Бъбречна криза или нещо друго ?

  • 1 567
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Здравейте на всички.
Бременна в 20 г.с.
        От две седмици съм със болки в областта на десния бъбрек. От ехогвския преглед се установи че има находка на два камъка от по 4мм. Изписаха ми антибиотик Аксеф, който пих 5 дни, но болката не ме отпусна. След което, постъпих в болница, където бях на системи със спазмолитици в продължение на пет дни. Болката обаче не отмина, локализацията е същата, увеличава се по време на движение. Изследванията на кръв и урина, за моя радост, са ми добри.
Имал ли е някой подобни проблеми? Предварително благодаря на всички, които ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 2 663
Аз правя много тежки бъбречни кризи,минала съм през какво ли не,по-едно време никакви медикаменти не ми действаха(имам предвид такива,които са без зелена рецепта).Мой познат ми каза,че пие топла като чай бира-не мога да ти опиша колко съм му благодарна!!!по време на бременността направих няколко кризи,но от една от всичките мислех,че ще умра от болки-пиинах си една бира и след 20-30 мин ако не и по-малко бях ок!Много е гадна топла,аз не пия бира било топла или студена по принцип,но само това ме спасява.
 Стискам палци да се оправиш по-скоро Hug

# 2
  • Русе
  • Мнения: 785
Здравей Петя!
Ако не са тези камъни, които са ти открили - като нищо може да е колит. Точно преди два дни се случи и на мен - събудих се от ужасна болка, там където ми е десният бъбрек, и се местеше към корема и назад - не можех да мръдна от болка половин ден - пих Гинипрал, Но-Шпа, Спазмалгон - почти без ефект. Сетих се, че предната вечер ядох пържено и лекарят ми потвърди, че съм си "разсърдила" червата, а не е бъбречна криза (въпрки че бъбреците най-много ме боляха)...и така - диета, щадяща червата! Дори, да не е колит, пак няма да навреди за няколко дена...

# 3
И аз имах такава криза,даже вдигнах температура и олекнах за 1 ден с  2 кг. от повръщане,но се оказа,че бебчето си е полегнало на десния ми бъбрек и от там е докарало проблема.Не знам при теб какво е,лекарите ще ти кажат най-точно

# 4
  • Мнения: 2 237

 И аз имах такава криза.Лежах една седмица в Шейново на системи (Магнезий и Бусколизин).Биеха ми и някакви мускулни инжекции.Болките бяха адски и нищо не помагаше.Едва към 5-6 ден взе да отшумява.Доктора ми каза,че е от това дето не пия вода.Започнах да пия по 2-3 литра вода на ден и се оправих.Но до края на бременността си пиех и Неоренал,което е билково лекарство и много помага за бъбречни страдания.

Общи условия

Активация на акаунт