Нормално ли е все още да ме боли операцията???

  • 1 954
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Както се вижда от лентичката долу е минало доста време от раждането на синът ми. ПОчти 1 год. и половина, но раната от секциото все още ме опъва и ме дразни. Особено напоследък имам чувството, че от единия край е толкова опънат шева, че ще се спука. Такова е усещането, а видимо няма нищо, дори не е зачервено мястото. Чудя се нормално ли е това, много е неприятно усещането. Не съм напълнявала скоро, а отслабнах още лятото, а тогава не беше така, пак си я усещах, но не толкова обострено. И така, ако някой може да изкаже мнение или да даде съвет ще съм благодарна Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здрасти Лили. Аз също родих със секцио и да ти кажа изобщо не ме е боляла раната. Незнам дали поради факта, че нямам шевове, а съм лепена, но не съм имала проблеми. Може би е редно все пак да питаш лекарят, който ти е правил операцията, за да си сигурна че всичко е наред.  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Лили, след първото ми секцио имах сходни усещания. Но аз имах много усложнения след операцията. Може би 4-5 месеца след операцията ходих на някаква физиотерапия, при която с уред ми втриваха в белега лекарства срещу ревматизъм. Оправих се с 9-10 процедури. Много лаишки го обясних, но беше преди доста време  Embarassed
Говори с лекар, моя съвет е това да не е лекарят, който те е оперирал  Wink

ПС При второто ми секцио се оказа, че перфектно направения първия път шев отвън е единственото добре направено при операцията. Надали проблемът при теб е такъв, а и моето първо секцио е от зората на масовизирането му  Mr. Green Скоро ще станат 9 години.

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Лили, каква ти е кожата? Аз съм с много тънка и бяла кожа и също около година след секциото имах опъвания и леко дразнение в областта на операцията - по-точна на самия белег... Нямаше възпаление или нещо друго, просто дразнене, но го чувствах като на самата кожа и все още като го пипна там понякога мястото е по-чувствително, просто ми е много тънка кожата... Не знам дали при теб е подобно, все пак иди на гинеколог, по възможност хирург да те погледне. Успех!

# 4
  • Мнения: 3 861
Май не ми е тънка кожата, а и си имам една боя по рождение, но усещането е подобно. Лошото е, че аз съм много несериозна откъм ходене на лекар, но явно ще трябва да отида ако продължава така да ме боли

# 5
  • Мнения: 411
Най-вероятно стява дума за сраствания.Но все пак доста време е минало от секциото.И аз понякога се чувствам така,но моята лентичка е доста по-назад.Хубаво е да мажеш с Мадеказол или Контрактубекс,а още по-хубаво е процедури с ултразвук(правят се във физиотерапията на всяка болница!)

# 6
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Лили,мен ме болеше така преди цикъл.Нямам обяснение.Сега ,при второ секцио пак е същото.

Общи условия

Активация на акаунт