9 ФЕГ

  • 120 587
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Нашата седмокласничка се е насочила натам. Моля, който има информация, отзиви или лично мнение-да сподели. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 210
Конкретизирай какво те интересува, информация бол.

# 2
  • Мнения: 576

По мое лично впечатление френският не се изучава на особено ниво там.


# 3
  • Мнения: 1 210
А по мое- тъкмо обратното.
Да не изключваме субективния фактор - отличниците са на осбено високо ниво.
 

# 4
  • Мнения: 576

Да, не говоря само за отличниците, а обобщено, като маса.
За мен избор на Френската може да е оправдан само ако по-нататъшните планове са обучение във Франция, където все още предлагат добри социални условия за студентите и качествено образование.

А по мое- тъкмо обратното.
Да не изключваме субективния фактор - отличниците са на осбено високо ниво.
 

# 5
  • Мнения: 1 210


За мен избор на Френската може да е оправдан само ако по-нататъшните планове са обучение във Франция, където все още предлагат добри социални условия за студентите и качествено образование.



Това е съвсем различно нещо...и си права донякъде, защото причини да учиш френски има още, освен прагматичните.
Обаче нивото на преподаване е високо, а нивото на възприемане е въпрос на желание и цели. Като навсякъде.

# 6
  • Мнения: 576


Да, също бих добавила и че френският е труден език, изисква много самоподготовка и някой наистина франкофон, който да запали интереса ти към него.

# 7
  • Мнения: 1 210
Труден, но красив. И не по- труден от немски, например.
Не ти трябва франкофон, само любов и желание.
Във френската имат и от двете по много(преподавателите).
Децата не мога да поставя под общ знаменател, нито да категоризирам като маса.
Интерес обаче задължително трябва да е формиран преди да поискаш да се занимаваш с него.

# 8
  • Мнения: 660
Eti Ko , чудесен избор , особено за момиче  Peace.
 Френският е не просто език , а дълбока емоция преплетена с обещаващо бъдеще . Френският е любов за цял живот , независимо дали ще учи по-нататък във Франция или не . Такъв дух на разбирателство и съглашателство по отношение на тази култура има между ученици и преподаватели - не подлежи на описване .

# 9
  • Мнения: 43
Моля да споделите от личен опит слуховете за текучество на преподаватели и лоша обща дисциплина на учениците. Не искам да обобщаваме, но наистина това са последните сведения, които получих.
Моята седмокласничка се интересува силно от гимназията, но аз все повече имам резерви, макар също да съм франкофил (да не се изхвърлям с франкофон, че съм го учила отдавна).

# 10
  • Мнения: 660
Текучество има навсякъде .
Старата гвардия преподаватели обаче са си там ! Peace Това , че по етика , физкултура или испански някой е напуснал и е дошъл друг не мисля , че е от значение .

"Коридорната " дисциплина е типична за училищата изобщо , децата в тийн възраст се държат еднакво , в което и училище да са .  В час редът е напълно различен .

# 11
  • Мнения: 33
А държи ли се задължително в 12 клас изпит за DELF диплом , някои има ли по-подробна информация по въпроса? Има ли тук някой завършил гимназията или с ученик/ зрелостник във  френската?
Дъщеря ми твърдо е решила че 9ФЕГ е първото и желание. Аз подкрепям!
С нетърпение чакаме резултатите. Praynig

# 12
  • Мнения: 660
Задължително ! Втори срок на 10 клас държат изпит за ниво В1 , за В2 не съм много сигурна кога е - дали втори срок на 11-ти клас или 12 клас ?
Те са единия от двата лицея към Френското Министерство на Образованието и завършват с френска диплома . Другият такъв е "Виктор Юго" , където учат децата на чужденци , както и българчета , но срещу заплащане .

# 13
  • Мнения: 1 210
Успех, Ети!
И още нещо, никак не маловажно за мен извън учебния процес- там се възпитават личности. С много свобода, фин усет към различното и френска галантност Simple Smile
Дори учебните часове са по- скоро дискусии, спорове и приятелски разговори, отколкото закрепостени даскалски преподавания. Правят се много проекти и презентации, като се цени изключително много личната позиция, било тя и различна от общите схващания.
Стискам палци на детето, моето е там.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 085
И аз ще се възползвам от темата, за да попитам от кой клас и на какво ниво е изучаването на втори език в гимназията.

Общи условия

Активация на акаунт