Дебелариуми

  • 2 648
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 120
Реших да пусна нова тема, т.к. старата е заключена и почти не е писано в нея.
Това е старата тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165657.msg3229979#msg3229979

Ако сте ходили в някой дебелариум, моля да споделите впечатленията си от престоя там, от отношението на персонала и дали постигнахте ли резултати.

# 1
  • Мнения: 0
Привет! аз съм нова тук, но ще споделя мнението си за дебелариума в гр. Лъки ( намира се на 20 км от Асеновград. Базата е държавна и условията не са кой знае какво, но аз бях през месец май 2007 и свалих 8 кг ( 74 -> 66 кг за 8 дни.  След това в следващите 3 месеца, без особен проблем стигнах 53 кг и ги задържах за около 2 години.
Хареса ми, това, че мястото е санаториум и програмата е изпитана с години.
Тъй като периода не беше натоварен, разполагах със самостоятелна стая.
Програмата е следната:
Ставане 7 часа,
"Физзарядка на двора" - 30 мин
30 минути - пауза за кафепиещите или друго:)
Закуска до 9 часа - 2 филийки хляб бонус + 2 краставички или 2 моркова
9-10 -земна гимнастика
10-11 - лечебна физкултура с топки
11-12 - фитнес
12:30-13:30  обяд - постно ядене,
14 часа -  5-6 км поход в планината

16 часа - ходех на сауна, някои ходеха на масаж. И двете услуги се заплащат допълнително

18 часа - пилешка пържола на скара + зелена салата
от 20 часа имаше танци...но аз ги пропусках, защото исках да имам малко време за себе си/
Резултат - много добра физическа подготовка и около година успях да спазвам умерен режим и да не напълнея...
Въпреки, че условията не са луксозни ( преди поне ), сега не знам как е, имаше и доста баровци, които бяха ходили на други места и бяха дали луди пари, казаха, че идват всяка година  и поддържат формата си. Цените са прилични, някъде около 20-25 лв на ден. Мисля, че имаше вариант и с направление, но не знам как стоят нещата.

Аз не им вярвах, че трябва да се ходи всяка година- мислех, си - веднъж като ги сваля, никога повече няма да ми се наложи:(

Сега имам по-сериозен проблем , тъй като станах 84 кг и искам да отслабна първо, за да ми бъде по-леко, когато забременея и да бъда истинска форумна мама и не само:)
Надявам се, че съм била полезна и искам и аз да попитам за един център за отслабване :
Днес четох за здравословно гладуване с някакъв кленов сироп http://---shoretner923-jcjq0F , струва ми се малко екстремно гладуване, но може би помага... ВИдях, че има и друга тема за него. някой, ако желае да сподели тук за Тази Здравна Академия Гарабитов и кленовия сироп. Мерси и успехи на всички начинаещи отслабващи! Бъдете най-вече здрави!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 120
Благодаря за отговора. Мои колежки и други познати, които бяха ходили в Лъки също са доволни.
Аз си бях избрала Рибарица, защото ми беше по-близо и при нужда можех да се върна за малко.

Общи условия

Активация на акаунт