Ешерихия коли във влагалищен секрет

  • 116 632
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!
След микробиологично изследване на влагалищен секрет ми откриха Escherichia coli (Ешерихия коли) 10 на 5-та степен(много ли е това?).Имам и анална фисура и лекарката каза,че може от там да идва проблема,въпреки,че  при всяко всяко ходене до WC-то веднага  се измивам с Sebamed.Не използвам тоалетна хартия от 7 месеца.Направиха ми антибиограма и излезна,че тези бактарии са чувствителни на антибиотика Амоксиклав.Понеже в началото ме лекуваха за вагинална кандида и се оказа,че няма съм страшно наплашена от антибиотици,въпреки че не съм пила от доста години.Сега ме е страх да започна лечението с този АБ,да не стане лекуваме едно,а хващаме друго.Иначе пия по 3 таблетки Лактофлор профилактично.Моля за съвет.   bouquet

# 1
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравей. Не се плаши. Щом като антибиограмата е показала, че това е антибиотика от който ще се повлияе лечението, според мен не бива да се колебаеш.

И ако позволиш един съвет от мен. Щом имаш тази фисура, старай се, когато се миеш, то да става откъм влагалището назад към ануса. Иначе по-лесно се замърсява, защото при нас жените разстоянието е много малко и ако има бактерии, те лесно се разпространяват.

И въпреки всичко ако продължава да те е страх направи още една консултация с лекар.

Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 0
Здравей не мога да не ти кажа, че няма защо да не се притесняваш защото тези бактерии са отврат, аз се боря с тях вече доста години и не мога да се справя, през няколко месеца ми се получава сърбеж, цистит и течение. Sad А разбира се не мога и всеки път да пия антибиотици за това с вагинални кремове и таблетки се оправям, но това, което трябва да направиш е да се излекуваш добре и да си засилиш имунната система.. Wink Желая ти успех и ако има някой, който го интересуват подобни неща мога да помогна защото много съм си патила Simple Smile

# 3
  • Мнения: 376
Според мен не трябва да пиеш АБ, защото от него спада имунитета още повече. Можеш да пиеш Биозин или Ехинацея & Астрагалус & Рейши. Лактофлор не е добър пробиотик. Има пробиотици с 6,7 дори и с 8 щама. А Лактофлор съдържа само един щам -  Lactobacillus bulgaricus. Водораслите Спирулина също подтискат развитието на Е.коли и могат да се приемат продължително време без прекъсване.

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 18:58 от Инера

# 4
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Инера, без да го сметнеш като заяждане, но аз мисля, че без антибиотик няма да мине. Peace

# 5
  • Мнения: 376
А аз пък мисля, че с АБ няма да мине, защото АБ има твърде кратко действие. АБ ще ги унищожи временно, но няма да промени средата, в която бързо ще се развият нови гадини.

# 6
  • Мнения: 0
Съгласна съм за антибиотика тези бактерии са адски гадни и се махат трудно  Close, а антибиотика освен, че ще ти отслаби имунната система ще ти докара и гъбички, което е кофти. #Cussing out За това пробвай Гинозол и Микомакс и мисля, че ще останеш доволна, както и промивки с лактацид защото той съдържа млечна киселина и поддържа нормално РН на влагалището.

# 7
  • Мнения: 0
gerito881,ти във влагалището ли имаш тези бактерии?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 576
По мое мнение си трябва АБ и паралелно с него  и след него  пробиотици, имуностимулатори.  След като свършиш с АБ, задължително пак изследване на секрет(5-10 дни след последния прием на АБ) да се види дали са се махнали гадините.
Носенето на прашки, плуването в басейн утежняват положението.

