Крем от секрет от охлюви

  • 57 880
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
Отново се заговори напоследък за тези продукти, съдържащи секрет от охлюви и се разрових да  прочета малко по темата. Наскоро разбрах, че вече има и българско производство на кремове, сапуни, серуми и пр. Но има и такива, които се внасят от Испания, Турция и съвсем се обърках.
Та, въпросът ми е дали някой вече е използвал   такъв крем и какви са впечатленията.
Ако вече сте дискутирали тази тема, моля за извинение, но не ми е възможно да изчета всичко.

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз съм чела само добри отзиви за тези кремове, преди време исках да си поръчам по телефона от един доставчик, защото страдам от петна над горната устна, но сега гледам че ги има и по аптеките. Кремовете са срещу петна, акне, бръчки...
При нас продават един крем точно от слуз от охлюви, казва се Elicina, и струва към 42 евро, има крем за лице, лосион за тяло, серум и крем за ръце.
Още не съм се решила, не за друго, ами се страхувам да не ми се появят ранни бръчки, може и да греша.

# 2
  • Мнения: 1 875
Heldiva prima  са  българските продукти.
Не съм ги ползвала.

Последна редакция: вт, 12 апр 2011, 15:54 от Airborne

# 3
  • София
  • Мнения: 20 041
Ето ги българските продукти.
По-надолу в дадения линк има и клип.


Airborn, би ли написала марката, защото линка не се отваря? Благодаря.   bouquet

# 4
  • Мнения: 17
Аз съм ползвала Elicina/закупен от Франция/,допадна ми като крем определено,но аз използвах само една кутийка,така че не можах да забележа кой знае каква промяна в моята кожа/а й аз нямам много проблеми с нея/.Моя приятелка обаче го използва повече от година по препоръка на дерматолог,отново във Франция,тя имаше много лоши белези от черни точки/нали се сещате почти като големи дупки/,всичко и се изчисти от лицето,ако някой ми беше казал сигурно и аз нямаше да повярвам че действа така,но се убедих с очите си за резултата върху нейното лице,коренна промяна просто,много по-чиста,свежа кожа и страшен ефект върху белезите.

# 5
  • Мнения: 1 875
Ето ги българските продукти.
По-надолу в дадения линк има и клип.


Airborn, би ли написала марката, защото линка не се отваря? Благодаря.   bouquet
Редактирах се..  Линкът е рекламен спам, затова не излиза.

# 6
  • Мнения: X
Хм,сетих се че наскоро разговарях с моя дружка,която има позната в Испания.И те често си говорят по скайп с включена камера и момичето се появило отсреща с охлюви по лицето направо поставени живи Shocked казала че и действат идеално и си го практикува редовно,но имала страхотна кожа незнам дали ще е от олювите newsm78
Направо ще ме накарат да ходя да събирам по градинките

# 7
  • Мнения: 76
Не знаех,че правят и кремове.
Яла съм яйца от охлюви и е гадно  Sick.Солено и слузесто е като някои други работки  Laughing,но пък страшен деликатес и доста скъп.В България има доста ферми за охлюви,вече не се изненадвам какво могат да измислят... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 11
Ползвала съм и все още не съм свършила кремчето.  На първите пет намазвания нищо не забелязах и вече бях решила, че съм си хвърлила парите на вятъра, но после кожата започна да става по-плътна.
След 2 месеца употреба мога да кажа, че съм доволна.
Съставът на крема е колаген и пептиди основно. Понеже влияе на клетъчния метаболизъм 2 процедури за годината стигат. Съчетавам с друг крем. Лично мое мнение след 35 годишна възраст - все пакк е стимулиращ крем.

# 9
  • Мнения: 3
Ползвала съм и все още не съм свършила кремчето.  На първите пет намазвания нищо не забелязах и вече бях решила, че съм си хвърлила парите на вятъра, но после кожата започна да става по-плътна.
След 2 месеца употреба мога да кажа, че съм доволна.
Съставът на крема е колаген и пептиди основно. Понеже влияе на клетъчния метаболизъм 2 процедури за годината стигат. Съчетавам с друг крем. Лично мое мнение след 35 годишна възраст - все пакк е стимулиращ крем.
Българския ли крем ползваш? Много ми се иска за него да чуя мнения...

# 10
  • Мнения: 3
Хм,сетих се че наскоро разговарях с моя дружка,която има позната в Испания.И те често си говорят по скайп с включена камера и момичето се появило отсреща с охлюви по лицето направо поставени живи Shocked казала че и действат идеално и си го практикува редовно,но имала страхотна кожа незнам дали ще е от олювите newsm78
Направо ще ме накарат да ходя да събирам по градинките
И аз съм чувала да го правят. Казват, че изобщо не било гадно, а дори приятно, защото действало релаксиращо, а за кожата имало невероятен успех.
Като се замисля....яля съм охлюви и бяха много вкусни.... Wink

# 11
  • Мнения: 1 875
Е яденето няма много общо с усещането за пълзяща по лицето ти слузеста гадина Simple Smile
Иначе са несъмнено полезни за ядене - чист протеин.



Мисля да си взема българския серум и ще споделя отзиви след време..

