проблем с детегледа4ка

  • 1 901
  • 32
  •   1
Отговори
  • Vienna
  • Мнения: 519
zдравеите моми4ета, и3винявате, 4е ви 3анимавам, но ми трябва сьвет... в3ех си детегледа4ка от Бьлгария (3а гледане на София и помо6т в домакинството). 3а6тото мьжьт ми е в командировка 3а 8 седмици (до 6.1.) а а3 работя доста интен3ивно (4есто сьбота и неделя, с доста но6ни дежурства, които траят мин. 26 4аса всяко). тя живее при нас, няма тук никакви ра3ходи. но вси4ко тук в австриа е ми3ерия, трагедия и ужас. тя се 4уди как на някои може да му харесва да живее тук. вси4ко е мрьсно, неуредено. как вь3питаваме детето сь6то не е добре. б Пловдив оба4е (не искам да обидя никои от там, а3 не по3навам града) вси4ко е направо супер... как можело ние да пестим електроенергията и напр. парното да не е пуснато ден и но6т до дупка.. неиният мьж (тя е на ок. 40 има 2 пораснали деца) ако трябва 6тял на 5 работи да работи, но у тях 6тиало винаги да бьде поне 25 ° (у нас е ок. 18, 19°). вси4ко каквото кажа има коментар от неина страна, 4е така не е добре, тя по добре 3нае как тр. да се направи правилно.днес сутринта и ка3ах, 4е един приятел 6те доиде на 3акуска у нас и да си поговорим, 3а6тото има проблеми с приятеля си. коментарьт бе6е "е като не ти пре4и да си ко64е 3а отпадьци" !!!??? като нямаме хляв и а3 се ядосвам, 4е няма какво да zакусим, а тя не ми е ка3ала 4е от дни нямаме хляб, ми се ка3ва "еми 3на4и идеален момент да по4не6 диета"  !!!??? а самата тя е мн. обид4ива, днес намерих напр. в хладилника отворена консерва с домати, от нея отсипан явно само малко от сока и 3аря3ана така, естествено мухлясало вси4ко. а3 ка3вам, моля те нека да гледаме и като отворим не6то, да го и3ра3ходваме следва6тите дни, или ти като готви6, или на мен кажи. обиди се. после понеже консервата бе6е отворена мн. дилетантски (като с нож все едно) а3 и пока3ах моита отвара4ка и се опитах да и обясня как се пол3ва (наистина с нея мн. лесно се отварят консервите), тя ме отсе4е веднага, тя ве4е я е видяла и хи4 не е толкова удобна 3а пол3ване и де не си мисля 4е е отворила консервата сьс 3ьби? при което а3 ка3ах "то4но така и3глежда6е, оба4е." тя се обиди страхотно и и3ле3е и трь6на вратата. #2gunfire
кажете, а3 ли сьм мн. в3искателна и не4уствителна или...
и какво да правя, 4е да има мир и спокоиствие о6те 4 седмици, а мен като ме няма тя да не си го и3карва на детето? хи4 не 3нам...

# 1
  • Мнения: 7 091
zдравеите моми4ета, и3винявате, 4е ви 3анимавам, но ми трябва сьвет... в3ех си детегледа4ка от Бьлгария (3а гледане на София и помо6т в домакинството). 3а6тото мьжьт ми е в командировка 3а 8 седмици (до 6.1.) а а3 работя доста интен3ивно (4есто сьбота и неделя, с доста но6ни дежурства, които траят мин. 26 4аса всяко). тя живее при нас, няма тук никакви ра3ходи. но вси4ко тук в австриа е ми3ерия, трагедия и ужас. тя се 4уди как на някои може да му харесва да живее тук. вси4ко е мрьсно, неуредено. как вь3питаваме детето сь6то не е добре. б Пловдив оба4е (не искам да обидя никои от там, а3 не по3навам града) вси4ко е направо супер... как можело ние да пестим електроенергията и напр. парното да не е пуснато ден и но6т до дупка.. неиният мьж (тя е на ок. 40 има 2 пораснали деца) ако трябва 6тял на 5 работи да работи, но у тях 6тиало винаги да бьде поне 25 ° (у нас е ок. 18, 19°). вси4ко каквото кажа има коментар от неина страна, 4е така не е добре, тя по добре 3нае как тр. да се направи правилно.днес сутринта и ка3ах, 4е един приятел 6те доиде на 3акуска у нас и да си поговорим, 3а6тото има проблеми с приятеля си. коментарьт бе6е "е като не ти пре4и да си ко64е 3а отпадьци" !!!??? като нямаме хляв и а3 се ядосвам, 4е няма какво да zакусим, а тя не ми е ка3ала 4е от дни нямаме хляб, ми се ка3ва "еми 3на4и идеален момент да по4не6 диета"  !!!??? а самата тя е мн. обид4ива, днес намерих напр. в хладилника отворена консерва с домати, от нея отсипан явно само малко от сока и 3аря3ана така, естествено мухлясало вси4ко. а3 ка3вам, моля те нека да гледаме и като отворим не6то, да го и3ра3ходваме следва6тите дни, или ти като готви6, или на мен кажи. обиди се. после понеже консервата бе6е отворена мн. дилетантски (като с нож все едно) а3 и пока3ах моита отвара4ка и се опитах да и обясня как се пол3ва (наистина с нея мн. лесно се отварят консервите), тя ме отсе4е веднага, тя ве4е я е видяла и хи4 не е толкова удобна 3а пол3ване и де не си мисля 4е е отворила консервата сьс 3ьби? при което а3 ка3ах "то4но така и3глежда6е, оба4е." тя се обиди страхотно и и3ле3е и трь6на вратата. #2gunfire
кажете, а3 ли сьм мн. в3искателна и не4уствителна или...
и какво да правя, 4е да има мир и спокоиствие о6те 4 седмици, а мен като ме няма тя да не си го и3карва на детето? хи4 не 3нам...



