Дайте съвет -как да се отърва от къртици?

  • 13 287
  • 7
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Дано някой може да ми помогне-искам да направя двора с райграс но съм нападната от къртици-цялата поляна е на бабуни и е разкопана ужасно .Страхувам се ,че когато засея райграс ще стане ужосно когато почнат да ровят къртиците.Моля ви да ми помогнете ,ако знаете как ,ще съм много благодарна.

# 1
# 2
  • Мнения: 241
Може и тук http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=29&t=14746
Да знаеш има разлика в борбата с къртиците и със слепите кучета. Някои от методите за прогонване са само за единия вид досадници и не действат на другия вид.

# 3
  • Мнения: 18
Ние имахме къртица, но я изгонихме с едно уредче, купено от Бриколаж или Практикер. Струваше около 30 лв. работи с батерии, които се сменят веднъж годишно. Уредчето стои полузабито в земята и предполагам действа, защото вече 3 години тревата не е разравяна от тези гадинки.
На упътването ще пише, какъв периметър обхваща, може да се наложи да си вземете два или три. Успех!

Последна редакция: чт, 21 апр 2011, 14:53 от rumy_m

# 4
  • Мнения: 234
Ползваме такъв уред вече втора година.Работи Peace

# 5
  • Мнения: 6 274
А този уред върху какви животни действа по-точно? Какво пише?
Интересува ме за змии или котки... Rolling Eyes
Дали можете да покажете снимка или точно наименование на уреда?

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 197
Наши съседи се отървахато къртица нападнала двара им на селото си с помащта на пиратки от тези, които гърмят по три пъти. С мотика се разравя дупката, хвърля се пиратката вътре и много бързо се зарива. С мотиката натискат дупката, целта е пиратката да гръмне вътре в тунела. Мисля си, че бягат защото се плашат от силният шум  newsm78 не съм сигурна до колко е хуманно, но факт е че те вече пет години не се оплакват от къртичи гости.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм сигурна до колко е хуманно, ...

какво може да е хуманното да се гърми по животните... Tired
къртиците не харесват миризмата на тагетеса, добре е да сеят повечко.
също едно друго растение ги гони, но забравих как се казва...

вместо пиратки може да се зарови малко радио с батерии - увива се в няколко торби, пуска се и се заравя където им е тунелчето... къртиците не харесват шума и бягат. звучи ми по-хуманно, отколкото пиратките  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт