Торта за едногодишната ми дъщеря

  • 935
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Здравейте мами!

На 8 декември Анна става на 1 годинка.  Party

Бих искала да й направя торта, а не да я купувам. Обаче аз хич не съм по готвенето. Не мога да правя почти нищо и общо взето се уча в крачка. Споделете някоя интересна рецепта за торта, която би могла да се направи от някой като мен. Иска ми се и Анна да може да си хапне от тортата, затова не трябва да има ядки, шоколад... такива работи. От друга страна още не съм й давала белтък, така че ако крема се прави с белтък не знам как ще й се отрази  Thinking

Благодаря ви предварително!   bouquet  Grinning

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 400
Погледни в "демо версията на кулинарната книга" някъде горе е заковане има няколко интересни и лесни торти, а най-простото и лесно за което се сещам е бисквитена торта - бисквити, крем (какъвто ти душа сака - било то яйца и мляко, било то нишесте, др. Йоткер... каквото ти хареса!) та редиш бисквити, крем, бисквити крем... оставяш в хладилника, после украсяваш!!! Много просто и вкусно.... единствения минус - не можеш д докараш кой знае какъв външен вид  Embarassed -  в смисъл... семпличко е!

Вариянт 2: купуваш готови блатове, пак мажеш с каквото кремче ти харесва (най-лесно е с др. Йоткер) можеш да сиропираш блатовете със захарен сироп или пък със сока от някой компот напр. праскови или кайсии...)... Ако искаш може да редуваш блат, крем, бишкоти, крем, блат... абе импровизация!!!  Mr. Green А отгоре украсявай смело... на тази с блатовете по може да се докара празничен външен вид и пак ще може Рожденичката да яде от тортата  Wink Успех! Лятото ходихме на бебешки РД и майката беше направила тортата даже с крем, разбит с адаптирано мляко за да не се изрине някой малък гост  Mr. Green от кравето... Така че и това е идея ако те е страх да не си докарате обрив... ама на една годинка... големи сте си вече!

Приятен празник!

# 2
  • София
  • Мнения: 8 275
Ванилова торта с Бишкоти/блатове

3-4 пакетчета бишкоти (български, имаше някакви вносни "Балкони" или нещо такова но с тях имах проблен след като ги напои с сиропа тортата се ядеше с лъжица) или готови блатове
1 л прясно мляко.
6 суп. л.(с връх) брашно
1 ч. ч. захар
2 жълтъка
2-3 пак. ванилия
1 суп. л. масло/маргарин
смлени орехи за поръсване ан тортата отгоре и отстрани (може да го замениш с нещо друго, ако ще ядат деца, примерно Нескуик или да загладиш много добре крема)
плодове за окраса
карамелизирана вода или сладко кафе за сиропиране на бишкотите/блатовете (прецени дали ще ядат деца)

Приготвяне на крема:
разтваря се брашното с млякото и захарта, бърка се през цялото време (МНОООГОО е досадно но пък става вкусно) на слаб огън, като се посгъсти се прибавят ванилиите жълтъците и маслото.

Предварително се реди и сиропира първия ред, че да не стегне много крема, трябва да действаш бързо....и така - ред бишкоти/блат, ред крем... накрая оформяш всичко, за да хванат орехите трябва крема отгоре да не е стегнал

П.П.  така като пиша май и аз се замислям да направя сама тортата, а не да я купувам Simple Smile  cook

# 3
  • Мнения: 1 753
Много ви благодаря за отговорите.
Прегледах и разните рецепти в закованата тема отгоре, ама много сложни бе...  ooooh!
Иначе това, което сте ме посъветвали майче е най-подходящото - с бисквити или бишкоти. Хем ще е вкусно, хем ще е е добре за бебешкия стомах!

# 4
  • Мнения: 430
Ето го моя вариант за бисквитена торта. Много е лесно и бързо.(това е единствената торта, която се осмелих да направя и стана от първия път!)
1л. прясно мляко
2 пак. пудинг на Д.р Йоткер (ванилия например)
8-10 с.л. захар
2 1/2 пакетчета (от малките) обикновени бисквити (или Petit beurre) на Нестле

От млякото, захарта и пудинга правиш крем (пише на пликчетата  Wink). Бисквитите натрошавам на четири, бухвам ги в горещия крем, разбърквам добре и изсипвам вълшебната смес във форма за торта (с подвижната "стена"). Прибавям и около 100 гр. стафиди, но за малките паяци не е подходящо. Отгоре слагам кокосови стърготини, но ти може да сложиш шарени или шоколадови пръчици. Тортата трябва да престои в хладилника поне 1 нощ, за да омекнат бисквитите. Гарантирам, че става супер вкусно, става за бебета и има добър вид като се разреже (по някакъв незнаен за мен физичен закон, безразборно натрошените парчета се подреждат на пластове и като отрежеш парчето изглежда чудесно!)
От някоя сладкарница (където правят торти) може да купиш захарни фигурки за украса.
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 8 275
Много ви благодаря за отговорите.
Прегледах и разните рецепти в закованата тема отгоре, ама много сложни бе...  ooooh!
Иначе това, което сте ме посъветвали майче е най-подходящото - с бисквити или бишкоти. Хем ще е вкусно, хем ще е е добре за бебешкия стомах!


абе само изглежда сложно мен ме мъчи само бъркането ... ама то ми е от малка, когато мама бе главния готвач Simple Smile а аз чирака по бъркането Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 753
Направих торта с бишкоти и готови блатове. Между тях сложих пудинг на д-р Йоткер, а най-отгоре намазах със сметана. Стана супер вкусна, защото напоих блатовете с копмот от кайсии и сложиш и самите кайсии. Абе в общи линии изядохме си пръстите  Grinning Пробния вариант се получи, утре ще правя оригинала. Мисля да я украся някак, напр. с цветни бонбонки или нещо подобно...  Thinking

Благодаря за съветите!   bouquet

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 400
За украса можеш да използваш нестле смартис (че са много шаренки), но те пускат от боята си ако ги сложиш по-отрано... Обаче има страшно сладки формички от гумените бонбони (на харибо напр...) имат много апетитно изглеждащи малини и капини и разни други...  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 141
Здравейте мами!

На 8 декември Анна става на 1 годинка.  Party


Благодаря ви предварително!   bouquet  Grinning

А на 9.12. има имен ден! Тъй че ще трябват два сладкиша Laughing

# 9
  • Мнения: 2 567
Бени, после да я снимаш и да я видим  Hug Весели празници днес и утре  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт