Руло от бисквити

  • 7 028
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Моля мами за помощ!
Я ми кажете рецептата за руло с бисквити ,таково при ,което бисквитите се нареждат като покрив на къщичка.Ако някой знае рецептата да ми пише,щото аз съм я затрила някъде.Чао Чао и мерси

# 1
  • Мнения: 505
абе аз знам една рецепта, но при нея бисквитите се нареждат така както са в пакетчето, прави се от кръгли бисквити, който се намазват с мармалад, слепват се една след друга и след това отвър рулото се намазва с масло и се поръсва с пудра захар,..оставаш го да постои в хладилника , завито във фолио, след 2-3 часа го вариш и нарязваш под ъгъл и си похапваш сладко-сладко  chef

# 2
  • Мнения: 505
каква съм сбъркана не го вариш а го вадиш от хладилника...  ooooh!Embarassed

# 3
  • Мнения: 46
Много тарикатска рецепта е-бисквити закуска намазани с крем на д-рЙоткер-в хладилника и на масата!

# 4
  • Мнения: 6 243
Дано много да ти се яде това рула, че е бая писане.

Продукти:
2 кутии маслени бисквити - правоъгълни
200 г. масло/маргарин
1 ч.ч. пудра захар
2 с. л. какао
2 ч.ч. прясно мляко
1 с.л. брашно
1 к.ч. запечени орехови ядки/запечен кокос
1 к.ч. сладко от смокини/кайсии, череши и т.н.
1 п. ванилия

Приготовление:
Половината мляко се загрява до завиране. Брашното се смесва с какаото, 1 с. л. от захарта и се разбива с част от останалото студено мляко и се добавя в загрятото мляко с непрекъснато бъркане. Оставя се да заври, с бъркане, след това се отнема от котлона и се оставя да изстин Ако има бучки, с епрецежда.

Маслото и пудрата захар се разбиват добре и постепенно с разбиване към тях се прибавя охладения млечен крем.

Бисквитите се потапят в останалата част от студеното мляко и се подреждат на 3 пласта под формата на правоъгълник (приблизително 3 х 6 бисквити)върху парче наилон, по-голямо от формата на тортата. Всеки пласт се намазва с крем и се поръсва с орехови ядки. Върху кремът над третия ред бисквити, над средния ред по дължина се слага сладкото.

Полиетиленът се повдига откъм двете дълги страни, прибира се над наредената торта, докато тя получи форма на триъгълник и се притиска с ръка. Оформената по този начин торта се покрива с крем, декорира се с къдрав гребен, наръсва се в основата с орехови ядки или кокос и се оставя в хладилник да се охлади.

# 5
  • Мнения: 3 251
Рецептата ми е подобна на Хапчицата , но вместо крем , на всеки пласт мажа сметана - разбита - сладкарска  , по средата сладко /от малини , боровинки , горски плодове - да е по- ароматно / , наръсвам лешници или печени бадеми . Подреждането на бисквитите и завиването е същият , украсата според това дали ми е останала сметана и после течен карамел за гарниране на торти отгоре . Забравих да отбележа , че ползвам бисквити "Закуска" и ги потапям  в подсладено прясно мляко или в подсладено кафе .

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Сладък салам

 
Необходими продукти
250 г обикновени бисквити
2 бр. яйца
100 г масло
1 ч.ч. (200 г) пудра захар
3 с.л. (30 г) какао
200 г орехови ядки
Начин на приготвяне
 Маслото се разбива със захарта и към сместа се прибавят яйцата, предварително натрошените бисквити, нарязаните орехи и какаото. Разбърква се добре. Така получената смес се оформя като руло, увива се във фолио или хартия и се оставя в хладилник

# 7
  • Мнения: 373
Рецептата ми е подобна на Хапчицата , но вместо крем , на всеки пласт мажа сметана - разбита - сладкарска  , по средата сладко /от малини , боровинки , горски плодове - да е по- ароматно / , наръсвам лешници или печени бадеми . Подреждането на бисквитите и завиването е същият , украсата според това дали ми е останала сметана и после течен карамел за гарниране на торти отгоре . Забравих да отбележа , че ползвам бисквити "Закуска" и ги потапям  в подсладено прясно мляко или в подсладено кафе .
Абе, момичета, нека попитам...сметаната успява ли да се стегне в хладилника???? Не е като маслото... newsm78 Аз този салам го знам само с масло, което се стяга и така се реже после.
А каква сметана- течна, която се разбива или заквасена гъста?

# 8
  • Мнения: 164
Благодаря Ви момичета,
Рулото го направих дори половината се изяде.Беше вкусно,но е и много калорично,за това нека децата да ядат а, а мама само ще им угажда.

# 9
  • Мнения: 5 183
Дано много да ти се яде това рула, че е бая писане.

Продукти:
2 кутии маслени бисквити - правоъгълни...
Ех, това руло от малка си го знам като Пуло "4и4о Томовата колиба"
Супер е!

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
В моята рецепта втория и третия ред бисквити се редят само крайните 2 колони, дупката в средата се запълва с крем и нарязани банани или плодове от сладко. А самия крем е от мед и масло, разбити. Вместо мед може и мармалад някакъв. Много вкусно става. За калории няма да споменавам  Laughing

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз в момента правя сладкия салам.Понеже не можах да намеря къде продават какао Sad, мисля да сложа течен шоколад 2-3 лъжици.Дали ще стане стещо, или всчико ще отиде в кофата..... newsm78

# 12
  • Мнения: 3 251
Абе, момичета, нека попитам...сметаната успява ли да се стегне в хладилника???? Не е като маслото... newsm78 Аз този салам го знам само с масло, което се стяга и така се реже после.
А каква сметана- течна, която се разбива или заквасена гъста?

Долче , аз използвам тази подсладената сладкарската , не заквасената .Тази си е със захарта и само я бия с миксера и тя се стяга , смесвам я ако е нужно с нещо и я наслагвам , като си я сложиш в хладилника , в случая с рулото , бисквитите издърпват излишната влага  и не се разтича , така също  при тортите и в други десерти в които я ползвам  . Но в сладкия салам , доколкото знам и виждам в рецептата , която е постнала Биляна , не се слага .

Общи условия

Активация на акаунт