НОРВЕГИЯ - 41

  • 80 872
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 786
С повече обяснения ще се изясни кой, какво и защо. Поне от прочетеното от сайта оставам с впечатление, че въпросната фирма не притежава нефтени платформи, а предлага услуги в различни сфери, включително нефтената индустрия, чета че е подизпълнител по някои проекти. Това е доста далеч от собственик на нефтена платформа  Wink Но както и да е - ако фирмата се занимава и с набиране на работници за платформите, би трябвало поне да е спомената в анонимната обява, за да могат хората да проверят сами, че става дума за утвърдена фирма. Обявата все още ми звучи много несериозна, написана по този начин.

# 46
  • Мнения: 27
Все още при такава връзка ми се чини подозрително да се иска инфо тук  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 2 786
Емилия33, гледам, че четеш темата, пиши как си, какво си  Simple Smile

# 48
  • Мнения: X
Иначе майка ми работеше едно време преди 89 в Импресарска дирекция та затова като малък съм имал такива познати

Концертна дирекция се е казвала институцията Mr. Green И моята майка е имала период от там, та като малко дете бях постоянно присъствие на първия ред по концертите на тогавашните звезди. Дори Тоника СВ(така ги помня) са ме взели на сцената един път.

Иначе за обявата: май доста одобрени ще има по тия интервюта Laughing Смея се, но ми е жал за горките хорица, които ще налапа такава плоска въдица. Фирмата може да е истинска, но пък тези пари по 800 евро на ден newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 Някой печели и това не е кандидатът за рабата.

Борото е 87 крони.

# 49
  • Мнения: 5
 wavey Нямам време за писане,но за да не губя посоките и аз да кажа "пу за мене"!

# 50
  • Мнения: 27
87 крони  Shocked  ooooh!
Всъщност като се замисля тука са 5,20 а Аз работя за толко на час  Crazy значи там ще е още по добре  Joy

Принсипно са постижими тези 800 евро на ден.Скоро гледах една обява за сис админ с големи т**ки на 600 евро на ден  Shocked Мисля,че не проблем в нефтената сфера,но едва ли българин ще се намести на такава позиция  #Crazy

# 51
  • Мнения: 2 786
Е, в обявата пише, че могат да достигнат 800 евро на ден  Wink Ама може и да не може и да си останат с 200-тата евро. Което не е кой знае колко, особено пък ако е само 2 седмици и то през месец.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Никой не казва ,че е лесно българин да се промъкне на платформите и то като инжинерен кадър.Това не значи че не трябва да се пробва!!!Тук един главен корабен механик привърши с преговорите и се качва на платформа в Персийския залив на английски собственик като помощник оперативен на смяна/каквото и да значи това/.Месец работа ,месец почивка.Стартова  заплат 10 000$/месец.След цялото ровене по всички възмоцни сайтове така и няма ясно решение може ли здрав прав мъж с малко английски да дойде и да започне с възможно най-тъпата и непретенциозна работа-каквато и да е тя.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Ти остави платформите ,кажи за по тъпите щото хубаво разсъждавате ама оттам.Тук от 7-8 месеца сме взели само аванси 200 лв.Лесно е да се каже ами майната му,отивам на друга работа-друга работа НЯМА.2/3 от строителните фирми,строителни борси,бетонови възли,кариери инертни материали,фирми за дограма,желязо,арматурни дворове и т.н. и т.н……………………са ЗАТВОРИЛИ ,Хилчди бетоновози,бетонпомпи,фадроми,багери и кво ли не са на трупчета в очакване на по добри времена. Ние се радваме че и тая работа още имаме и чакаме всеки ден да ни съкратят.Всеки има да взема по 2-3 000 лева.Който имаше ТИРаджийки сертификат отдавна го няма,я в КИПЪР ,я при вас там.Колкото до това колко много материал имало в нета-вятър работа ,само ала бала и дрън дрън.Всеки си крие инфото и не казва,прави 1,прави 2,………………….прави 13.Всеки дрънка-научи норвежки,намери си работа,намери си посредник.А как се учи език при 50-60 часова работна седмица.Де го тоя свестен посредник.Никой не каза ‘’иди при еди кой си,дай му………..лева и ще стане-аз еди кой си –така направих,ела и си поговори с мене, аз ще те светна’’.Туй то,ако можеш помагай.