Ох много ти е сложна ситуацията....Аз познавам една такава, която стана детегледачка в Германия, защото я мъзяло да си гледа детето и искала да види свят. И си заряза детето при майка си и ..след 4 седмици я изгониха естествено, като я видяха, че от сутринта до 5 следобяд пие кафе пред телевизора(  както майка и я оставяше да прави)и нищо не иска да прави. Явно има хора, които просто не са за тази работа и ти си попаднала на такъв човек. Наистина си е за притеснение да я оставяш сама с детето като сте в такива отношения. Нямаш ли някой приятел, приятелка дето да идва да я наглежда какво прави през дежурствата ти?Гледай просто да  не се конфронтираш с нея ако е възможно, ако трябва освен за да и кажеш нещо за децата не говори с нея.  Иначе в твое присъствие как се държи с детето?

# 2
  • Мнения: 3 880
Аййй Луси... ти дететгледачка ли си си взела или свекърва Wink??? Как може така да ви се бърка, направо не мога да го проумея, че и номера да ви предва и да се прави на обидена...
Няма ли възможност да я смениш? Или след тези 4 седмици няма да имаш изобщо нужда от детегледачка? В такъв случай трябва да я изтърпиш, но опитай да я стегнеш малко, все пак ти си шефа нали така и тя трябва да се съобразява с вас, а не вие с нея.
Трудно е така с чужди хора под един покрив, но като няма друг начин newsm78

# 3
  • Мнения: 1 559
Според мен и покажи пътя,и да си ходи...Намери си някоя от там...наще лелки с тези стари манталитети ,много ме дразнят #2gunfire

# 4
Биба, направо ми го открадна от устата това за свекървата Crazy Whistling Mr. Green
Много неприятна ситуация. Дано поне се държи добре с детето.
Що не седнеш да говориш с нея (явно ще трябва да я доизтърпиш 4 седмици), попитай я защо винаги е негативна и все наопъки ти отговаря. Аз съм прям човек и бих провела такъв разговор. Пък в крайна сметка ти си й работодателя - малко или много тя трябва да се съобразява с твоите правила. Къщата си е твоя. Монетата винаги има две страни, но тя ми прилича на опърничав човек (напомня ми за някой Crazy Laughing). А не можеш ли да оставиш и камера на запис (под прикритие разбира се) да видиш пък какви ги върши денем. ПРецени в коя стая най-много стоят с детето и я постави там.  newsm78 (айде и Шерлок Хоумс станах Crazy)

# 5
Според мен и покажи пътя,и да си ходи...Намери си някоя от там...наще лелки с тези стари манталитети ,много ме дразнят #2gunfire

Меган, мисля си че е лесно да се каже така, но такъв човек не се избира от днес за утре (поне аз така си мисля). Не може да хване първият за ушите. Thinking. Пък и разбирам остават още 4 седмици не знам до свършване на договора на тази жена или до прекратяване на работата на Луси  newsm78

# 6
  • Мнения: 7 803
май мъжът и се  връща след 4 седмици   newsm78
au pair е добра идея но трябва доста време и не знам дали отговаря на изискванията жилището и а и няма право повече от 40 часа на седмица да я кара да работи
аз бях 2 пъти в германия и австрия

# 7
  • Мнения: 235
Люси,
конкретно по ситуацията - най-добре отиди да й се извиниш. Бъди възпитана и дипломатична, нищо, че не си виновна. След като го направиш, й обясни културно, че това е вашата къща и ти си имаш определени правила, които очевидно са различни от нейните, но т.к. й плащаш за определен вид услуга, най-малкото очакваш те да се спазват. И да не се коментират

Дай да се разбере, че от нея се изисква само още няколко седмици търпение, след края на които тя ще е свободна да се прибере на "топло" и "уредено" в Пловдив.   

Дръж сдържан и спокоен тон и до края на периода се дръж на разстояние и не говори с нея на лични теми, а само при нужда.
 
Съвет за следващ път - да вземеш по-младо от теб момиче, което няма такъв богат житейски опит и ще има респект към теб. Ти самата ще се чувстваш по-авторитетна и уверена. И по-спокойна.