# 9
  • Мнения: 0
Личната ми каза да пия една таблетка Микомакс преди да започна с АБ,а от аптеката казаха три,през 3 дни.Мисля да пия по 3-4 таблетки Лактофлор  на ден или някакъв друг пробиотик,но не знам какъв,също така да си взема и Витамин Б комплекс.И много вода по време на лечението с тези отвратителни антибиотици,дето бях се заклела,че няма да пия!Направо съм като в задънена улица..8 месеца по лекари,в началото казваха гъбички без да са взели секрет,лекувах се от тях,след това взеха секрет,оказа се че няма нищо,след месец нов-пак нямаше нищо и накрая в друга лаборатория при друга лекарка и тогава излезнаха,че са е.коли и айде АБ.Каза ми да го пия 10 дни през 12 часа,не знам ако взема всички тези мерки дали щя мине ок?Да си призная никак не искам да го пия ама май няма друг вариан . #Cussing out #Cussing out

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Заедно с Микомакса не трябва да се приемат пробиотици. Просто ги пропускаш в деня когато пиеш Микомакса. Препоръчвам Биогая на капки като пробиотик, освен Лактофлора  Peace. Клеевата тинктура също може да включиш за укрепване на имунната система. Успех!

# 11
  • Мнения: 0
Благодаря Ви на всички за вашите мнения и съвети,сигурна съм,че ще ми влезнат  в помощ  Peace

# 12
  • Мнения: 0
Искам да попитам още нещо за степента на е.колите във влагалището,10 на 5та степен,някой запознат с нещата много ли е това и колко е максималната степен?
И още нещо относно антибиограмата,тя е направена въз основа на влг. секрет(доста се учудих,мислех,че само със гърлен секрет става),поне се знае с кое лекарство може би ще се поддадат тези бактерии.Дано с имуностимулатор,пробиотик,Микомакс,Витамин "Б" и "Ц" и много вода да успея да се застраховам от гъбички.
P.S : давайте съвети за  добър имуностимолатор и пробиотик   bouquet

Последна редакция: чт, 12 май 2011, 14:13 от ask_i_memnu

# 13
  • Мнения: 0
Абе направо отиди при друг специалист вземи още едно мнение и това е. Аз имах тези бактерии във влагалището, но с добър лекар и лечение всичко се оправи. Това ми е най-добрия съвет Simple Smile

# 14
  • Мнения: 266
И аз ще се захвана за темата, макар че при мен е малко по-различно. Заради бяло течение от сто години най-накрая се занесох при гинеколог и ми изолораха е-коли - беше чувствителна на всичко в антибиограмата и проведохме сравнително леко лечение с бисептол и някакви свещички. Резултат- преобразувани в ентерококус фекалис. И ми назначиха антибиотик широкоспектърен, без повторна антибиограма.Аз отказах да го пия и реших да поизчакам малко и да си направя ново изследване. Та днес, половин година по-късно съм пак с ентерокукус фекалис плюс някакви ст. хемолитикус. Изписаха ми аугментин + кандизол, но аз никак, ама никак не искам да пия антибиотици, страх ме е, че мога да си докарам по-големи проблеми. Попитах лекарката за някакви хомеопатични и подсилващи имунната система добавки, но тя се въздържа от коментар. И сега се колебая да започвам ли лечение.   Tired    И с какво да се подсилвам допълнително, защото имунната ми система определено е поотслабнала, а не съм просветена в разните му добавки. В изследването, където се посочват референтни граници пише, че не се изолира патогенна флора, но се съмнявам, че организмът ми ще се справи сам с наличието на тия бактерии.

# 15
  • Мнения: 0
airy,повярвай ми организма ти сам няма да се справи,или пробвай с хомеопатия или си вземи някакъв имуностимулатор,например имунобор(аз мисля този да взема) също така и Лактофлор.Пии повече вода и ако взимаш антибиотик задължително комплекс Б,но трябва да има антибиограма,иначе да се стреля на посоки си е губене на време  Peace

# 16
  • Мнения: 266
Пии повече вода и ако взимаш антибиотик задължително комплекс Б,но трябва да има антибиограма,иначе да се стреля на посоки си е губене на време  Peace

Да, според антибиограма е. Май няма да се размина с антибиотика, особено при наличие на две бактерии, но наистина не знам какво да пия успоредно, за да си помогна. Както казах исках гинеколожката да ми каже, като компетентно лице, но уви... пълно мълчание по въпроса. А този Б комплекс мога ли да го заменя с бирена мая- там май има всякакви полезни неща. Също така пия геритамин в момента по друг повод- дали това няма да е достатъчно ?

