Koлко време след раждане със секцио може да се забременее???

  • 833
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте мили майчета,
Въпросът ми е какъв мислите, че е минималния срок за втора бременност ако първото дете е родено със секцио?
 

# 1
  • Мнения: 5 241
Не по рано от 2 години според мен, такъв е съвета и на докторите.Не е задължително, но е желателно да се изчака  Peace

Последна редакция: ср, 07 дек 2005, 10:43 от Radina

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако иска да опиташ второто раждане по естествен път, трябва да има поне три години между двете и пак не е сигурно, че ще стане.

Иначе...може и по-рано.
Във форума имаме доста майки с по две бързи раждания секцио Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 866
Да, наистина ако искаш да родиш естествено втория път, то е хубаво да се изчака може би поне 3 години. Иначе моят лекар ми каза, че мога да забременявам една година след секциото. Е, аз изчаках мааалко повече, че да си почина едно лято Grinning Но при мен и вторият път май ще бъде секцио. Още преди да забременея лекарят ме предупреди да не се надявам на естествено, така че аз това не го мисля.

# 4
  • Мнения: 2 309
За 2 бременеене от секцио трябва да мине минимум година.ДОРИ АБОРТА Е ПО ОПАСЕН ПРИ ПО РАННА БРЕМЕННОСТ СЛЕД СЕКЦИО.Но да не се впускам в подробности.Аз родих преди 1г и 2м и вече почнахме с опитите за 2ро бебче.

# 5
  • Мнения: 1 771
ще следя темата с интерес, защото и аз съм родила със секцио и бих искала след годинката на Крис да започнем опити за второ бебче.

# 6
  • Мнения: 972
Аз второто го родих година и 4 месеца след първото. Сега на пролет мисля да почваме с опитите за още едно.

# 7
  • Мнения: 1 771
Аз второто го родих година и 4 месеца след първото. Сега на пролет мисля да почваме с опитите за още едно.
Значи имаш до сега две със секцио и искаш трето?  а и ако е така то и третото ще бъде със секцио. А с лекар говори ли и какво ти каза? Защото моя ми каза да спра до две раждания.

# 8
  • Мнения: 1 866
Аз пък не съм чувала за такова ограничение до 2 деца със секцио. Мисля,ч е може спокойно да се родят поне 3 деца. А ако жената се чувства добре и повече. Но все пак е хубаво да се даде време на организма да се възстанови.

# 9
  • Мнения: 972
Миналия месец говорих с моя лекар. И на мен ми бяха казали, че трябва повече време между ражданията за да не се отвори раната и други подобни.
Питах го специално - и той каза: мястото на операцията е най-здравото. Още каза, че мога още сега да забременея, но аз реших да поизчакам бебчето да порастна още малко.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 270
Не по рано от 2 години според мен, такъв е съвета и на докторите.Не е задължително, но е желателно да се изчака  Peace

И на мен ми казаха най-малко 2 години да изчакам. Но предполагам че зависи и от организма на жената.

# 11
  • Мнения: 1 107
Моя позната забременя без да иска 6 месеца след първото си секцио.
Нямаше проблем с второто раждане, но май докторите все пак препоръчват по-голяма пауза.

# 12
  • Мнения: 129
И двете ми раждания са секцио. Изчакахме почти 3 години за второто. Mr. Green

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И на мен ми казаха да изчакам 2 години и тогава второ

# 14
  • София
  • Мнения: 281
аз знам, че е най-добре да се изчакат 2 години, но като отидох на преглед 2 месеца след като бях родила при докторката, която ми направи секциото - тя ми каза, че вече съм готова да започвам с второто  Hug ако искам  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт