Тотална липса на апетит

  • 2 956
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 489
Вече започнах да се притеснявам, защото изгубих всякакъв апетит. Единственото, което ям са плодове и кисели плодови млека и кремчета, и по-рядко някоя кифличка. Ям салати, но месо и кайма да не видя. А само при мисълта за риба и ми се повдига. А по принцип си хапвам доста месо.

Страх ме е да не навредя на бебето си, но просто НЕ МИ СЕ ЯДЕ НИЩО!

Пия по половин Матерна на ден и фолиева киселина. Много рядко ме огрява някакво вдъхновение, като снощи в десет часа вечерта да си правя крем-супа.

Не съм повръщала досега, но съм 48 кг.

Моля мамите с опит или бременните, минали по този път да ми дадат съвет, защото сериозно взех да се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 7 106
Абсолютно си е нормално твоето положение на този етап Wink .Яж каквото ти се яде и не се насилвай излишно.Съвсем скоро няма да можеш да се спреш Laughing .Аз до четвъртия месец повръщах Sick  :nervous:  на поразия и карах само на бисквити,нищо друго не можех да сложа в устата си.Даже отслабнах с 2-3 килограма,а бях 49-50.Постепенно такъв апетит ме връхлетя,че не можех да позная себе си.Месце е хубаво да хапваш,заради желязото в него.Но пък щом сега не ти се яде,недей.Все още има доста голямо разнообразие от плодове и зеленчуци - възползвай се.А за бебчо не се тревожи - той си взима всичко необходимо от твоя организъм.Ти само трябва да попълваш запасите Wink .

# 2
  • Мнения: 38
И аз бях като теб,освен плодове, краставици и кисело мляко друго не можех да ям.Изследванията ми винаги са били наред,така че не се тревожи..После ще те налегне един апетит...Според мен за матерна ти е още много рано,пие се след 4-и,5-и месец,макар че аз и сега не я пия.

# 3
  • Мнения: 689
А аз съм на моменти, докато съм страшно гладна и след като седна на масата ям насила, но понякога омитам всичко което е на масата!
Лекарката ми каза че не трябва да напълнея рязко даже до третия месец било хубаво да не качвам, да ама какво да се парви като в повечето случаи коремчето ми къркори от глад Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 722
На мен също не ми се е променил апетита от бременността. Не казвам, че не ям, но и преди съм си хапвала и засега си хапвам в същото количество. Казаха ми да очаквам съвсем скоро да започне великото опустошаване на хладилника, но не знам .. мисля че започва някъде в четвъртия месец.
А за Матерна-та, аз я пия от 6 г.с. по лекарско предписани х 1 таблетка на ден и 2-ма гинеколози ми препоръчаха да я пия до края на бременността, с почивко от по 5 до 10 дни между опаковките/кутийките. Мисля, че откакто я пия малко ми се засили апетита.

# 5
  • Мнения: 8 769
Кифлите, кремчетата и киселото мляко са доволно калорични. Не виждам какъв е проблема. Едва ли може да се нарече загуба на апетит-по-скоро е обичайното за някои бременни отвращение от определени видове храна. Спокойно, ще ти мине! Grinning

# 6
Ne se pritesniavai! I az biah kato teb do predi edna sedmitsa.Iadiah samo sandvichi s kashkaval, spageti s malko sirentse i biskviti. Izpitvah otvrashtenie dori kum hrani, koito predi sa mi bili mnogo luibimi-kato naprimer domati i zalena salata. Nai-nepriatno mi stvashe kato pusnat reklama na hrana po televiziata-primerno Makdonalds.Momentalno se zavivah s odeialo da ne gledam, che mi se povdigashe ujasno. Ot izvestno vreme obache zabeliazvam normalizirane na apetita si-ne che mi se iade poveche ot predi da zabremeneia, no pone si hapvam po-raznoobrazni hrani.

# 7
  • Мнения: 433
На мен също нищо не ми се ядеше в началото на бременността. Направо се отвръщавах от всякаква храна – бях отслабнала с 5-6 кг. На всичкото отгоре повръщах до началото на 5 месец. Но после си наваксах. Ела да ме видиш сега –12 кг. съм качила.

# 8
  • Мнения: 317
Не се притеснявай, нормално е в първите месеци да не ти се хапват разни храни...При мен до 4 месец беше същото положение...особено ме дразнеха храни с подправки...а рибата също...и сладки неща не поглеждах...От 4 месец започнах да пия Матерна...и в 7 месец я спрях....А сега имам голям апетит ...едва се контролирам....така че и при теб този период ще премине и ще си върнеш апетита.

# 9
  • Мнения: 3 200
И аз нямах апетит до края на 3-ти месец, нищо не ми се ядеше, въпреки че нямах гадене. Но като влязох в 4-ти месец, та до сега гладът, който ме гони е вълчи, вече ми се иска да се ограничавам.
Не се насилвай, щом не ти се яде.

Общи условия

Активация на акаунт