Отговори
# 120
  • Мнения: 62
Женя 83 благодаря за бързият отговор.
А ти имаше ли симптоми или изобщо не си имала такива?И ако може още един въпрос ходи ли вече на лекар и какво каза той по въпроса?
МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ   bouquet  bouquet  bouquet

# 121
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Абе Цвети,не се тревожи бе мила всичко ще е наред почивайте си,мислете позитивно и не се вкарвайте в излишни филми...всеки организъм е различен не се сравнявайте ама въобще HugАз с  първата бременност ми нямаше абсолютно нищо,нито гадене,повръщане,виене на всят...бях си супер.....ама сега ще видим засега само мнооого ми се спи....дано нямам и други неразположения де Heart Eyesа гърдите въобще не са ми наедрели за сега само са ми по-чувствителни...това е
Успокой се и гушшшшшш Hug

# 122
  • Мнения: 1 092
Женя 83 благодаря за бързият отговор.
А ти имаше ли симптоми или изобщо не си имала такива?И ако може още един въпрос ходи ли вече на лекар и какво каза той по въпроса?
МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ   bouquet  bouquet  bouquet

Никакви. Направих два теста положителни бяха. Отидох на лекар видя се плоден сак и начална бременност. Ходих много рано около 4-та г.с или 2 седмица откакто е станало, а тогава почти нищо не се вижда. Само от време на време ме боли корема и то най-вече когато се ядосам. Д-ра каза да вземам но-шпа.



Нали знаеш за какво е признак това? Поне така казват...първия път е било момче - сега ще е момиче  Peace Hug

# 123
  • Мнения: 62
delqna всъшност си много права.В сряда съм на лекар и там ще разбера  Hug
Още веднъж благодаря Ви момичета   bouquet
Първата ми бременност беше доста тежка и сега като нищо ми няма чак се стряскам Embarassed

# 124
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Хубава работа Цвети наслаждавай се тогава на леката си бременност пу-пу дано е такава за всички ни Hug
И Жени,дай Боже бе мила не го знаех това ама нека нашарим гащите и аз искам момиченце,а мЪжо иска още едно момче Laughingтака ,че все ще сме доволни Joy Joy Joy

Последна редакция: пн, 11 юли 2011, 17:46 от delqna

# 125
  • Мнения: 12
Добре дошли на всички мартенски мами.

Искам да ви питам дали сте мислили за възглавници за бременни/едни продълговати такива/. Знам че ни е малко рано, но на мен не ми е вече много удобно да спя настрана.
Като става дума за спане вие как се справяте със сънливостта?  newsm78 Аз съм много сънлива от бременността  и ми пречи в работата /работя от 4 след обяд то 1 през нощта/ и можете да си ме представите как вървя и спя ... кафето  не е опция тъй като съм го ограничила до 1 на ден със ставането? Някакви свежи идеи?  newsm78

# 126
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
happy cveti какво да ти кажа мила за възглавнички май ни е още много рано,в какъв смисъл не ти е удобно вече Thinkingами какво ще правиш в 7/8/9 месец  Joy аз лично не съм ги ползвала но съм чувала ,че са удобни Peace Hug
за сънливоста ами спи ми се и това си е  Crazyи аз взех да ги ограничавам кафетата до 1 на ден с повече мляко и така Peace

# 127
  • Мнения: 12
Ами убива ми коремчето .... и аз направо не го мисля за по-ната, но си заслужава.
Доста бързо расте, но така сме в мойто семество. Най-важното е да е живо и здраво!

По-големия проблем  е спането...

happy cveti какво да ти кажа мила за възглавнички май ни е още много рано,в какъв смисъл не ти е удобно вече Thinkingами какво ще правиш в 7/8/9 месец  Joy аз лично не съм ги ползвала но съм чувала ,че са удобни Peace Hug
за сънливоста ами спи ми се и това си е  Crazyи аз взех да ги ограничавам кафетата до 1 на ден с повече мляко и така Peace

# 128
  • Мнения: 52
За възглавниците за бременни да кажа , че са супер неудобни, ако сега ти пречи след 5-6 м.....незнам какво ще правиш Simple Smile

За сънливостта, аз нощно време ставам по 3-4 път заради малкия бандит и 1 път да го кърмя, така че съм подготвена с безсънието и такова нещо да ми се спи...  никой не ме пита Laughing

# 129
  • Мнения: 1 092
И аз се заглеждах в това, но още е рано за мен

# 130
  • Мнения: 4

ludesia, не слушай кой какво ти казва - слушай тялото си. Не мисля, че трябва съществено да променяш начина си на живот, ако се чувстваш добре и не ти го забранява АГ-то - тялото ти е свикнало да спортува, не му отнемай това. С предишната бременност имах леко отлепване в 4-я месец. Като махнеш двете седмици лежане, не съм спирала да се движа... Карах колело до 6-я месец, докато един дядка не ме събори на един светофар и се поушашках и престанах.
Говори с лекаря си и ако не ти забрани дадения спорт - действай си:)
А риск си принципно си има до последно - не се поддавай на лоши мисли! Всичко ще е наред и здраво бебче на финала! Hug


Мисля, че си права ще си спортувам. Особенно след като ми няма нищо нито повръщам, нито ми се гади, единствено гърдите ми пораснаха и са под напрежение, ама е готино, че пораснаха като се има предвид, че бяха доста малки сега ми е кеф. За съжаление има много невнимателни шофьори,  ще внимавам повече с дядковците.Важното е , че си излязла невредима от ситуацията.


След 3 теста според мен си в нашият отбор.Втората черта винаги е по-бледа, защото първата е контролна.

