все още не съм се оправила съвсем

  • 478
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Здравейте пак от мен. Първо да благодаря на всички за съветите които ми дадохте преди две седмици.

При мен има някакво подобрение но не знам доколоко е успокоително. Значи пия лецитин вече една седмица по 5 таблетки на ден слагах зеле после компреси с реванол.
Вече почнах да се цедя с помата, доскоро само на ръка можех да цедя тази гърда и не ме боли като се напълни с мляко, също така мога да си вдигам лявата ръка нагоре без да ме боли.
Но..........възлестото място все още го напипвам по дължина на канала, вярно като че ли е по малко но го има. И освен това Василена успява да изусче около 80 грама от тази гърда за половин час докато от другата за 10 минути изсуква повече от сто грама.

Докога мога да продължавам с лецитина в тези дози не знам. А се и въртя в омагьосан кръг защото изцеждането води до повишена лактация а аз се изцеждам след всяко кърмене.
А и още нещо след като съм кърмила или съм се цедила усещам някакво леко пробождане с много иглички в зърното и ореолата на гърдата с бучката. Нормално ли е. Преди не съм го усещала.

Благодаря ви предварително за отговорите момичета.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай,всичко това е нормално - възпаленото място боли още доста време,след като се е оправило Grinning Намаляването на кърмата на тази гърда също е нормално - зелевите листа имат такъв ефект.Естествено,всичко това е поправимо с по-често сучене (цедене) на тази гърда.
Лецитин може да пиеш в такива дози дълго време - той не е лекарство,а хранителна добавка и дозата на практика е далеч под максимално допустимата (която е 50 грама - не мг! - на ден).Така че го взимай още поне седмица в такива дози,а след това опитай да намаляваш постепенно през няколко дни с по една таблетка,като се наблюдаваш.След като стигнеш до 1-2 таблетки на ден,задръж така поне месец да видиш как ще е и дали няма да имаш проблеми.
След като проблемът е преодолян,е добре да престанеш да се цедиш след всяко кърмене - цеди само ако усетиш сериозно препълване или болки.

# 2
  • Мнения: 9 894
А и още нещо след като съм кърмила или съм се цедила усещам някакво леко пробождане с много иглички в зърното и ореолата на гърдата с бучката. Нормално ли е. 

и аз за това искам да питам - имам го от самото начало. Не е приятно.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
При мен такова пробождане става когато имам запушен канал, малкия суче по-усърдно и то се разранява (поне си мисля, че е от това, защото като се отпуши канала и не ме боли).

За пиенето на лецитин - ами аз май месец и нещо пиех по 4 капсули на ден лецитин. Щом го намлях пак се запушваше канал.

Общи условия

Активация на акаунт