Защо не кърмихте първия път?

  • 596
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Отдавна искам да пусна тая тема.
Та искам да попитам мамите, които в момента кърмят(или са кърмили) успешно вторите си деца, но по някаква причина това не им се е удало първия път: Защо така се получи и какви са според вас причините?

Ще ми бъде интересно да разбера и бързам да се разпиша първа: Жори го кърмих 2 месеца, беше на смесено хранене. Роди се голям 4200г. и определено от начало имаше нужда от по-големи количества кърма. По съвет на педито трябваше да го храня през 3 часа и по 10 минути на гърда. Сещате се, че детето след кърмене ревеше от глад и съответно се наложи да дохранвам. Издържах 2 месеца и яко взе да ми писва и започнах да пропускам кърмения, защото за мен беше абсурдно да кърмя навън. След което пък като предлагах гърда като се приберем, той я отказваше, а си предпочиташе шишето. И така кърмата спря, защото не я стимулирах , а и пропуших цигари.

Ще се радвам и вие да споделите Hug

# 1
  • България
  • Мнения: 224
При първото ми дете нямаше BG-;mama! SadСлушах какво казва доктора и затова едва кърмих до 3месец.За мен причината да ми свърши кърмата тога ва е,че хранех точно по час!Много съжалявам,че не успях да кърмя повече тогава!Затова сега смятам да компенсирам! Mr. Green

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами ние всъщност съвсем успешно стартирахме - не съм имала грам проблем нито с гърдите,нито със засукването на баткото,рагади не знаех какво са,той си ядеше чинно на 3ч (но никога не съм спазвала по 10 минути - висеше си по 40 мин,докато сам се пусне),само от едната гърда (честно казано,никога не ми беше хрумвало да давам и двете Embarassed),чай против колики пиеше като змей.Резултат - 1300гр наддаване за първия месец и аз бях много щастлива.И малко след това  - гърдите тотално меки,дете пищи и реве,не мога да изцедя нищо от гърдите след хранене, то се налива с вода и не мирясва,особено вечер - писъци и ужас.Според докторката - сигурно не му стига,опитай да даваш добавка.Давам вечер добавка - детето се кротва - ами чудесно,щом това е начина.На следващия рев - вече не вечерта - пак добавка и пак се кротва.И така давам аз добавка,гърдите ми изведнъж почват пак да се усещат пълни - когато са пълни,давам да суче,когато не ги усещам пълни - добавка...и за 10-тина дни така яко ми писна цедене,добавки,шишета и прочее,че реших да я спирам тая хамалогия (изобщо не съм била наясно с ползи от кърменето и т.н. - аз самата не съм кърмена въобще и по онова време абсолютно приравнявах кърмене и хранене с адаптирано).И спрях да кърмя ей така отведнъж (сега като си помисля какви проблеми съм можелада си докарам,косата ми се изправя - но това само иде да покаже колко съм знаела за кърменето Rolling Eyes),2 дена циците ми щяха да се пръснат,на третия изцедих каквото имаше и край,повече грам не се появи (не че съм и пробвала,де).Ей тъй безславно ни приключи кърменето първия път - само от липса на информация и неправилно интерпретиране на нормалните промени и при бебето,и с гърдите.Сега като се сетя,ми иде да рева - толкова проблеми сме можели да си спестим,и детето ми щеше да е много по-спокойно,и можех да имам абсолютно прекрасен кърмачески опит...ама кой да знае,преди 6г интернет само като понятие го бях чувала,а компютри бях виждала отблизо само в училище hahaha Книга за кърменето излезе,когато Камен беше почти на годинка Sad Всичкото не пречи още да ме е яд,че не съм имала информация - и отделно и на себе си,че не съм направила необходимото да продължим по-дълго с кърменето,та макар и с добавки Sad

# 3
  • Мнения: 6 472
Аналогично на hedra Sad Аз давам да суче от едната гърда и държа 30 минути, ама онова заспива още на втората и не изяжда нищо (ама кой ти да се сети). Аз я махам, тя се буди и почва неистов рев. Дойде една позната "учена докторица" и отсече, че детето е гладно и не ми стига кърмата и да дохранвам. Аз така и направих. Откарахме още месец на смесено хранене и толкоз Sad
Само се питам къде ми беше акъла и най- малкото да помисля как може  за 1 месец да качи 1,200 кг и да не ми била стигала кърмата smile3537

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
Първия път кърмих до 21 ден, след това си спрях кърмата по желание с бинт.
Трябваше да работя, точно се разрастваше частния ни бизнес и бях в заведението по 12-14часа. Невъзможно беше кърменето при такъв режим на работа.
Вече 15 години се радвам на здраво дете, без алергии, без нито едно по-сериозно заболяване, дори без антибиотици. Не се обвинявам за тогава, така е трябвало- така е станало. Сега ще се опитам да кърмя, надявам се да е повече време(ще черпя съвети от тук), но ако ми се наложи пак да работя, тогава....адапте. Wink

# 5
  • Мнения: 35 891
от добронамерени съвети, които и сега щях да спазвам, ако не беше форума
няма да ги изброявам, всички ги знаете Simple Smile

# 6
  • на Север
  • Мнения: 503
След раждането си Габи беше 3 дни в кувьоз. Кърмата ми слезе още на втория ден и препълни гърдите ми. Започнах  да се опитвам да се цедя, което не беше много успешно заради голямата болка. Храних я 2-3 дни, но през останалото време ходех гола до кръста и цедях-цедях, само и само напрежението и болката да преминат малко. Е да, ама не, болки, рагади, гърдите ми на камък, а към всичко това прибавено и безсъние и мускулна треска на ръцете от непрекъснатото цедене(ама кой да ми каже, че така ще си докарам свръхпродукция). И така 2-3 дни непрекъснат рев и цедене и накрая 39 градуса температура(естествено от гърдите). И лекарите казаха, ами то така явно ще си остане, щом сега ти правят проблем гърдите, я по-добре я спирай кърмата. Последва бромокриптинче по схема голям рахат.  Grinning
След второрто ми раждане, започнаха същите проблеми(траяха общо окло 20 дни), но благодарение на ТОЗИ форум, не се отказах и само си повтарях "Кърменето Не трябва да боли", "Кърменето Не трябва да боли"(знаете от къде го бях прочела Laughing

# 7
  • Мнения: 934
Защото първия път след 7 дена в кувиоз и наливаха буквално в гърлото с лъжичка и подпираха езика, но поне беше кърма,а не АМ/за това поне се борих упорито/ Sad. бебето така и не посика да засуче, то беше кошмар поне от шише да свикне, а се сещатате за недоносено колко е важно да яде все пак. Аз все пак устисках цели 4 месеца само кърма и никакво адапте. Е давах и вода, но след този 4-ти месец, просто вече не издаржах, бях си докарала свръх лактация и накрая и мастит, та се наложи да спра цеденето. Сега смятам да не позволявам какъвто и да е биберон да се доближава до бебто, защото след това мъкаааааааа.

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами щото ми беше неприятно и нямах информация колко е важно за детето. Сега пак ми е неприятно, но поне имам информацията (не без помощта на Бу и подопечни, разбира се  Wink). Но основна роля да кърмя сега са безкрайните алергии и болести на сина ми. Ще видим има ли защо да съм си правила целия този зор... Thinking

# 9
  • Мнения: 2 531
И моя син беше в кувьоз 7 дни. Дадоха ми го да го кърмя на 6-ден, засука добре, но аз имах по 20 гр. кърма. Изписаха ни на 10 ден, бебето ядеше по 100г. на ядене, от които от мен 40-50. Педиатърката ме посъветва да спра добавките, но за 3- часовата пауза и водата със захар никой не ми каза. И така на 1 месец бебето беше с 30 гр. по- тежко от теглото си при раждане, и как няма да е  като е карал основно на подсладена водичка!
Сега след 4-5 дни почти деноношно яко сукане на беба в началото все още сме само на кърма!

# 10
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами аз и първия път кърмих, само че до 4-ия месец.Отидох на изпит и от притеснение секнах Shocked........нямаше го форума да ми каже как отново да стимулирам Heart Eyes Hug

# 11
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз и първия път си кърмих бебката успешно. Въпреки че давах водичка, не кърмех нощно време от самото начало и спазвах 3 часовия режим. Да се чуди човек, но бебата наддаваше по кило на месец в началото. Е после естествено намаля с наддаването, но продължих с кърменето докато стана на 10м. Захраних когато стана на 4м.
Сега новата бебка не пие водичка, кърма я и през ноща, не спазвам режим /тя сама си го направи с времето през около 3ч., но в началото имах чувството, че яде през 30мин./ и наддава със същите темпове като сестра си. И ще започна захранването по-късно.

Единствената разлика м/у двете кърмения е, че първия път цедях до припадък близо два месеца, след което спрях цеденето, но кърма си имах, а сега не съм изцедила и една капка и гърдите ми са си нормални, не се препълват и не се налага цедене, просто слагам бебата да суче! Simple Smile

Но сигурно ще ми се наложи пак да я отбия горе - долу на същата възраст поради здравословни причини. Confused

# 12
  • Мнения: 1 878
Първия път нямах информация за какво иде реч, разчитах на екип от "високо квалифицирани" помощници - баби и те успешно ме накараха да дохранвам докато ми тръгне кърмата  Wink. Ей богу благодарна съм на педито, което ми каза да не спирам да слагам бебо първо на циците и на двете та дори и да е заради капка две, а после добавката ако считам че е нужно (е то нямаше как да не е необходимо с всичките ми съветници) и да се цедя за да стимулирам - ама пък помпата ми беше една ......то не цедене а фитнес правех с нея за има няма 20 гр.... Е да ама бабите  Naughty........и така 6 месеца бяхме на умопомрачителния режим от - цици, после шише, после цедене до схващане на мамата и то дошло време за следващото хранене #Crazy

Така или иначе до 7 месец давах циците пък и по капка да е било - цокало е детето все нещо, но можеше да е съвсем друго ако имах сегашното инфо и самочуствие на мама, вместо загрижените ми роднини от първо коляно и илюзийте че някой ми помага.

Общи условия

Активация на акаунт