Въпросче към наскоро родили мамчета

  • 874
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте мамчета! мама сам от два месеца и като се погелдна в огледалото направо ми се доревава. От там ме гледа мама кит Cry. Дайте диета за по-експедитивно отслабване, че направо не знам къде да се дяна. благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Мила напиши "диета" в търсачката и ще се чудиш коя диета по-напред да почнеш.

# 2
  • Мнения: 30
да де, ама аз питам за такава, която да става и за кърмачки

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да не те притеснявам ,но аз докато кърмех не успях да смъкна нито грам.След това без особени усилия си върнах килограмите .Но мина цяла1 год.

# 4
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз кърмя и се опитвам да спазвам НВД. /виж в темата за НВД/. Изключила съм тестеното, сладкото, ориза и др. подобни. Ям само по 1 ябълка на ден и основно месо, зеленчуци и млечни продукти. Е откакто съм родила досега съм смъкнала само 4-5кг. и все така си приличам на кит /имам да свалям още 20кг./, но се надявам да успея да влеза в норма до лятото. Бързо отслабване и кърмене нестава! Wink

# 5
  • Мнения: 3 506
Няма такава диета, която хем да става за кърмачки, хем да сваля експресно килограми. Щом кърмиш, безопасно е да отслабваш между 0.5 до 1 кг на седмица, т.е. от 2 до 4 кг на месец. Трябва да си сигурна, че в диетата ти има достатъчно хранителни вещества, витамини, минерали, т.е. трябва да си хапваш разнообразна храна, но очевидно без бонбони, тестени, мазни неща.
Има и нещо друго. При кърменето в много случаи нещата се свеждат до едната от две крайности - може да се тъпчеш и пак да сваляш доста килограми, както и обратното - да се скъсаш от диети, а кантарът да не помръдва......

# 6
  • Мнения: 86
Zashto ne opitash uprajnenia?Niakade chetah che ne e hubavo da si na dieta prez parvite mesezi na karmeneto, zashtoto karmata moje da spre. Popravete me ako gresha...Az sashto podkrepiam ideiata da se izbiagva sladko, gazirani napitki i t.n.
Uspeh  Grinning

# 7
  • Мнения: 6 472
Наистина няма експресна диета за кърмещи:) Умерено спорт и диетка и ще почнеш да смъкваш килцата. Гледай да имаш сравнително балансирано меню. Разкарай белият хляб, белият ориз, рафинираната захар. Гледай да ограничиш приема на въглехидрати, като основно си ги набавяш от храни богати на витамин В - пълнозърнесто брашно, овесени ядки, жито, кафяв ориз и т.н.

# 8
Миличка докато кърмиш няма диета после ще си ги свълиш килцата от само себе си при мен поне така беше.

# 9
  • Мнения: 4 371
Да не те притеснявам ,но аз докато кърмех не успях да смъкна нито грам.След това без особени усилия си върнах килограмите .Но мина цяла1 год.
До човек си е. Аз пък мисля, че благодарение на кърменето свалих всичките 25 кг Simple Smile без диети и мъчения.

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Сега докато кърмиш не се ограничавай много. Аз също знам,че от кърменето в повечето случай се отслабва,но определено е до човек. Аз започнах да свалям по-малко след третия месец.

# 11
  • Мнения: 5 103
Риск да намаля периода на кърмене ще се подложа на диета почти веднага след раждането

# 12
  • Мнения: 6 243
В случай, че си пропуснала да видиш - ето ти една статия по твоя въпрос
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3141

Иначе пак с търсачката като напишеш "диета" и ограничиш търсенето до търсене само в Кърмаческия форум, пак ще видиш море от мнения.

Не се шашкай, като си кърмачка, няма да стоиш 100 кила. Полека, полека ще ги стопиш.

# 13
  • Мнения: 878
momicheta ne ste pravi kato se ogranichavate ot vuglehidratite ,hapvaite ,zashtoto i te sa neobhodimi za bebeto ,no gledaite da gi konsumirate na objad ili do 17 h.A za vecherja edna hubava salata i gotovo ,hem ste jali hem ne ste kachili - daje obratnoto ,kato se nastroi taka organizma i pochvate da svaljate.Mejdu drugoto po vreme na kurmeneto e mnogo dobre ako zapochnete razdelno hranene.Taka shte ste izkluchitelno polezni za deteto , i shte mu spestite dosta alergii ....uspeh na vsichki maicheta .....i men me chaka skoro sushtiat problem Crazy  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт