Супа от водорасли?

  • 2 360
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 293
Някой знае ли как се приготвя супа от водорасли? Не мога да открия никаква рецепта. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 737
Зависи от водораслите. Ако са едни тънки като ципа, лилави, знам рецепта, ама ако са от зелените и дебели не знам.

# 2
  • София
  • Мнения: 293
Би ли споделила рецептата. Имам няколко вида водорасли - от тънкити сиви, от зелените и едни кремави, но в момента не мога да им напиша имената. От зелените направих суши, и супа направих - не стана зле, но я побългарих малко.

# 3
  • Мнения: 1 737
От тънки и мн. тъмно лилави водорасли правя една мого бърза супа. Измивам ги и ги слагам да се сварят. Като заврат им добавям 4-5 разбити яйца, така че да се пресекат и да станат на парцали. Подсолява се с доста соев сос. мазнината може да е олио или зехтин. Може накрая да се нареже пресен лук, а също много си върви и с оцет и чесън.

# 4
  • Мнения: 993
А от къде си купувате водораслите?

# 5
  • София
  • Мнения: 293
Аз лично от веригата магазини "Фамилия".

# 6
  • Мнения: 4 176
Аз лично от веригата магазини "Фамилия".
А в какъв вид са? Замразени? Вакумирани? Консерва?
Питам за да знам какво да търся и къде по равтовете.

# 7
  • София
  • Мнения: 293
Водораслите са изсушени и пакетирани. За по-сигурно попитай някой служител, къде да ги търсиш. А, като ги потопиш после във вода чувствително увеличават обема си, така че внимавай какво количество ти е необходимо и за колко хора. Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт