Не иска да суче

  • 370
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Синът ми е на 5м.10 дни.Започнах да му давам пюре на обяд и каша следобед.Сега си имам грижи -не иска да суче.Аз го храних закратко и от шише,защото ми спадна рязко кърмата.Сега се възстанови,но не иска да суче.Как да го накарам?Не искам да спирам къменето и направих грешка,че го храних с шише.А сега накъде?

# 1
  • Мнения: 7 106
Изобщо през целия ден ли отказва или имате хранения на които по-малко се дърпа? А какво е количеството на твърдата храна, да не би хапва прекалено много и това да го засища, затова да отказва да суче?
Има такива периоди при въвеждане на твърдата храна, някои бебета губят интерес към сукането. Но това е временно, бъди спокойна. Като начало махни шишето. Щом яде пюрета и каши вече, значи се е запознал с лъжичката и можеш да му даваш изцедената кърма с нея, ако се налага. Предлагай му често, без да го насилваш, колкото суче-толкова. Кърми го когато видиш, че се унася в сън и веднага след събуждане - когато са сънени бебетата, претенциите им са по-малки.

# 2
  • САЩ
  • Мнения: 323
Зори ти е писала най-важното - махни шишето и кърми, когато е сънен. Ако се дърпа, спри да настояваш и изчакай. Ако му даваш биберон-залъгалка, спри да я даваш. Смукането от биберон и сукането от гърдата са различни, използват се различни мускули и движения. Когато бебето се опитва да смуче гърдата като биберон, нищо не се получава и то се изнервя от това. Затова бибероните трябва да се махнат за да може бебето да забрави грешните похвати. Необходимо е време за да забрави. Аз направих подобна грешка, давах на дъщеря си биберон-залъгалка и тя почна да отказва да суче когато беше на около 3 месеца. Минаха 2 седмици след махането на биберона преди да спре да се дърпа от гърдата. За да се върне към гърдата е необходимо постоянство и упоритост, не е лесно, но е постижимо, а виждам имаш желание.
 Препоръчвам ти да прочетеш тази статияза кърмаческата стачка:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/705/51/

А също, дръж ни в течение какво става. Когато детето се дърпа от гърдата, за майката е много трудно емоционално. Имаш чувството, че го мъчиш всеки път когато се опитваш да го кърмиш. Но в действителност не е така, бебето иска мама, иска да суче, но просто е объркано. Успех и пиши как вървят нещата.

# 3
  • Мнения: 20
Blagodaria,Vi mami.Naistina iade,no samo kato e synen.Iskam da mina na kyrmene sutrin i vecher,no neshto ne se poluchava.Kak da potisna kyrmata prez dena za da imam samo vecherta i sutrinta.Bolezneno e prez denia,a i lekar mi kaza da ne se stiskam, zashtoto sym poluchila psevdo kisti.Tia me posyvetva da spra s kyrmeneto,zashtot 5m.bili i bez tova mnogoooooooooo(gluposti),no az iskam da protylja sutrin i vecher.Kak?

# 4
  • САЩ
  • Мнения: 323
Ако не кърмиш през деня, образуването на кърма през деня постепенно ще намалява. Учудва ме съвета на лекаря да не се цедиш, защото ако не се цедиш и бебето не суче, може да се стигне до мастит. Да не би да е имал предвид да не се цедиш с ръка? Също, не всички успяват да поддържат лактация само с две кърмения дневно. А и отказването на гърдата от бебето допълнително утежнява ситуацията.
С две кърмения дневно нещата обикновено вървят към своя край - или бебето съвсем ще откаже да суче, или млякото ще намалее, така че трябва добре да изясниш за себе си какво искаш.

Общи условия

Активация на акаунт