Отговори
  • Мнения: 1 190
Здравейте, сигурно е имало такава тема, но аз пак да си питам.
Когато зеленчуковото пюре започне да замества едно хранене вместо мляко, вътре слагате ли адаптирано и как и по колко?

Благодаря

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не съм слагала никога! нали ЗАМЕСТВА хранене с мляко, а не се добавя....Ако пюрето е много гъсто, то разбирам да го разредиш с мляко, но иначе не виждам причина.Щом детето е захранено с пюрето и вече е до момент цяло количество за обяд ,давай му го без мляко:thinking:

# 2
  • Мнения: 5 299
не съм добавяла изобщо АМ, дори когато изяждаше по 3-4 лъжички - давах след това малко адапте, но не съм ги смесвала.

# 3
  • Мнения: 344
Винаги правя зеленчусовите пюрета с АМ. Слагам 2 мерителни лъжички. Нали се казва млечно-зеленчуково пюре.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз слагам малко мляко (а сега вече мляко или бульон).
В обикновеното картофено пюре, което ние ядем (възрастните), също се слага мляко  Wink

# 5
  • Мнения: 1 645
Винаги съм слагала адапте в храната,независимо дали е зеленчуково пюре или някаква каша.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 87
[АЗ СЪЩО ВИНАГИ СЛАГАМ ОСОБЕНО КОГАТО УСЕТЯ ЧЕ НЯМА ДА Е МНОГО ОЧАРОВАН ОТ ВКУСА МУ НО КОГАТО ЩЕ СЕ ХРАНИМ НА ВЪН ПО ОБЕД МУ ГО СМЕСВАМ 1 КЪМ1 newsm78size=10pt][/size]

# 7
а откога започнахте да ги давате и да замества едното ядене?
и винаги на обед ли ги давате?

# 8
  • Мнения: 1 190
Да но как слагате млякото в пюрето? Както е сухо или смесено с вода?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Сухо и след пасирането - вода в зависимост от гъстотата.

# 10
  • Мнения: 344
АМ го разтварям във вода и го прибавям към сварените зеленчуци, след което пасирам. Обикновено количеството е около 60 мл за 200 грама пюре. Зеленчуковото пюре винаги го давам на обед.

# 11
  • Мнения: X
Не, не съм добавяла, както е казала Биляна "нали затова замества" Wink А и моята не го долюбваше адаптето по принцип Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
За какви пюрета питаш-домашни или купени?
Моите бяха домашни-приготвях ги с кърма (докато имах), след това-с адаптирано мляко.
За мен млякото е основната храна на детето до навършването на 1г. (поне) и при нас нямаше хранене, в което млякото да не присъства под една или друга форма. Най-малко беше в попарата-само сиренето и маслото.

# 13
  • Мнения: 140
В началото давах първо готово пюре после додавах адаптирано мляко,като постепенно увеличавах количеството пюре и намалявах количеството мляко,докато мина изцяло на пюре.Като ми се е случвало по-гъсти пюрета да разреждам с вече готово мляко или по-редките с сухо мляко.Но в повечето случаи давам само пюре.
Сега правя домашни и на зеленчуковите слагам малко кисело мляко или сиренце заради калция и за вкус, но на месните-не.  chef

# 14
  • Мнения: 2 754
Ние започнахме зеленчуковите пюрета на 4 месеца. Не ги смесвам с мляко, но още не съм успяла да заместя цяло хранене - давам половин пюре с лъжичка и после дохранвам с АМ.

Общи условия

Активация на акаунт