Нещо зациклихме със захранването

  • 1 186
  • 24
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И понеже тая седмица май още не съм пускала нова тема тук, айдееее...  Mr. Green

Та въпросът сега е за захранванетоооо...  Thinking Въведох аз доста храни - глутен (пшеница, ръж, овес), всички зеленчуци (без гъби, домати и зеле), всички плодове (без киви и цитруси), от месата - пилешко, пуешко и заешко и... ами май това е... За щастие - никакви проявени алергии досега!  Grinning 
Обаче направо зациклих... Останаха за въвеждане май само алергени - яйце, мляко, краве сирене, телешко и свинско, домати, цитруси... Не мога да въведа нищо ново, парализирам се направо като си поисля, че може да ми направи реакция към нещо... Вече почти месец не съм въвела нова храна...
Що да сторя?!   

# 1
  • Мнения: 790
При нас се получи същата пауза. Аз не въвеждах нови храни до годинката с изключение на малки количества краве сирене. Все пак можеш да създаваш разнообразно меню от въведените досега и спокойно да изчакаш с алергените.

# 2
  • Мнения: 35 949
нормално, остава ти да бъркаш варианти Sunglasses

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 603
Ние пък се влюбихме в плодовете и е голямя мъка...не ще зеленчуци и туй то...Имаме само едно заместено хранене и другото - цокане

# 4
  • Мнения: 4 629
Когато Алекс стана на 9 месеца педиатърката ми каза, че може да започна да му давам от нашата храна. Само, че да я пасирам (ако има месо) или да я намачквам на малки парченца.

За страховете ти от алергична реакция те разбирам, защото може да е много плашеща и опасна (ако е силна). Аз съм правила алергия като бях на 3 години още си спомням с ужас. Спомням си как с е задушавах и не можех дъх да си поема.

# 5
  • Мнения: 3 663
Зъхи, таня също имаше една пауза от може би 9я месец до годинката, за което време нищо ново не видя
въртяха се всевъзможни комбинации на познатите храни и това е
то е невъзможно непрекъснато да се дава нещо ново май Simple Smile
чак сега като направи годинка започнах да давам и разните млека и цитруси и т.н. които се дават след годинка
даже не съм давала всичко още, не върви от раз да я бомбардирам със сто неща Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 243
Зъхи, може и да си ги въвела, но понеже не ги пишеш, не е ясно. Та за всеки случай: просо и елда от варивата, и царевица (това със сигурност даваш).

Ако нямахте обремененост с алергии, млякото и сиренето бяха на ред, ама и аз изчаках до годината. Остава ти да правиш коминации, а те не са малко.

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303

Това от магазините за домашни любимци ли се купува?  Mr. Green Laughing Шегичка!  Wink Мисля да минем без просо, кво ще кажете?  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 6 243
Айде от мен да мине, без просото. И аз не му се навих Thinking. Но за елдата не ти разрешавам. Naughty Като ще си кърмачка, трябва да си рошава Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 704

И аз не съм въвеждала нови храни мноооого отдавна като изключим че хапна
малко кашкавал преди седмица, но беше по изключение .. Всичко което може да яде го въвеждах през два-три дни още в началото и сега хапва комбинации.. Давам и от наште манджи понякога и пак е разнообразие..

Зелето пък не знаех че е алерген ?!  Confused Просото всеки пък се засилвам да го купяу но нещо не може да ми заприлича на храна и това е Rolling Eyes ще минем без него

следващото нещо което ще опитам да въведа вероятно ще са цитруси.. малката не е обременена с алергии затова вече е яла и сирене, и кисело мляко, и риба ..  не съм давала мъхести плодове, цитрусови, свинско и телешко, прясно мляко и цели яйца.. почти всичко друго е опитвала

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576

Това от магазините за домашни любимци ли се купува?  Mr. Green Laughing Шегичка!  Wink Мисля да минем без просо, кво ще кажете?  Mr. Green
Защо не се навиваш?! Grinning
Вкусно си е да ти кажа, даже аз и мъжо го пробвахме  Blush. Направих просо с гъби. Добре стана. На малкия в пюрето също става вкусно, а елдата за Иси просто е деликатес  Flutter. Така де може да и предложиш, пък може и да и хареса  Wink.

# 11
  • Мнения: 1 547
Ми...защо не опитате овче сирене? Емата вече е голяма. Кърмаче, захранено по всички правила на модерното изкуство. Алергиите не се ли проявяват основно при ранното и не дотам внимателно захранване?

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Овче ядем, както и козе, просто забравих да го спомена... Но нищо краве още, освен масло, и това забравих  Embarassed...
Страх ме е да продължа просто... Но май не е и нужно, така като гледам и вашите мнения... Да оставя менюто такова до годинка, а?  Thinking Ама след седмица ни идва редът и за детската кухня, а там знам ли ги каква готвят...  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами да, карайте си така, и аз правих май някаква такава пауза, то се изчерпаха храните в един момент Mr. Green
А за просото не си права NaughtyТова, че на нас ни е гадно, не значи, че на децата не им харесва.Ники го яде със страхотен кеф.С масло и сирене, с плодове, разбито в блендера на крем - става пухкаво и леко Mr. GreenОсвен това е супер лесно за приготвяне.И няма да споменавам колко е полезно.Хипоалергенно е.А пък и ако ти остане от пакета, можете да си вземете канарче hahaha
Майтапът настрана - не лишавайте децата си от полезни храни, само защото нас навремето не е имало кой да ни научи да ги ядем Confused

# 14
  • Мнения: 414
Здравейте! Simple Smile
И ние сме горе-долу така с новите храни, та беше добре да прочета какво се случва при други бебета на същата възраст. Думата ми е за друго обаче. Малко извън темата, но Зъхи като е споменала детска кухня и аз се хванах...

От около два месеца обмислям записване на детска кухня и тъкмо като реша, че еди кога си ще запиша мойто чедо, и чуя какво дават, та се откажа.  newsm78

Вие какво мислите?

Общи условия

Активация на акаунт