Снимка на тръбите и кървене

  • 7 105
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 553
Вече питах в друга тема, но пускам и отделна, за да получа повече мнения. Извинявайте предварително за повторението  Embarassed.
Вчера правих снимка на тръбите. Резултатът е добър - и двете пропускат  Grinning.
Но по време на процедурата доктора се затрудни с вкарването на катетъра, каза че ми била особена шийката, даже после ми се извинява  Shocked. Имаше и доста кръв  Embarassed. Днес е доста по-малко, но все още кървя. Та въпросът ми е да споделите при вас как беше, колко време кървихте след процедурата? Притеснявам се дали всичко е наред, а съм на преглед чак в събота.  Confused

# 1
  • Мнения: 902
Не се притеснявай.Може да кървиш 2-3 дена.при защипването се случва да наранят шийката.При мен нямаше нищо още на следващия ден,но ме бяха предупредили,че е възможно да се появи.Все пак,ако се почувстваш зле,потърси лекар.Аз правех хистероскопия през април.При нея се вкарва камерка в матката за оглед.След това кървих 10 дни и накрая ми докараха цистит.Изпих две шепи антибиотици и се оправих.Та всичко зависи от доктора и от организма.Случайте на проблеми са много редки,но аз имам абонамент за тях.Съветът ми е да питаш,ако нещо не ти е комфортно.Мен интуицията не ме подвежда.
Дано не стана много мрачно,просто ти споделям моя опит.Късмет и много положителни емоции през проходимите тръби! Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 841
.......Вчера правих снимка на тръбите. ... Та въпросът ми е да споделите при вас как беше, колко време кървихте след процедурата? Притеснявам се дали всичко е наред, а съм на преглед чак в събота.  Confused
При мен беше един ден, но при всеки е индивидуално  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 7 716
Наранил те е при процедурата. Не се притеснявай. Ще мине.

# 4
  • Мнения: 553
Благодаря ви момичета, успокоихте ме  Simple Smile.
White, ти какво чувстваше освен кървенето? Аз нямам болки, но като се мия леко смъди от сапуна (външно)  Embarassed.
Лали и аз предполагам, че е от нараняването, но се притеснявам да не ми създаде други проблеми  Embarassed.

# 5
  • Мнения: 1 320
Аз ти отговорих в другата тема, но хайде и тук.
След моята цветна снимка имах много силно кървене в рамките на един ден-като обилен цикъл, дори със съсиреци. До ранния следобяд намаля и спря. На следващия ден нямаше нищо вече.
След инсе-то също кървих доста до края на деня, а след това пет дни някъде ми цапаше. Споменавам го, защото, според мен, процедурата със защипването на шийката е една и съща.
Моля те, кажи какво точно знаеш за твоята шийка, какво й е особеното, щото и при мен май има нещо такова. По време на инсе-то екипа си говореше, че се била "скрила", че трудно я защипали, че щяло да ме боли като ми вкарват катетъра-да стисна зъби и, че положението на матката и шийката било такова, че щяло да ги затрудни при евентуално инвитро.

# 6
  • Мнения: 553
Моля те, кажи какво точно знаеш за твоята шийка, какво й е особеното, щото и при мен май има нещо такова. По време на инсе-то екипа си говореше, че се била "скрила", че трудно я защипали, че щяло да ме боли като ми вкарват катетъра-да стисна зъби и, че положението на матката и шийката било такова, че щяло да ги затрудни при евентуално инвитро.
Благодаря още веднъж Момиче  Simple Smile,
Ами не питах за подробности, защото бях ужасно притеснена. В събота ще питам повече. Но и при първия преглед докторът каза, че матката ми била леко изместена настрани и според него това значело, че може би имам някакво срастване. Затова правих и снимката.
До колкото разбирам, ходим при един и същи лекар. Може да се срещнем някой път при него. Дано тогава вече да сме  preggo  Praynig

# 7
  • Мнения: 902
При мен след 4-5 дни се появи болка ,когато ходя по малка нужда.Дори и след това ми оставаше чувството,че мехурът ми все още е пълен.Накрая стана нетърпимо и не можех да спя...Но всичко мина благополучно.май най-правилното решение беше смяна на доктора.Затова нямах проблеми при цветната снимка по-късно.Пък и през април все още не бях открила форума иначе щях да си спестя всички тези "екстри".При теб всичко ми звучи нормално,така че се успокой.Съветвам те да изчакаш със секса 2-3 дни,за да се възстановиш напълно и после...много любов.