# 54
  • Мнения: X
800 евро на ден не са кой-знае колко много. Могат и за 6 часа да се изкарат и то не на платформите.
Аз реагирах на това, че одобрените кандидати трябва да заплащат тези пари след интервюто. Това нито е професионално, нито съм чувала за тази практика, но в интерес на истината нямам поглед върху работата на посредническите фирми в БГ.
Ако някой се интересува, аз ще му пускам сайтове с обяви за работа, пък после може и на мен да ми плащат по 800 евро за услугата. Далаверата е супер. Laughing

# 55
  • Мнения: 27
13.Всеки дрънка-научи норвежки,намери си работа,намери си посредник.А как се учи език при 50-60 часова работна седмица.Де го тоя свестен посредник

НЯМАШдостатъчно ЖЕЛАНИЕ да се махнеш -почакай още няколко години да огледаш!!!

ПОРЕДНИЦИ НЯМА за Норвегия


чЕ ТИ ЕДИН ЕЛЕМЕНТАРЕН СЕРТИФИКАТ за ТИР не искаш ДА ИЗКАРАШ  Crossing Arms

Аз мисля да ги изкарам всичките ,сега имам като твоята книжка за ада имам по голям шамс!!!

След цялото ровене по всички възмоцни сайтове така и няма ясно решение може ли здрав прав мъж с малко английски да дойде и да започне с възможно най-тъпата и непретенциозна работа-каквато и да е тя

КАЙ ЧЕСТНО ЧЕ ОЩЕ НЕ РАЗБРА   Shocked Shocked Shocked  Щом още не си разбрал ще поосемнайстя НЕ МОЖЕ ЗДРАВ ПРАВ ЧОВЕК С МАЛКО АНГЛИЙСИ ДА ОТИДЕ И ДА ВЪРШИ НАЙ ТЪПАТА И НЕПРЕТЕНЦЙОЗНА РАБОТА КАКВАТО И ДА Е ТЯ

Ти искаш да ТИ напишем това което искаш да чуеш.АЗ лично спирам да ти орговарям защото НЕ СИ СИ направил труда да прочетеш това,което ти дадох-няма как да си-на мен ми трябваха 3 седмици за да разнищя историята и след това продължих да чета тук при Мамите   bouquet Rolling Eyes А и освен това щом ренонрден примерно не ти говори нищо и продължаваш да пишеш...еми сори батка-никой няма да дойде да те вземе тебе точно на работа от тук щото си много убаФФ
 
Ти остави платформите ,кажи за по тъпите щото хубаво разсъждавате ама оттам.  Shocked  
Ами освен да са гледали кораво седморката на блейк и да са се телепортирали  Joy

Ето как протича едно заминаване - Публикувано 25 май 2009 - 16:21   и стигнал там - Публикувано 28 март 2011 - 13:59

Ако беше 24 годишна Шпага с големи бомби щех те посъветвам и по друг начин  Joy  ама не си-значи ти остава тегавия начин-или се примири с това и почвай,или заминавай за италия или испания ама и те са цъфнали та вързали  bowuu

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 10:46 от Фитилчо

# 56
  • Мнения: 2 786
Рeterky2002, щом поставяш въпроса по този начин - ето ти отговор:

Купувай билет, качвай се на самолета, пък се опитай да си намериш работа само с малко английски в държава, в която дори за чистачка в хотел се иска говорим местен език.

Ето ти една обява да видиш: https://www.nav.no/stillinger/stilling?sort=akt&s1=885114&am … 1&search=true Търси се шофьор категория С, с опит, говорим и писмен норвежки, с препоръки, да познава географския район, където ще работи.

Ето ти и една обява за сезонна работа през лятото в една пекарна https://www.nav.no/stillinger/stilling?s2=23821&sort=akt& … 0&search=true Изискване - английски и норвежки (bokmål), работодателят не ти осигурява жилище.