# 17
  • Мнения: 0
За бирената мая не знам нищо по въпроса,но като отидеш в апреката и  им кажеш случая те ще ти препоръчат някой пробиотик,защото той е важен при лечението с антибиотик..И аз няма как да се размина,3 дни се дърпам ама ме е страх да не стане по-лошо с тези бактерии,като цистит и тем подобни.Ето го моя план,който измислих за да не стане по-лошо с антибиотиците:
1) 3 таблетки Микомакс през 3 дни
2) Имуностимолатор
3) Пробиотик Лактофлор 3х1
4) Витамин Б комплекс 3х1
5) Витамин Ц 5,6х1
6) Разтворими с витамини и минерали
7) Много вода,лимони,грейпфрут и силна храна

Последна редакция: чт, 12 май 2011, 18:00 от ask_i_memnu

# 18
  • Мнения: 266
Ето го моя план,който измислих за да не стане по-лошо с антибиотиците:


 Grinning   цяла стратегия!! Ся като се замисля, толкова антибиотици съм пила през живота си за разни настинки и никога не съм им отдавала значение, ама ся като е за друго място треперя като че ли кой знае какво.  Crazy    Но много хора са попадали в този омагьосан кръг- бактерии-гъби- и кво да се прави...страх лозе пази. Ще питам в нашата аптека, ако кажат нещо интересно ще споделя, но мисля, че всички тези странични добавки са изцяло наше решение и отговорност...Май няма лекар-гинеколог, който да ги включва към стандартното лечение или поне при мен не се е случвало.

# 19
  • Мнения: 0
Да,гинеколозите си знаят само лекарствата,но не и някви добавки,само дето личната ми каза 1 табл. Микомакс,а в нашата аптека казаха Лактофлор и 3 табл. Микомакс ..абе ужас си е  smile3557

# 20
  • Мнения: 0
ми не знам по въпроса с добавките на мен ми е малко странно защо пък витамин Б комлпекс това нещо не ми се връзва с останалото. Майка ми е медицинско лице и обикновено се консултирам с нея, когато трябва да приемам каквито и да са хапчета особено антибиотици. Пий си Микомакса, както ти го е предписала лекарката не както ти казват фармацевтите. А относно АБ аз ги съчетавам с пробиотик и противогъбичен препарат от сорта на Низорал или Нистатин. Отностно имунистимулаторите съм малко скептична, даже не малко а много, витамините и веществата за повишаване на имунната система можеш да си добавяш с храната и с билки а не с хапчета.

# 21
  • Мнения: 0
Относно Витамин Б комплекс,преди години пих един АБ и личната беше ми го изписала с него,попитах я защо,а тя отговори,че е задължителен с АБ  Peace

# 22
  • Мнения: 0
Относно Витамин Б комплекс,преди години пих един АБ и личната беше ми го изписала с него,попитах я защо,а тя отговори,че е задължителен с АБ  Peace

Не знам и аз питах майка ми тя каза, че не е чувала подобно нещо, както и аз. Но щом се чувстваш по спокойна пий го Simple Smile

# 23
  • Мнения: 0
За всеки случай ще попитам фармацевтите в нашата аптека Simple Smile

# 24
  • Мнения: 266
Момичета, сега се връщам от аптеката. Взех си аугментин-а и кандизол-а , стискайте ми палци. Аптекарката ми каза, че от лекарствена гледна точка това е достатъчно за лечение на бактерията и противогъбично действие и всички други добавки и т.н са си мой избор. Каза също, че тъй като този антибиотик, макар и пречистен е доста силен и често се появява дисбактериоза, може 2-3 дни след приемането му да се почне с пробиотик( каквито ви душа иска- има от всяка фирма, тя открои Линекс , но каза че всичко може) . Ноо общо взето всеки си решава. Сега ще разучавам пробиотиците, но защо ми се струва че някъде бях чела, че не трябва антибиотик и пробиотик да се прилагат едновременно или бъркам ...?? newsm78
 ask_i_memnu, този амоксиклав, който са ти изписали, не е ли същото като моя аугментин ... така като гледам съставките им са със сходни имена  Thinking

