега съм без жлеза и се чувствам горе-долу добре, като изключим проблема с килограмите  Rolling Eyes

Виждам, че и ти си от Варна и ако има проблем обади ми се.
Кой ти е ендокринолога ?

# 4
здравейте момичета,аз също имам такъв проблем. С вазел на щитовидната жлеза съм от около 3 години.Страшно ме е страх. Кажете като са ви гледали на ехограф разбирали се че вазела е от страшните. Как лекарят решава да ви изпрати на биопсия -от ехогравския резултат или всички са ви пратили директно на биопсия. На мен не са ми правили и умирам от страх. Възелът ми е топъл само един.

Общи условия

Активация на акаунт