Котките- имат ли място в дом с бебе?

  • 551
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Здравейте, майчета!   bouquet
Пускам тази тема, защото много се притеснявам от котките вкъщи- дали може чрез тях да се предаде инфекция на новороденото, дори и да не ходят в неговата стая, какво може да предизвика миризмата на котешки изпражнения, та дори и веднага да са премахнати, има ли опасност от въздушно разпространяване на бактерии и изобщо всичко, свързано с евентуални рискове.
Предлагам ви да обсъдим този въпрос- какви са вашите впечатления, мнения и препоръки и как вие самите се справяте или сте се справили с проблема, при положение, че няма поне временно някое друго домакинство да се грижи за тези животни.
Ще се радвам да откликнете на темата!

# 1
  • Мнения: 205
според мен рискуваш незнам миризмата , ама моятпо-голям син имаше алергия от козината .що чудо сме изкарали докато разберем от какво е Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 574
Беше коментирана тази тема в "Майки бъдещи и настоящи-новородено и котка"

Последна редакция: ср, 07 дек 2005, 22:39 от Ancheto

# 3
  • Мнения: 3 611
Ето я и темата от "Бъдещи и настоящи"

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=57761.0


А как се справих с проблема ли? Ми... просто си махнах котката.
Никога не бих излагала умишлено бебето си на зарази, мръсотии и пр. гадости. Говоря за новородено- ако е вече по- голямо дете- не виждам кои знае какъв проблем. Все пак новороденото е стояло в стерилна обстановка в корема на мама и изведнъж... Shocked

# 4
  • Мнения: 127
Категорично - не!!! Naughty Няма смисъл да предизвикваш нещо, което можеш да избегнеш, а именно алергия. Дори когато бях бременна докторът изрично ме предупреди да избягвам да ходя на гости в домове,където гледат котки . За кучетата каза,че нямало проблеми, но за котките- да ги избягвам.

Изчакай детето да порасне и тогава и се наслаждавай в къщи отново. Peace

# 5
  • Мнения: 750
Благодаря ви, че се отзовахте на темата!
Още вчера намерих въпросния линк към по- старата, но нямах време да пиша. ако модераторите счетат за необходимо, моля изтрийте моята, за да не се товари излишно форума.
Какво да ви кажа... Аз също съм на мнение, че не трябва да излагам детето си на риск и от такъв характер/ предвидим риск, за който се знае/, но котките са на свекъра и свекървата и са възрастни животни, семейство, и съм в задънена улица #Crazy  Днес предупредих педиатърката за този проблем и тя каза, че като дойде на визитация у нас ще се опита да ги вразуми малко. Дано успее! Стискайте палци!

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
С първото и аз се престарах и махнах котката, но изведнъж плънаха едни хлебарки  Sick
В стара кооперация сме и няма спасение, т.е. котката ги е държала на разстояние, защото броди нощем... И моментално се сдобихме с нова котка.
С второто въобще не съм я махала. Женска маца, раждала, доста спокойна. При идване на бебето от родилното много добре разбра за какво става дума и първите дни се криеше някъде, после поизлезе, но спазваше строга дистанция и не смееше да влезе при бебето. Чак когато стана на 7-8 месеца плахо започна да си позволява да му подушва дрешките от прането, а по едно време той я беше добарал - каката го държи на колене и зяпнала ТВ, а котката дошла наблизо и той я мачка ли, мачка, тя стои и търпи. Към годинката вече имахме боен вик "Маеее, маееее" и Маци идеше, а Наско почваше да я "меси" като тесто и тя търпеше.
Относно разнасяни болести - котката е опасна само за бременни, поради токсоплазмозата, но токсоплазмоза може да се хване и от колбаси или др. полусурово месо. Ако котката не ходи навън и яде само контролирана храна - никакви сурови и подозрителни меса - няма притеснение. Срещу бълхи помага Биокил, с който се пръска козината направо, и каишките срещу бълхи. Естествено трябва да се дават и лекарства против чревни паразити.
Ние с таткото сме биолози, и когато гледахме първото бебе, аз бях усърдна активистка на една природозащитна организация. Понеже водех кръжок, младото попълнение редовно  ми носеше какво ли не, и понеже "мама не дава", у нас се озоваваха какви ли не животни: черна врана с счупено крило, 5 новородени котенца, гмурец-рогач с ранен крак, горска улулица (сова) с простреляни криле... Отделно имаме и аквариум.
При всичката тази менажерия не сме имали проблем с алергии и подобни, а животните, дори и дивите, много добре разбират, че насреща им има дете.
Та не се притеснявай, не е толкова ужасно да има котка у дома.
Света не е стерилен, но бебето ще трябва да свикне с него, и в това няма нищо толкова шокиращо. Ти не можеш да филтрираш въздуха, а повярвай, в него има спори на всевъзможни бактерии, които само чакат да намерят хранителна среда. И ако от тази гледна точка разсъждаваме - слюнката на хищниците съдържа огромно количество ензими, които убиват бактериите.  От същите се съдържат и в нашата слюнка, сълзите и в кърмата, но не и в такова количество. Котката, като си оближе козината, все едно се е окъпала с Доместос, ако това ще те успокои... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 750
firebird , благодаря за отговора.
Ще се опитам да се успокоя. Поне аз през бременността нямам здравословни проблеми, свързани с тях. Само дето се гнуся от изпражненията и ми мирише, че чак се давя. Дано и малкото се адаптира. Е, отначало няма да ходят при него. Ще справяме. А ако възникнат биологични въпроси, нали мога да се обърна към теб на лични?

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може, разбира се Simple Smile
А колко котки са все пак?
И въпроса с изпражненията не е ли решен някак?
На мен котешките тоалетни ми миришат и нашите котки сме ги учили да ходят в леген без пясък. На самата котка също й е неприятна миризмата и някак с времето си създават навик да вършат работата сутрин, или вечер, когато сме си у дома, и ако някой не скочи веднага да измие легена, почва едно демонстративно заравяне....

# 9
  • Мнения: 750
Котките са две- мъжка и женска- и също ходят в едно приспособление без пясък, ама май все аз скачам да чистя, защото се побърквам като надуша. А мъжкия, преди да иде, омяуцва света- вой до небесата Twisted Evil Та вземам ръкавиците, кесиите и препарата и се почва... Twisted Evil

# 10
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
    :Simple Smile Joy  bouquetНие имаме котка в къщи
(много е готина)и тя бяга от бебето като дявол от тамян. То пък най-оби4а
да я гони.Така 4е ако котките не са много диви,няма проблем. Joy   

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 00:12 от adara

Общи условия

Активация на акаунт