# 25
  • Мнения: 0
Да,същите са,само че аугментина е с 4 таблетки повече и е по-скъп.А на мен аптекарката ми каза да не пия Микомакс и пробиотик в 1 ден.А АБ и пробиотик ми каза,че може  Peace

# 26
  • Мнения: 0
И аз си взех Амоксиклав,10 таблетки ще ги пия 5 дни и след това ще видя да се обадя на лекарката да видим какво да правя.Иначе си взех и Витамин Ц и Б,Микомакс 3 табл. и Ципросепт като имуностимулатор.Аптекарката ми каза,че той е много добър,а в моя случай за предпазване от гъбички в идеален.Дано всичко мине добре  Hug Hug

# 27
  • Мнения: 266
ask_i_memnu, сега се замислям противогъбичното ( в твоя случай микомакс, в моя кандизол) след като не трябва да се пие заедно с антибиотика, ти след курса на АБ ли ще го взимаш ? Аз питах в аптеката, но те ми казаха, че точно това го назначава лекарят. А на мен гинеколожката ми каза да го пия веднъж на две седмици, но не ми каза как да става това спрямо АБ и аз си мислех да си ги взема заедно. на теб какво по-точно са ти обяснили ?

# 28
  • Мнения: 0
На мен ми казаха заедно,аз го изпих и след 2 часа взех и АБ.
Личната ми каза и да не пия Лактофлор по време на АБ,а веднага след това,защото АБ ще убие микроорганизмите в Лактофлора  Peace

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 12:04 от ask_i_memnu

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте, да се включа и аз. И на мен ми откриха днес от тези бактерии. Бременна съм в 8-мия месец, свързах се по телефона с наблюдаващата бременоста ми акушер-гинеколожка, по нейно поръчение. Тя е в отпуска и ми предписа Полижинакс( въпреки, че той бил за по - общо приложение), докато се върне. Мисля че ми каза по 1 таблетка всяка вечер,но се позачудих дали правилно съм я разбрала тъй като в началота на бременоста пак ми беше предписала този антибиотик профилактично-обаче тогава беше по 1 таблетка седмично. Въпроса ми е някой лекувал ли се е с този вид антибиотик и може ли да ми каже дали е всяка вечер по 1 таблетка, да не се налага утре да и звъня в чужбина,а се притеснявам да не навредя на бебока

# 30
  • Мнения: 838
Привет, и аз имам тази бактерия и затова се записвам в темата, и на мен ми е 10 на 5 степен, но не ми изписаха АБ заради кърменето, искрено се надявам да се оттърва от бактерията.

# 31
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета:)
Днес ми излязоха и моите резултати, за съжаление съм поредната с E. Coli.
Различното е,че сега ми ги откриха във влагалището.
Преди две години получих страхотни циститни болки-кръв,спешното във ВМА и т.н. Познайте от какво- E.Coli в урината. Първи антибиотик, две седмици рай, после пак. Втори антибиотик-две седмици рай, после пак. Трети,четвърти и накрая тя стана резистентна към почти всичко и аз казах КРАЙ!
Започнах с хомеопатия+100% екстракт от червена боровинка+пробиотици+хранителни добавки. Две години нямах и помен от цистита.
Преди месец правих стимулация за ову и мисля,че оттогава всичко започна отначало. естествено, може просто да е съвпаднал момента. Факт е,че циститните болки започнаха пак(слава Богу до момента търпими и без кръв).
Сега, обаче НОВО 20- E.Coli и във влагалището. Направо ми идва да се гръмна #2gunfire #Cussing out smile3511. Гинеколожката ми изписа разни работи, но всичките влагалищно. лошото е,че като й казах,че са ми се върнали циститните болки, тя поиска да пусна и стерилна урина и ако и там я има, то няма да се размина само с АБ влагалищно,ами и орално:(
И сега не знам какво да правя. Определено не желая да пия АБ, т.к. съм на хомеопатия. а и след толкова много борба тази гадинка може да се разхожда от влагалище в урина и обратно, когато си поиска:(
Дали съм я уморила с хомеопатията или просто за две години се е скрила някъде?!
Искам да попитам дали е възможно да е отишла у милото?! Какво да му изследваме, дали можем да си я предаваме един на друг?

Извинете ме за дългия пост,ама просто ми идва не знам какво да направя:(


P.S. Това всичко беше, за да се запиша в темата и да я чета Joy

Успех във войната, мили момичета:)  bouquet

# 32
  • Мнения: 129
       Здравейте и от мен, включвам се и аз във темата.Две години под ред, вече трета лекувам ваг. гъбички. Последно януари тази година. Тогава започнах да пия и цитросепт. Края на март влязох в болница, заради възпаление на яйчниците, при изследването на секрета излезе някаква бактерия, не съм питала каква е, изписаха ми макмирор вагинални капсули. Тогава си взех да пия лактофлор. Сега юни месец ходих на нагревки, заради възпалението на яйчниците, и исках да си пусна изследвание профилактично. И какво излезе ешерихия коли Thinking сега съм на антибиотик вибрамицин и макмирор, съпруга ми също е на антибиотик. Когато си мислих, че съм се отървала от гъбите, започнаха бактериите,  питам се има ли край newsm78 този кръговрат.    И въпреки че пия цитросепт шести месец и лактофлор трети месец, изглежда не ми помагат. Вече искам да се застрелям  #2gunfire

# 33
  • Мнения: 29
       Здравейте и от мен, включвам се и аз във темата.Две години под ред, вече трета лекувам ваг. гъбички. Последно януари тази година. Тогава започнах да пия и цитросепт. Края на март влязох в болница, заради възпаление на яйчниците, при изследването на секрета излезе някаква бактерия, не съм питала каква е, изписаха ми макмирор вагинални капсули. Тогава си взех да пия лактофлор. Сега юни месец ходих на нагревки, заради възпалението на яйчниците, и исках да си пусна изследвание профилактично. И какво излезе ешерихия коли Thinking сега съм на антибиотик вибрамицин и макмирор, съпруга ми също е на антибиотик. Когато си мислих, че съм се отървала от гъбите, започнаха бактериите,  питам се има ли край newsm78 този кръговрат.    И въпреки че пия цитросепт шести месец и лактофлор трети месец, изглежда не ми помагат. Вече искам да се застрелям  #2gunfire
И моя проблем е подобен-уж лекувам гъбики,след това цистит и накрая излезна бактерия.
И аз съм на АБ, съпругът ми също,трябва и двамата,защото иначе си предаваме бактерията.Дано на следващите секрети да я утрепем с АБ.

# 34
  • Мнения: 838
споделете какви АБ пиете.

# 35
  • Мнения: 0
имам бяло течение като желе,от какво може да е

# 36
  • Мнения: 0
някой можели да помогне

# 37
  • Мнения: 14
Зсравейте момичета, да ви питам откриха ми е.коли в влагалищен секрет, пих антибиотик, въпроса ми е партньора трябва ли да се лекува, защото докторката нищо не каза, а преди друг лекар за същата бактерия сякаш беше изписал и за партньора и сега се притеснявам да ли трябва и той да шие, да не стане така че да ми ги върне?

# 38
  • Мнения: 838
angelinkata, ние пуснахме за всеки случай изследване на партньора и нямаше е. коли, иначе лекарката каза, че не се предавало.
Аз бях 2 пъти в болница на антибиотици за е. коли и вторият път нямах и следа от бактерията, сега пия Уростим, това е ваксина, после пак ще пусна изследвания, но се надявам, че е приключено с този въпрос, дано вече не се появи, според мен трябва да се лекува колкото се може по-рано, за да е по-добър ефекта от лечението, като всяко друго заболяване. Иначе става нечувствителна към антибиотиците.

# 39
  • Мнения: 14
Много ти благодаря колибка, аз се надявам да се е изчистила, ама ме притесняваше това за партньора,   дано да е така, да не се предава. Сега пък се лекувам от гъбички естествено след антибиотика, то така едно след друго ..все нещо да има

# 40
  • Мнения: 838
Знае ли някой дали след лечение с Уростим, което се прилага при след отр. резултат за е.коли, след лечение с антибиотици, трябва да се пусне пак изследване за е.коли?

# 41
  • Мнения: 3 259
Мъжете ми лекуват ли се? И аз не мога да се излекувам, и съм пила антибиотици, и таблетки съм ползвала. Не мисля изобщо, че имунната ми система е слаба. Имам чувството, че след като се оправя, ми го предава пак мъжа ми, защото лекарите винаги ми казват, че той няма нужда от лечение.

# 42
  • Мнения: 338
Виждам, че не е писано отдавна в тази тема, но ако успея дори на един човек да помогна с поста си ще съм щастлива.
Аз също имам проблеми с е.коли . Появяват се в урината правя много пстри цистити с кръв в урината, откриват се и във влагалищен секрет , там като симптоми получавам парене и сърбеж. Това е един УЖАСЕН кръговрат , от две години през два месеца или повече( когато имам късмет) ми се появява цистит болки ужасни, пих АБ в началото , но по неправилен начин тоест доста малко дни, а това е много неправилно! След това реших, че ми е писнало от АБ и ще се лекувам с билки и червена боровинка, но уви винаги се стига до кръв в урината и нетърпими болки Sad  И когато вече тотално ми писна и се видях в чудо през 2 месеца да пия АБ накарах приятеля ми да даде стерилна урина и сперма ( той няма никакви симптоми) - и познайте имаше бактерии е. коли с най-голямо микробни число  , тоест две години аз се лекувам, той ми ги прехвърля и така до безкрай . Затова не вярвайте на лекари и винаги провеждайте леченията паралелно с партньорите си !  Моя партньор смени два АБ и още не се е изчистил съвсем , сега ще приемаме уроваксом и ни предупредиха , секс само с презерватив!
При всеки е индивидуално , но ви съветвам да се лекувате паралелно с партньора и задължително при лекар или уролог или нефролог . Успех Hug

# 43
  • Мнения: 376
При лекари не ходя и изобщо не им вярвам. Само изследвания си правя, но рядко, защото вече си зная кога какво има в тялото ми. Пия си гъбите рейши почти целогодишно и си свиркам. Ползвам и Лактацид фемина с млечна киселина за миене от време на време.

# 44
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И аз имам Е. коли в урината от месец - два... Sad
От първия АБ не се повлияха, вторият дублирах с гентамицин мускулно.
Тези дни ще пускам пробна урина, дано този път съм ги утрепала гадините!!!

Е, сега кое е вярното??? newsm78 Съмнява ме и мен да е се предава...

... иначе лекарката каза, че не се предавало...

... тоест две години аз се лекувам, той ми ги прехвърля и така до безкрай...

# 45
  • Мнения: 338
Възможно е при това момиче да не се е предало, ако мъжа й има много добър имунитет и се е справил организма му с бактерията, но аз от моя личен опит ви казвам,е това си е бактерия, която не подбира муж или жена и вие сами знаете, че при сексуален контакт има обмяна на секрети и тези бактерии си живеят там и не е възможно да ги спре нещо , те са доста устойчиви , четох някъде , че живеят до температура 60 градуса.
А другото , което е доста важно за тези бактерии е , че се срещат и в червата тоест човек не може да се оттърве напълно и ича хора които си ги носят в себе си до някакво определено количество и това не е проблем за тях , но на други не им понася самата бактерия и проявяват симптоми ( но всичко зависи от количеството бактерия и от организма, доколкото разбрах )
За мен лечение с билки няма , билки и червена боровинка могат да се използват за профилактика и този лактофлор също дори е задължително да се приемат от хора с такива проблеми , но не убиете ли бактерията с АБ и ваксина , според мен билките няма как да ви изчитят( ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ , не съм лекар и не мога да бъда на 100% права за всичко )