# 8
  • Vienna
  • Мнения: 519
мерси мн. 3а бьр3ите отговори. абе доста е трудно. а3 не мога да прекратя работата си в никакьв слу4аи. а и отпуска не мога да ж3ема, 3а6тото 6те се местим януари в ново жили6те, и тогава 6те ми трябва. сега как толкова набьр3о да намеря нова, и то то4но преди коледа?
понеже и3ли3ам сутрин доста рано и не може никак да 3акьснявам, исках да имам някои които да живее у нас и да я води на детска градина (след като а3 3амина на работа). ина4е не  е мьр3елива, 4исти, пере (пералнята ок. 1/3 пьлна), и3хвьрля боклук. ра3бирам 4е и е трудно в 4уждо домакинство, 3атова до сега я оставях да вьр6и не6тата както тя иска. но сега 6те напи6а списьк, кокво то4но и3исквам, как то4но и колко 4есто да се прави, и 6те си поговорим отново, ако не и и3нася - да си ходи! с детето се дьржи горе долу добре. но то4но това, на което а3 дьржа, тя не дьржи, а не6та, на които ние дьржим според нея са глупости и тя не може да насилва детето....  в4ера Софи си бьрка напр. в носа, тя й ка3ба, ние сте ти отрежем носа, 6том така ти пре4и... аууу, побьрках се! какво като си бьрка в носа? е, не е хубаво и а3 и правя бележка, ама вси4ки деца си бьркат в носа, какво от това? 4ак носа да й режем???
а сама малката в никакьв слу4аи не мога да я оставя тя е на 3 год. като имам но6тно и3ли3ам единия ден преди 7 сутринта и се врь6там на следва6тия ок. 11. тя ходи на детска градина до 14 4аса.

# 9
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Скъпа Люси, не ти е лесно както разбирам! Много ме учудва как си попаднала на такава опърничава жена, пък и обидчива при това?!? Пък ме учудва и забележките за температурата в дома ви - та ние всички в България правим икономии. И у нас в кухнята температурата не е по-висока от 10 градуса...
Наистина е добре да направиш списък с изискванията си и да й го дадеш. Дръж на него и не отстъпвай!
А за отварянето на бурканите, хъм, ние така сме си свикнали - не съм виждала отварачка за буркани в България  Sick, и с нож също не е трудно!!!

Желая ти успех, дано се оправят нещата и дано поне детенцето ти се чувства добре!

# 10
  • Мнения: 2 452
На тове място аз какво бих направила - списък с изисквания; сложи го на видно място. По повод на недоразуменията - не се ядосвай излишно. Тя няма да бъде дълго време с вас, така че просто я използвай пълноценно и игнорирай останалото. Още повече щом детето ти ходи на градина, то не е с нея постоянно. Това за отрязания нос не бих изтърпяла! Бих я срязала веднага. Другото ще го преглътна с любезна усмивка. Няма да и слизам на нивото!

Офф - за 40-годишните "лелки" - Меган, аз също съм на тази възраст и не се имам за "лелка". Това, какъв е манталитета на даден човек не зависи от възрастта му, а от възпитанието му. Познавам немалко двадесетгодишни "лелки" по манталитет. Така че нека да се уважаваме взаимно и да не си лепим етикети на базата на външни белези, възраст и др.

# 11
  • Мнения: 1 854
Lucy, от агенция ли ти я подбраха или на някой познат от БГ услуга правиш?
Кьсмет и потрай още малко, с дистанцирано, но любезно поведение.

# 12
  • Мнения: 3 491
Мила, може да звучи грубо и непатриотично, но аз си реших проблема с детегледачките след като си избих притеснението, че трябва да е непременно българка. Може би съм частен случай, но така всички се чувстваме добре.

# 13
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
отвара4ки за буркани съм виждала  България, и то не един вид. айде да не се правим на много изостанали.
на такива жени, колкото  и да е грубо , трябва да им се обясни за какво им се плаща и в това не вярвам да влизат даване на съвети и укори. ако са много 4уствителни да не са станали такива. не всеки става.
кажи и какво искаш от нея и как го искаш и ако не и харесва -да си ходи.
аз за това не мога да свикна с идеята някой4ужд да ми живее в къщата, но в твоя слу4ай ти нямаш избор.
 успех!

# 14
  • Мнения: 1 559


Офф - за 40-годишните "лелки" - Меган, аз също съм на тази възраст и не се имам за "лелка". Това, какъв е манталитета на даден човек не зависи от възрастта му, а от възпитанието му. Познавам немалко двадесетгодишни "лелки" по манталитет. Така че нека да се уважаваме взаимно и да не си лепим етикети на базата на външни белези, възраст и др.

Sorry ,не съм искала никoй да обидя,много се подразних.Не стига ,че е в нейната къща,че и плаща заплата,ами и претенции.Незнам ,аз може би не бих я изтърпяла,но ако нямa накъде..... newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт