ниски стойности на левкоцитите

  • 21 988
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
ниски ст-ти на белите кръвни телца

Имал ли е някой такъв проблем. Днес взех резултатите на йоки и се оказва че wbc е 2.8 при референтни ст-ти 4.00-11.00. Утре отивам при GP, но ми се иска да науча малко повече за причините за ниски левкоцити. Преди седмица беше с червено гърло и 40 гр. температура, наложи се да спрем антибиотика заради обрив и диария.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 105
Пробвай да напишеш в www.google.com и да видиш какво ще ти покаже? Аз лично не мога да ти кажа какво значат, надявам се обаче да не е нищо сериозно Peace Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Дано съм ти от полза, копирам от сайта на лаборатория Цибалаб:

WBC - Левкоцити - бели кръвни клетки. Върху броя на левкоцитите играят роля възрастта, храненето, емоции, физически напрежения, показват и денонощни колебания. Физиологично броят на левкоцитите при новородени е повишен, но започва да спада към втория ден след раждането. Повишение на левкоцитите (левкоцитоза) се среща най-вече при инфекциозни процеси, гнойни процеси, токсични въздействия, левкози и други. Намаление на левкоцитите (левкопения) се наблюдава най-често при вирусни заболявания, ендокринни заболявания, йонизираща радиация, въздействия от токсични и химични вещества, медикаментозни въздействия и други.


Желая ти всичко да е наред! Praynig  bouquet

# 3
  • Мнения: 505
Здравей,

аз съм страдала от левкопения като малка. Така и не са разбрали от какво е предизвикан срива в имунната ми система. Лекували са ме дълго и доколкото зная от майка ми, която е медицинска сестра, малко на посоки. Здрава съм, но и до днес имам проблеми с лимфни възли, които също не могат да установят на какво се дължат. За свое успокоение си правя профилактични прегледи два пъти годишно и един път пълна кръвна картина и  консулт с хематолог.

Без да бъда особено компетентна в мнението си, аз бих повторила изследванията и след това задължително при лекар-хематолог!

Последна редакция: вт, 06 дек 2005, 11:42 от maxima

# 4
  • Мнения: 515
Ето и развитието ...до сега

  bouquet Първо на всички вас огромно благодаря, помогнахте ми да не се паникьосам ( аз имам "дарбата" да правя от мухата слон понякога ), макар че в случая едва ли става дума за муха

Bubolina - желая ти по-бързо да минат 28-те седмици (аз пак ще ставам леля през м.май)
Maxima - ти си ми примера за здравно -осъзнат човек. И аз мисля че е редно да се допитам до хематолог, защото това за левкоцитите го разбрахме, след като си пуснахме контрола за хемоглобина, който се е вдигнал  от 107 на 112. Все пак решавам да изчакам до другата седмица.

Ето и развитието:
Оказа се, че нашият татко е бил нападнат от херпес зостер. Разбрахме го чак като му изби малък обрив на гърба (а иначе седмица преди Йоана да вдигне температура, и той имаше леки оплаквания като за настинка, освен това го болеше в под- мишницата ).

И така, днес като бяхме при педиатъра ни, обяснихме за таткото - тя ни каза че може Йоана да е пипнала вируса и че е твърде вероятно това да е причината за ниските стойности на WBC сега постепенно би трябвало да започнат да се покачват. Освен това ни предупреди, че може ( а може и да не ) прекара шарка.  Даде ни напр. за ПКК  за другия понеделник и тогава ще разберем дали ще пием имуномодулатор или ще има друга развръзка.



Общи условия

Активация на акаунт