# 46
  • Мнения: 376
Уринали, боровинки, лактофлори - според мен и за профилактика дори не стават.
 АБ е само за остри инфекции, а не за хронични, какъвто е  цистита. Ваксините са експериментални и страничните ефекти са доста повече от ползите.
За лечебните китайски гъби е доказано, че унищожават бактериите и нямат странични ефекти. Водораслите също трепят Е.коли. Лечението е поне 6 месеца.

# 47
  • Мнения: 1 836
Какво представлява лечението с гъбите и водораслите?

# 48
  • Мнения: 376
Пият се водорасли и гъби на прах в капсули в продължение на месеци. Спират вагиналните течения, променя се ph в организма, променя се средата и вече не могат да виреят е.коли и кандида. Освен това Е.колите и кандидата не са заразни и няма значение дали партньора ги има или не. И в червата не е нормално да има Е.коли. Трябва да се чистят периодично. И диетата е важна и спорта и всичко. Баланс трябва да се постигне.

# 49
  • Мнения: 1 836
Пият се водорасли и гъби на прах в капсули в продължение на месеци. Спират вагиналните течения, променя се ph в организма, променя се средата и вече не могат да виреят е.коли и кандида. Освен това Е.колите и кандидата не са заразни и няма значение дали партньора ги има или не. И в червата не е нормално да има Е.коли. Трябва да се чистят периодично. И диетата е важна и спорта и всичко. Баланс трябва да се постигне.


Благодаря, а какви гъби  и водорасли ще препоръчаш, като производител?

# 50
  • Мнения: 1
Здравейте,аз съм на 17 и съм девствена. Въпреки това ми откриха бактерии е.коли след микробиологичен анализ. При антибиограмата излиза,че са чувствителни към всичко(от изброеното). Не пише какъв е щамът на бактерията,затова не мога да кажа. Отидох на преглед след шест години редовно бяло течение и ми предписаха  и се чудя има ли причина да се притеснявам? newsm78  Embarassed #Crazy

# 51
  • Мнения: 376
И аз имах бяло течение, когато бях девствена. Имах и болки в десен яйчник, но тогава не се лекувах. След втората бременност се влоших много. Това, което ми е изписвано от гинеколог не ми помогна. Пробвала съм почти всички видове на пазара вагинални глобули, овули и за пиене през устата синтетични лекарства с активна съставка миконазол.
Спрях бялото течение с добавката Ехинацея/ Астрагалус/ Рейши: http://www.pharmalife.bg/product/2476/ehinatseya-astragalus-i-re … s-and-reishi.html
С водорасли спирулина : http://www.zoya.bg/%D0%A2%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0 … %D0%BC%D0%B3.1806
И пробиотик Протексин Баланс: http://afya-pharmacy.bg/product/502/proteksin-balans-protexin-ba … tik-kaps-h60.html

# 52
  • Мнения: 1 256
При опити за  забременяване пречат ли тези бактерии?

# 53
  • Мнения: 376
Не пречат за забременяване. Аз лесно забременях, обаче родих по естествен начин и очите на бебетата се заразиха с бактерии и бяха на антибиотични капки за очи. Това често се случва и лекарите там си знаят. На други бебета на системи им включват антибиотик.