Ако не е написано в обявата, че искат норвежки, ще ти го кажат на интервюто (ако изобщо ти се обадят като видят, че автобиографията ти е на английски и в графата за езиците, които владееш, липсва норвежки).

Имай предвид обаче, че ти трябва работа на пълен работен ден (100%-ова заетост), за да получиш разрешение за престой. А повечето обяви и налични места са за по-малък процент заетост, което не е достатъчно за имиграционните. Също имай предвид, че от два кандидата - ти от България без налично разрешително за престой и без норвежки някой, който е тук и вече има разрешително и знае норвежки, най-вероятно няма да изберат да назначат теб. Много се съмнявам да си прочел 40-те предишни теми за Норвегия тук, иначе щеше да си прочел многократно написаното: Норвегия не е гастербайтерска държава, в която можеш просто да кацнеш и на първия ъгъл да те чака някой, който да ти даде каквато и да е работа без да го интересува имаш ли разрешително, знаеш ли норвежки.
Щом имаш такова огромно желание да дойдеш да работиш тук с малко английски, идвай. Но не знам дали има някой, който може да ти даде гаранция, че ще намериш каквато и да е работа. При условие, че е пълно с чужденци, които знаят езика и се борят за същото работно място.
Та така:
1. Купуваш билет.
2. Събираш багаж в един куфар.
3. Качваш се на самолета.
4. Кацаш тук.
5. Отиваш на хотел.
6. Отиваш в NAV (Бюрото по труда) и им гледаш обявите, харесваш си нещо, пращаш си автобиография и мотивационно писмо, в което им обясняваш защо да наемат точно теб, чакаш да ти се обадят за интервю и действаш нататък.


Какво криене на инфо, теб те мързи да четеш това, което вече е написано! Има 40 теми изписани за Норвегия в тоя форум. Наред с нашите си разговори кой какво правил и къде ходил, има и многократно изписани едни и същи неща в отговор на други, които са питали същото преди теб.
Успех!

# 57
  • Мнения: 27
Мен ми идва един въпрос по повод написаното от Тереса  Rolling Eyes

Добре де,при положение,че ти дават веднага разрешително щом имаш работодател-за какво аджеба им е това разрешително-тоест защо ще предпочетат някой с разрешително пред мен,който съм без  #Crazy

# 58
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Ама че весело станало тук  Laughing
Фитиле, мога ли да те запитам аз тебе какво те вълнува теб цената на Борото? Гледам, че си "взаимствал" подписчето ми, поздравления за което! Стискай зъби и не проявявай слабост! Можеш!
 

# 59
  • Мнения: 2 786
Въпреки че сме в ЕС, за българите и румънците все още важат малко по-други правила. Далеч не всички норвежци (работодатели и обикновени хора) са запознати със законите, които важат за чужденците. Работодателите са длъжни да проверяват дали наемат легално или нелегално пребиваващ чужденец, защото ако наемат нелегално пребиваващи, ги чакат много солени глоби.
Затова показването на разрешително за престой е нещо, което натежава везните много в твоя полза. На не едно и две интервюта преди е трябвало да обяснявам на работодателите, че няма нищо страшно да предложат на чужденец работата, защото при наличие на договор за работа за 100%-ова заетост, останалото е само формалност. Подава се молбата с копие от договора в полицията и от там ти дават бележка, че можеш да работиш, докато ти излезе разрешителното. Те пък питат: "Какво става, ако отхвърлят молбата за разрешително за престой по една или друга причина?" Е, какво да става - трябва да напуснеш работа. Сега разбираш защо е по-лесно да назначиш някой, който вече е минал през процедурите и му е "чиста работата". Аз си намерих първата работа със студентското ми разрешително за престой. Преди да го получа обаче, получих много откази хем заради невладеенето ми на норвежки (нищо, че знам много добре английски), хем заради страха им, че нямам разрешително, макар че им казах, че чакам такова студентско. Та пиша от опит.

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 20:06 от Teresa of the Faint Smile

Общи условия

Активация на акаунт