Защо имате съмнение за извънматочна бременност? Какви са тези глупости?
Кажи на твоята позната да се гръмне #2gunfire #2gunfire #2gunfire риск от аборт има във всеки един месец, всичко е до нагласа, организиъм и добър лекар.
За секса е пълна глупост, ако е в мярка и ти доставя удоволствие всичко е ОК, понякога оргазмът предизвиква контракции и има риск, но това е само при проблемна бременност.
За топлата вода е вярно , за тежкото също.

За колелото, аз лично бих го оставила, за басейните е много рисковона от гъбична инфекция, бременните са оязвими.

подходящи спортове са: Йога, гимнастика,шах Laughing фитнес за бременни.
Съвет от мен, запази си час и се посъветвай със специалист, дано съм била полезна.Hug
Еми ще видя дали тестовете са  отчели правилно средата на другата седмица.
Мерси, откакто реших да не ги слушам кой какво ми говори и какви рискове има се успокоих.
Сестра ми каза, че бремеността не било болест и не значело че трябва да си променям коренно живота.
Мисля да ходя да плувам и да си карам колелото, личния лекар ми каза, че няма проблеми.
В басейна при нас преди време бях видяла една бременна жена, по това време и мойта най добра приятелка също беше бременна и тя ми беше казала същото като теб, че не трябва да се ходи заради инфекциите. Като се замисля аз не съм имала никакви по сериозни инфекции. а и  личния ми лекар каза че няма проблеми.
На йога не съм ходила  никога.Може да пробвам нещо ново,Ти ходиш ли?Къде?Шах- хехехех играхме като деца в борисовата градина  сядахме на една по отдалечена пейка от дядковците и се правихме и ние на добри играчи.

Добре дошли на всички мартенски мами.

Искам да ви питам дали сте мислили за възглавници за бременни/едни продълговати такива/. Знам че ни е малко рано, но на мен не ми е вече много удобно да спя настрана.
Като става дума за спане вие как се справяте със сънливостта?  newsm78 Аз съм много сънлива от бременността  и ми пречи в работата /работя от 4 след обяд то 1 през нощта/ и можете да си ме представите как вървя и спя ... кафето  не е опция тъй като съм го ограничила до 1 на ден със ставането? Някакви свежи идеи?  newsm78


Цвети, аз започнах да пия много фрешове от цитросови плодове и от зеленчуци.
Ако имаш възможност спи следобеда от 1 до 3ч.
Онзи ден се чуствах много свежа, аз съм на работа от 7, към 7:30 изпих един фреш от портокали, освен че освежава в портокалите се съдържа и фолиева киселина.
Към 9 изпих фреш от моркови, следобеда пих фреш от лимони/аз обичам някой не могат да пият, може да е от греипфрути/. Мини на балансиран хранителен режим. Сутрин със ставането прави гимнастика.Прави си разходки. Движението ободрява, поне при мен е така.
Аз кафе никога не съм пила мразя миризмата.


# 131
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Здравейте,бъдещи мартенки  Hug Аз съм от мартенки 2011.
Честито на всички видяли така желаните EFPПожелавам на ви леко и безпроблемно бременеене,да се напълни темичката с много щастливи коремчета.Подкрепяйте се,изслушвайте се,споделяйте радости и тревоги,които близките ви не биха могли да разберат.Добре дошли във вашето виртуално семейство Hug Наслаждавайте се на всеки ден от бременността,защото ще е неповторим!  bouquet Hug

# 132
  • Мнения: 12
ludesiq  фрешовете са много добра идея аз пия принципно соковете на Пфанер.
Относно гимнастиката, аз почвам от утре въпреки че не съм качила и 1 грам но не съм от най-финните, затова почвам тези упражнения http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/

Можете и вие да почнете мами и бъдещи такива. Аз лично не мога да свикна към мен да се обръщат с МАМА  Joy

Женя 83, мерси за линка мила в най-скоро време ще се възползвам.
Лека вечер и добро ден според това кога четете този пост. Много усмивки.  Hug

# 133
  • Мнения: 3 242
ludesiq  фрешовете са много добра идея аз пия принципно соковете на Пфанер.
Относно гимнастиката, аз почвам от утре въпреки че не съм качила и 1 грам но не съм от най-финните, затова почвам тези упражнения http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/

Можете и вие да почнете мами и бъдещи такива. Аз лично не мога да свикна към мен да се обръщат с МАМА  Joy

Женя 83, мерси за линка мила в най-скоро време ще се възползвам.
Лека вечер и добро ден според това кога четете този пост. Много усмивки.  Hug


Още е рано да качваме кила Simple Smile и внимавай с тези фрешове че да не си докараш някой диабет Simple SmileИ ако ще ги пиеш прави си ги сама , че купешките са пълни с захар , концентрати и кой знай още какво. Wink

# 134
  • Мнения: 52
Ludesiq, моляте посъветвай се с АГ лекар не с Джи Пи Simple Smile с риск постовете ми да са само със съвети, когато една жена е бременна всичко в организма и се променя.

Йогата и гимнастиката е много полезна, защото подготвя тялото за раждането , правят се специлани упражнения за дишане, контрол върху болката, подготовка на таза, общ тонус , така наречените " Кегли" и мн други. Преди съм ходила, но сега с проходило бебче, не ми трябва никаква йога. Моята гимнастика, йога и фитнес започва в 7 сутринта и свършва в 22:00 без почивка Laughing

Мисли много позитивно и слушай само специалистите Hug

Общи условия

Активация на акаунт