# 54
  • Мнения: 1
Здравейте, днес ми излязоха резултатите от микробиологичното изследване. Оказа се че имам Е. Коли във влагалището - масивен растеж. Доктора ми изписа МАКМИРОР по една таблетка всяка вечер влагалищно и ЦИПРОФЛОКСАЦИН сутрин и вечер по една таблетка. Та въпроса ми е дали трябва да пия някакви допълнителни пробиотици? Благодаря предварително Simple Smile

# 55
  • Мнения: 4 734
Е. Коли живеят в дебелото черво на човек и много лесно при замърсяване могат да попаднат във влагалището... Когато обаче имаме силна имунна защита, тялото се справя с нашественика. Лошото е когато поради някаква причина (например бременност, болест) имунната ни система е отслабена... Тогава бактерията се развива и започват проблемите - цистити, полови проблеми - парене, сърбене, течения... За това се пие антибиотик, за да унищожи щама и после се вземат мерки да се засили имунната система... Това го казвам от моя опит и от проблемите, които съм имала с тази бактерия... Тя между другото не изчезва напълно, просто чака удобен момент да се развие... Но аз й хванах цаката, когато усетя още първи симптоми на заразяване (при мен започва с често уриниране), вземам Бисептол или Нилидикс... След 2-3 приема и я стопирам... Иначе ако я "изпусна" и става страшно... Едновременно с това мажа и с антимикотичен крем (най-добре с Тридерм)...  Peace

# 56
  • Мнения: 6 301
Тази бактерия е чревна. Това означава, че нормално живее в дебелото черво и обикновено е в малко количество и не причинява проблеми. Когато поради лоша хигиена, неправилно избърсване, анален секс , замърсени бельо и предмети и др. се пренесе във влагалищено или пикочната система, тогава вече има проблем. Бактерията  може да живее до 115 дни върху разни повърхности. Мухи и др. насекоми също могат да бъдат приносители. Замърсени храни и вода също. Фекалиите на други хора и животни също. Може да се предава при полов контакт. При мъжете най-добре е да се прави посявка на простатен и спермален секрет. Урината не е гаранция че ще покаже. Може да има бактериален простатит, а спермалния анализ също да не покаже че я има. Затова е най-добре открие ли се при жената, то и мъжът, партньорът , също да проведе курс на лечение. Лекува се с АБ. По време на лечението е добре да се пие пробиотик минимум  2 часа преди или минимум 2 часа след като сте изпили антибиотика. След като приключите с  приема на АБ, задължително се поставят за 10 дена свещички пробиотик. Така ще сте сигурни че ще се насели лактобацила във влагалището и няма да направите кандидоза. Аз съм лекувах микоплазма , уреаплазма и мноооогооо кандида. 20 дена пихме с мъжо антибиотици- Вибрамицин и Флажил - и после 10 дена влагалищно ползвах пробиотик. Сега няма и помен и от бацилите и от кандидозата, така че явно тази кандидоза не е чак толкова страшна. Мъжете рядко боледуват от кандидоза, но ако жената има чести рецидиви на кандидоза, тогава се изписва лечение и на мъжа, без значение дали има или няма оплаквания. За съжаление наскоро съм лепнала и 3 чревни бактерии, една от които е е.коли. Мъжа ми е животновъд и всеки ден е в контакт със всякакви мръсотии, така че нищо чудно. Доки ме предупреди, че понеже е много издържлива по разни повърхности, банята и тоалетната трябва да се измиват много добре с белина всеки ден докато трае лечението. Хавлиените кърпи след ползване да се хвърлят веднага за пране и да се перат по възможност на по висока температура или да се изгладят след това, за бельото е ясно. Мъжо също задължително е  на антибиотик. След антибиотика ми е изписано за 10 дена пробиотик влагалищно. Днеска ми е втори ден лечение и течението което имах видимо е намаляло, така че явно добре се повлиява. Ще пиша за резултата след около 10 дена. Съветът ми е да се лекувате и то навреме, вагиналните течения и цистити не са нито нормални нито безопасни. Провеждайте лечение задължително след микробиологично изследване. Така ще знаете какво точно лекувате , и няма да се окаже че пиете напразно неподходящи антибиотици. 10 дена след лечението повторете микробиологичното за да сте сигурни че сте се изчистили напълно. Партньора също да се лекува заедно с вас. Дано да съм помогнала на някой.

Общи условия

Активация на акаунт