УВРЕДЕН СЛУХ И БРЕМЕННОСТ

  • 1 564
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
ЗДРАВЕЙТЕ ! някой има ли като моя проблем и може ли да ми помогне много съм притеснена:с увреден слух съм на дясното ухо,но не нося слъхов апарат понеже не ми пречи чак толкова много по-скоро не чуван някои звуци или ми се налага да питам за нещо по няколко пъти.Въпросът ми е :има ли вероятност да се роди бебето с увреден слух или има начин да се предотврати и има ли опасност при раждането да ми се влоши слуха още?БЛАГОДАРЯ

# 1
  • Мнения: 1 581
Здравей!
Много зависи на какво се дължи слуховото ти увреждане. Моите родители са глухи, от страната на баща ми глухотата е наследствена, но аз и сестра ми нямаме увреждане, синът ми - също. Ако няма наследственост - вероятността е нищожна. Въпреки това за съжаление и без наследствени фактори се раждат деца с увреден слух, така че гаранции няма.
Не съм чувала досега да има риск да се влоши слухът ти при раждането, имам много познати с увреден слух, нормално раждали, но не е зле да попиташ все пак, ако те притеснява.
Вероятно те притеснява носенето на слухов апарат, но пък може да ти стане по-лесно с него, въпреки че слуховата ти загуба е минимална. Но решението си е твое.
Пожелавам ти лека бременност и хубаво здраво бебче   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 581
Не знам точно как се предава глухотата. Обаче може да се тества слуха на бебето, мисля, че още на 6 месеца, на моя син го тествахме на 1 год., за да се успокоиш. Или да вземеш съответните мерки. Все пак вероятността е много много малка.

# 3
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравей, като чета тези редове все едно слушам себе си Sad
Сигурно много ти е притеснено, но зная също, че колкото и да те успокояваме докато не видиш бебчо, няма да си спокойна, но не дей така - аз съм с глухонеми родители които са родили три прекрасни деца, моите сестри като включая и себе си от които НИТО ЕДНА АМА НИТО ЕДНА НЯМАМЕ ПРОБЛЕМИ!
При нас е било така:
майка - не се знае дали е родена така или е придобито
баща - придобито на 3 годишна възраст при операция на уши, нос, гърло
И ето сега след огромни страхове, които не бяха и не са само мой, но и на сестрите ми, се реших първа да родя аз/сега ще навърша 32/.Изпитвахме панически страх Embarassed, да не се родят глухи дечица, не за друго, а затова, че тук все още няма доброто възпитание у хората и продължават да сочат с пръст както се казва.Но ето ме Горда Мама на прекрасно здраво дете, което си има всичко, и пръстенца, и краченца, и ръчички, и оченца, и ушенца и прекрасна ама наистина прекрасна ангелска беззъба усмивчица newsm32, без която не мога и миг дори Heart Eyes
Не мога да те успокоя, но мисля, че мога да ти дам кураж и вяра!
Знаеш ли, когато се зажених, родителите на моя благоверен изпитваха огромна неприрязан към мен поради тази причина, глухотата на мойте родители и изговориха какво ли не, ноооо моята мила леличка ги попита това - ИЗПЪНА РЪКАТА СИ НАПРЕД КАТО БЕШЕ СВИЛА ЮМРУКА СИ И ГИ ПОПИТА "ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО ИМА ВЪТРЕ", те се спогледаха и казаха " ММММ newsm78 НЕ" и тя им каза така " НИКОЙ НИКОГА НЕ ЗНАЕ КАКВО ИМА ТАМ ВЪТРЕ, ТАКА КАКТО НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КАКВО ИМА ТАМ/разбирай бременността/"
Скъпа моя мила, вярвай в красотите на живота и бъди спокойна, но ако толкова се страхуваш, поговори с някой лекар.А колкото до теб, там ще трябва да напъваш, а не да напрягаш слуха си Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 дек 2005, 21:30 от s_sunny

# 4
  • Мнения: 2 543
Здравей! Като майка на глухо момченце понаучих разни неща за глухотата. Много е важно да се знае каква е причината за твоят намален слух. Ти не я ли знаеш? Ако причината не е наследствена, струва ми се ненужно да се безпокоиш. Слухово изследване на бебето може да се направи още в първите месеци след раждането, но все си мисля, че притесненията ти ще се окажат напразни! А пък за връзката между раждането и увредата на слуха - мисля, че няма такава връзка. Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт