Преса или сешоар за изправяне

  • 12 189
  • 43
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Момичета я кажете кое по ефективно и трайно ще ми изправи косата? Хубава керамична преса или сешоара на Roventa Lissima? С кое от двете ще стане по бързо и лесно?

# 1
  • Мнения: 2 550
Аз само да кажа, че с преса определено не е лесно да си изправяш косата сам.

# 2
  • Мнения: 3 575
Даже и да не е този на Ровента пак ще препоръчам сешоар за изправяне на косата. Купих си нова керамична преса и косата си я изправих точно един път с нея.
Преса е хубаво нещо, но да се използва за след изсушаването със сешоара. Хич не му мисли.

Аз също се чудя за този сешоар, да не стане като с онези кръгли въртящи се четки, имам такава, но не я ползвам.

Би ли ми казаал добре ли става с тези въртящи се четки?
Те какво правят - едновременно сушат и се въртят, или само се въртят и ти със сешоара издухваш?

Оф, много съм се запалила по нещо такова за изправяне на коса в домашни условия  Blush

# 3
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Имам и преса и  сешоар, но ползвам само сешоара с кръгла четка. Вече свикнах и се изправям сама бързо и лесно. С пресата е по-бавно, гори повече косата и като че ли не е така трайно. Трябва само да му хванеш цаката и е много лесно.

# 4
  • Мнения: 4 371
..... да не стане като с онези кръгли въртящи се четки, имам такава, но не я ползвам.

Това за пръв път го чувам Blush

# 5
имам новия на ROWENTA но не е кой знай какво.Все още се уча на него.Но мисля че със сешоар и четка е по-добре.А може после и преса за да изпечеш косата.Но преди това си сложи някакъв препарат да ти защити косата от топлината при изправянето.

# 6
  • Мнения: 3 098
Лисима на Ровента не съм ползвала,но пък имам преса на Полти.Косата се изправя най_лесно  с преса,бързо става.Със сешоар става много бавно,трябва да имаш и подходяЩи 4етки за твоята коса.Ако не си свикнала,Ще ти е трудно.

# 7
сушоар или  керамична преса с пара, но на  Филипс!!!

# 8
Скоро си купих преса на Филипс. Мисля че е последен модел,а и хич не е евтина (60 евро).
Не я изпозвам всеки път като се къпя,по обясними причини. Но каквото и да използваш- сешоар,преса и т.н. все ще се гори. Така че според мен решението е веднъж на 2-3 къпания изправяш косата.
С моята преса става супер бързо. Изправих се за около 30 мин а косата ми е мн дълга,не е супер гъста,но не сеоплаквам. После 2-3 дена беше идеално права.
Пресата ми е "SalonStraight Ion"- керамична с йони.

В случая според мен не трябва да пестиш средства,защото колкото е по-хубав сешоара или пресата толкова повече щади косата. А мазилата разни са задължителни.

Успех в избирането Peace

П.с. За пресите с пара някъде четох че не са добри за косата,защото я навлажняват а тя трябва да е суха...

# 9
  • Мнения: 1 234
Аз съм с права коса и не ми се налага да се изправям ама като знам каква игра е да се направя на вълни е пресата се ми е че със сешоар ще е по лесно и със сигурност по-бързо Wink

# 10
  • Мнения: 56
а как се правят вълни с пресата? newsm78

# 11
  • Мнения: 1 234
Има преси с две или три приставки-едната за изправяне,една за по-едри вълни и една за ситна.Най-евтините за по 15-20 лв.То незнам дали "вълни" е наи-правилното определение,ама се получава се едно си стояла на плитки и си се разплела.С тая разлика че с преса става много по равномерно и хубаво Wink

# 12
  • Мнения: 56


все се надявам че скоро ще мога да се науча сама да се направя такаааааааааа....



обаче има много вода да изтече дотогава...
сори,ако тва ми мнение се смята за офтопик..

а ето това е моята прословута преса с която не могат да се правят вълни

# 13
  • Мнения: 1 234
Е-е-е и аз искам такива вълни Flutter,ама те нямат нищо общо с това което става с преса Naughty.С нея става както ако седиш на плитки.Тази твоята преса няма ли приставки,или е само за изправяне?

# 14
  • Мнения: 56
Само за изправяне е...Аз такава исках-да изправя перфектно и мога да кажа че наистина е така.
Много съм доволна...Но както и да е...
Между другото в къщи имам и един сешоар за изправяне,който върши работа,за непрефекционисти Laughing
Но аз не съм си в къщи вече и се наложи да си взема нещо мое...

Ето това е сешоара..термо нещо си беше,щади косата заради по-ниски температури или нещо такова беше. Има представка за изправяне като гребенче...


Забравих да спомена че сешоара струва 50-60 лв.

Общи условия

Активация на акаунт