Какъв сироп за кашлица?

  • 17 530
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Момичета,засягам една много болна за сезона тема-кашлицата...Влади клашля вече една седмица,тъкмо го бях закрепила и от събота-айде пак,защото все има поне едно болно другарче в градината,но...както и да е,това е друга тема.Та,искам да ви попитам за сироп за кашлица,който да я спре,а не да го отхрачва две седмици,защото повечето сиропи са такива за отхрачване,а аз не търся този ефест.Споделете мнеие,моля!

# 1
  • Мнения: 2 433
Много уважавам черният сироп за кашлица на Д-р Тайс. Струва около 7 лева но при нас винаги помага. Първият път когато го пробвах бяхме минали през всички възможни в аптеката. И мукосулван и онзи с жабата и димекси и бронхолитини...
А с Д-р Тайс се оправиха много бързо

# 2
  • София
  • Мнения: 1 621
Сиропът за кашлица на Д-р Тайс и Проспан.  Peace Те са на билкова основа и се понасят добре от деца. Но мисля, че е трябвало при първите симптоми да започнете приема...Оздравявайте! Wink

# 3
  • Мнения: 2 700
С най-добри впечатления съм от хомеопатичния сироп СТОДАЛ. От Проспана също бях доволна, но имам чувство, че е по-слаб от Стодала.

# 4
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
А аз съм доволна от българския сироп Биокс Тими! Той е от мащерка и на моя ин му действа много добре! И стува само 2.30

# 5
  • Мнения: 596
Димекс е добър за тази цел,но най-добре лекар да ти каже.Каката ни скоро покашляше и от него се оправи,личната ми беше казала,ако кашля и малката2год. и на нея да дам,но не ми се наложи.

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Много уважавам черният сироп за кашлица на Д-р Тайс. Струва около 7 лева но при нас винаги помага. Първият път когато го пробвах бяхме минали през всички възможни в аптеката. И мукосулван и онзи с жабата и димекси и бронхолитини...
А с Д-р Тайс се оправиха много бързо
Изцяло подкрепям. Мукоплант се казва - не е нужно дори цулото шише да изпие детенце. Много помага

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
"Мукоплант"-та е най-добрия, който съм "тествала" на дъщеря си, но той е за отхрачване, така че незнам. А защо не искаш да отхрачи? Няма ли в противен случай опасност секрета да слезе към дробчетата? newsm78

# 8
  • Мнения: 1 809
Aз съм много доволна от BRONCHIKUM -ELEXIR.Последно давах от него на сина си и положителният  резултат дойде много бързо.Сиропът е немски,доколкото се сещам сега,около 5-6 лв.Ако решиш го пробвай,дано и на вас да помогне!

# 9
  • Мнения: 597
Педиатърката ни изписа Синакод,някой ползвал ли го е?Каза да го пием 3-4 дни,три пъти на ден по 1 кафяна лъжичка.

# 10
  • Мнения: 3 927
Най-ефикасното, бързодействащо, природно, евтино, и т.н. средство при кашлица е черната ряпа. Изрязава се капачето й, издълбава се малка дупка и се слага 1 с.л. мед. Капачето се захлупва. Изчаква се 3-4 часа, ряпата пуска сок. Изпива се, ряпата се зарежда отново с мед и така, докато ряпата спре да пуска.....

Изпробвах го върху дъщеря си преди 2 седмици заедно с мазане на гърдичките по време на сън с мяд. За 2 дни кашлицата изчезна. Лошото е, че след 2 седмици, т.е. днес пак кашля, но това е обяснимо, защото ходи на ясла.

Този съвет, както и много други интересни прирофосъобразни съвети научавам от един сайт, в който се публикуиват биопрогнозите на д-р Михайлов, излъчени същия ден по програма Христо Ботев.

Ето адреса:


http://www.bns-bg.hit.bg/

Надявам се да ви е от полза. На мен ми върши прекрасна работа Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 983
аз го давам на Вики и съм доволна, малко бавно действа, но според нашето педро, защото бил хомеопатичен, аз давам 3 пъти на ден по 10 капки Peace

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Ние минахме през повечето сиропи в аптеката, но засега Хустагил/основно билково средство е мащерката/ май ни подобри състоянието. На малкия му беше влажна и значително намаля. Аз също имах спазматична кашлица и определено за два дни ми я успокои!
Това, което можеш да направиш от бабините рецепти е равни лъжици - мед, сода, масло и ванилия!Но след 3-тата лъжица, не искаше да я погледне повече!

Общи условия

Активация на акаунт