# 8
  • Мнения: 553
При мен след 4-5 дни се появи болка ,когато ходя по малка нужда.Дори и след това ми оставаше чувството,че мехурът ми все още е пълен.Накрая стана нетърпимо и не можех да спя...Но всичко мина благополучно.май най-правилното решение беше смяна на доктора.Затова нямах проблеми при цветната снимка по-късно.Пък и през април все още не бях открила форума иначе щях да си спестя всички тези "екстри".При теб всичко ми звучи нормално,така че се успокой.Съветвам те да изчакаш със секса 2-3 дни,за да се възстановиш напълно и после...много любов.
Благодаря White,  Simple Smile
Със секса въобще не мисля да бързам за сега. Имам чувството, че всичко ми е протрито  Embarassed (извинявайте за подробностите  Embarassed). А и след облъчването хич не ми се иска да става бебе, че после няма място да мога да си намеря докато не се роди да видя, че всичко си му е наред  Twisted Evil.

# 9
  • Мнения: 1 320
При Стаменов ли?
Да, може да се видим.
Ама на него много изместени матки са му се паднали Simple Smile
/моята е съвсем в дясно, но нямам сраствания-анатомична особеност било/

# 10
  • Мнения: 553
Ама на него много изместени матки са му се паднали Simple Smile
/моята е съвсем в дясно, но нямам сраствания-анатомична особеност било/
Ами не знам какво да мисля, той е първият, който ми го казва  Confused.
Вярно, че преди години една друга гинеколожка ми каза, че съм имала срастване там, но на нея й нямам доверие след всичко, което ми направи (това е друга тема ... Twisted Evil). А и никога не съм имала оплаквания отдясно (какво съвпадение, и при теб е отдясно  Wink).

# 11
  • Мнения: 1 320
Аз разбрах през юни за това изместване и от тогава се самонаблюдавам. Боли ме преди всичко в ляво, в дясно-почти нищо не усещам. Този месец имах два спукани фоликула в дясно, но след като ми дойде пак ме боли в ляво. Не зная защо е така.

# 12
  • Мнения: 553
Боли ме преди всичко в ляво, в дясно-почти нищо не усещам.
Ами и мен ме боли понякога вляво, а вдясно не съм забелязала да ме боли. Даже първия път като ходих на гинеколог беше заради тази болка. Та тогава ми казаха, че имам срастване, пих антибиотик, ходих на физиотерапия, но болката не се промени с нищо. На въпроса ми все пак защо ме боли отговора беше: ами имала си някоя по-болезнена овулация, нищо ти няма вляво  Rolling Eyes. Аз обаче забелязвах, че болката е само понякога, и то по всяко време от цикъла.  newsm78
После се оказа, че имам дископатия и проблеми с тазобедрената става вляво (следствие от лошо падане през зимата) и аз реших, че е било от това. Един лекар пък ми каза, че имам колит на дебелото черво (майка ми има и сигурно и аз съм го "наследила"). А може и нещата да са свързани. Поне аз така си ги обяснявам.

# 13
  • Мнения: 402
Вярно, че все изместени са му се паднали на Стаменов, моята е в ляво, обаче си ме боли точно в ляво! Другата седмица и аз съм на снимка там!

# 14
  • Мнения: 1 320
по принцип мен ме боли само около ову и по време на цикъл.
за ову-то не съм се вглеждала, но съм категорична, че по време на цикъл ме боли основно в ляво.

Общи условия

Активация на акаунт