Разчувствах се!

  • 2 040
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Тия дни моето момиченце тръгна отново на ясла. След фалстарта през октомври (когато ходи едва 4 дни и се разболя), днес му бе третият ден. Взех я на обяд.
Умилението ми бе провокирано от изложените на показ пред родителите произведения на децата от днес-снежен човек, апликиран върху парче хартия. Знам, че това е нищо особено, и че е направено с помощта на учителките...и все пак, виждайки името на дъщеря си върху една от апликациите, замалко половин сълза да се изтъркули из очото ми...Много се зарадвах и се развълнувах. Това е първото нещо, направено от нея, без мое участие и знание. Първата изненада за мама, така да се каже..... Много мило ми стана. И тъжно-моето момиченце расте и времето неумолимо минава....
Случвало ли ви се е и на вас или аз съм се сбабила нещо? От ЕГН-то ли е или просто от наплив на майчински чувства? Flutter

# 1
  • София
  • Мнения: 112
Струва ми се, че е съвсем нормално. В крайна сметка малкото ти слънчице, вече пораства и е нормално, както да си горда, така и да си малко тъжна. Това е прекрасно, а предствяш ли си за детенце каква гордост е?Радвай се на тези страхотни мигове от истинското майчинство!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Наплив на майчински чувства ще да е Wink Какво му е на ЕГН-то Rolling Eyes
И аз като теб - вече трета година се умилявам /хем всяка седмица получавам по няколко "произведения"/. И мъничко ми е чоглаво...моето момиченце расте и бавничко се отдалечава от мен....

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Не ми се е случвало, обаче мога да си го представя  Grinning
Поздравления за момиченцето ти, а на теб ти желая още много такива мигове, когато ще виждаш как съкровището ти се развива - благодарение и на теб!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
пожелавам ти да пролееш още много сълзи от гордост!

# 5
  • Мнения: 5 140
Е недейте така де ще ме разплачете! Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 784
Поздравления, Туфи! ЕГН-то няма нищо общо тук- нормално е да се разчувстваш. Калина е още малка, за подобни изненади, ама и аз рева при всяко ново зъбче, когато няправи първите си крачки, когато каза "мама". Просто хем ми е хубаво, хем някак мъчно- малкото ми момиченце пораства, докато се обърна ще тръгне на училище, ще се влюби, ще ме направи баба. Ох, пак се разчувствах...  Hug

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Туфи, и аз така...всяка вечер като взимам Ади ми се поднася произведението на деня  Simple Smileснощи например беше Елхичка, коледна с разни апликацийки, иначе рисунки, таралежи, човчета, и изобщо всичко събирам на едно място и много им се радвам на тези неща.
Даже подарък на тати за РД през октомври от Ади беше един таралеж много готин, наптавен от нея. Това беше най-истинският подарък за него.
И сега го чакаме с куп "подаръци".
Като я питам: - Ади, имате ли ножички в ДГ? /аз знам, че имат де/
Тя ми казва: - О-о, задължително мамо!
Един вид, как можеш да помислиш, че нямаме, ами тези апликации....и т.н. с какво мислиш, че ги правим. Mr. Green
Много се радвам, че в оцветявенто имаме голям напредък, все по- в контурите....
И така, най-голямата радост е да видя поредното произведение на изкуството вечер...
Много е миличко Simple Smile

Последна редакция: пт, 02 дек 2005, 17:40 от Vivi

# 8
  • Мнения: 2 910
Не е от ЕГН-то. Аз само,докато четях постинга ти и очите ми се насълзиха.Чудесни са тези моменти и дано никога не свършват.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 754
Напълно нормално си е Simple Smile Не е ЕГН-то Simple Smile В къщи имаме цяла колекция произведения. Децата много се гордеят с произведенията си. Ама как няма да се гордеят кат са положили толкова много усилия.
Гледам я Дияна у нас как рисува и майстори нещо. Изплезила езиче, виси над листа. русива, пъшка и после тича "Мамооо виж" Simple Smile

А майките как няма да се радват на усилията на отрочетата си Simple Smile

# 10
  • Мнения: 8 769
О, да, прави сте, тя самата с голяма гордост ми го показа. Дори когато стана от сън, попита къде й е снежният човек-нали ще го показва на брат си и баща си Grinning
Добре,че не съм само аз на този клон. Значи повечето майки са така. Успокоих се! Hug И същевременно пак се умилих от постиженията на вашите слънчица! Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 042
О, Туфка, честити ти мамини вълнения, скоро и други произведения на изкуството ще ти носят  bouquet, дано този път да не се разболявате.
И аз имам от яслените ми младини такова снежно човече bowuu

# 12
  • Мнения: 215
Ей, Туфка,   bouquet благородно ти завидях за тези моменти и аз се разчувствах! Нямам търпение и мен да ме сполети такова щастие!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 123
наистина са много вълнуващи тези първи творения, а и децата хем им се радват, хем се гордеят като ги похвалим. Ние имаме една папка в която си събираме по-сполучливите, понякога ги разглеждаме и много им се радваме(аз съм записвала дати на задната страна). Тези които не са рисунки пък ги снимам, за да не ги забравим Wink

# 14
  • Мнения: 1 410
Ама как само ме разплакахте!?!
Това са страхотни емоции! Моята дъщеря е на 5 месеци и като се замисля за ясла и градина направо не мога да си представя как ще се чувствам. Сега постоянно си я гушкам, а после цял ден я няма и получавам снежен чавек...
Кой няма да се трогне?

Общи условия

Активация на акаунт