# 12
  • Мнения: 1 809
Мисля да си взема българския серум и ще споделя отзиви след време..
От къде може да се купи?Ще ми се и на мен да го пробвам... Thinking

# 13
  • Мнения: 1 875
Онлайн ще го поръчам, нямам време да търся по магазини.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 357
Хм,сетих се че наскоро разговарях с моя дружка,която има позната в Испания.И те често си говорят по скайп с включена камера и момичето се появило отсреща с охлюви по лицето направо поставени живи Shocked казала че и действат идеално и си го практикува редовно,но имала страхотна кожа незнам дали ще е от олювите newsm78
Направо ще ме накарат да ходя да събирам по градинките
И аз съм чувала да го правят. Казват, че изобщо не било гадно, а дори приятно, защото действало релаксиращо, а за кожата имало невероятен успех.
Като се замисля....яля съм охлюви и бяха много вкусни.... Wink
Аз съм го правила веднъж   Crazy усещането не е толкова лошо ,колкото представата за това...бяха ми казали ,че едно време ,когато са имали раничка някъде на кожата,хората са слагали охлюв да пълзи на мястото и раната заздравя  Crazy мисля скоро пак да пробвам  Flutter и без това не ми понасят никакви кремове по кожата

# 15
  • Мнения: 81
Взех да се замислям,въпреки че от всичко най-мразя слузести и лепкави неща Sickно в името на красотата бих се жертвала Mr. Green

# 16
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
момичета, страхотни сте  bouquet Гледахте ли вчера 17.04. /неделя/ по нова тв процедурата за разкрасяване? Ставаше въпрос точно за това. Моля ви, дайте линк как мога да го поръчам онлайн /българския крем/ или от някакъв магазин Praynig

# 17
  • Мнения: 1
 Shocked не съм сигурна дали това не е поредната панацея - балон, помня лудия възторг през 90 от вездесъщия крем с ретинол..., ще поживеем, ще видим. Охлювът не беше ли междинен гостоприемник на някакъв паразит - метил или нещо от сорта?

# 18
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Blue Blue, пощата ти е препълнена и не можеш да получаваш писма. Затова от тук ти благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, и на мен ми стана интересна тази козметика с екстракт от охлючви. Българската марка Хелдива се произвежда от фирма “Синапс ЕСКЛ“ СД Велико Търново. 

Попаднах на информация че фирмата е имала нелегални цехове, които са били затворени от ветеринарната служба през 2009г.. 

http://www.nvms.government.bg/news.php?nid=71
 
Информацията за фирмата е крайно оскъдна, нямат сайт, поръчва се по телефона на някакъв субект. Ако някой е ползвал тези кремове моля да сподели дали е доволен и имал ли е някакви проблеми.

# 20
  • Мнения: 1 875
Здравейте момичета, и на мен ми стана интересна тази козметика с екстракт от охлючви. Българската марка Хелдива се произвежда от фирма “Синапс ЕСКЛ“ СД Велико Търново. 

Попаднах на информация че фирмата е имала нелегални цехове, които са били затворени от ветеринарната служба през 2009г.. 

http://www.nvms.government.bg/news.php?nid=71
 
Информацията за фирмата е крайно оскъдна, нямат сайт, поръчва се по телефона на някакъв субект. Ако някой е ползвал тези кремове моля да сподели дали е доволен и имал ли е някакви проблеми.
Благодаря за инфото,  окончателно се отказах да поръчвам.
Сайтовете, които продават тази козметика или не отговарят на запитвания, или нямат в наличност.

# 21
  • Мнения: 188

Май и аз ще се откажа Wink Grinning .

# 22
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Хм,сетих се че наскоро разговарях с моя дружка,която има позната в Испания.И те често си говорят по скайп с включена камера и момичето се появило отсреща с охлюви по лицето направо поставени живи Shocked казала че и действат идеално и си го практикува редовно,но имала страхотна кожа незнам дали ще е от олювите newsm78
Направо ще ме накарат да ходя да събирам по градинките
Стига бе Simple Smile, Това в коя Испания е, заЩото в тази, където живея кремове и гелове  от секрет от охлюви бяха хит преди минимум  3 години.Отдавна не са актуални.Ползвала съм поне 3 или 4 вида, не помня ве4е, от най скъпия 45 евро да най евтиния 9 евро,  но не съм забелязала драстин4на промяна.
Хайвера, перлата и злато като съставки съЩо отШумяха, сега най се хар4ат тези със змийска отрова....

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 20:55 от sl

# 23
  • Мнения: 186
В името на красотата и аз бих се жертвала,
макар че  крем с хайвер ми звучи доста по - добре.
Знам ли?

# 24
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ами те ве4е и хайверените кремове заглъхнаха, сега  казват 4е змийската отрова блокирала движението на мускулите и действала като ботокс Wink
Хайверените са  тежки и за по зрели кожи, за по млади кожи бяха много модерни перлените, уж избелвали и стягали порите....
А тези със златен прах  зали4авали бръ4ките...

# 25
  • Мнения: 186
Варианти много. Има време ще ги пробваме! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 0
Някоя от вас поръча ли си тоя крем от охлюви?
Отзиви...

# 27
  • София
  • Мнения: 940
На мен също ми попадна брошура на Heldiva Prima, българската козметика с охлюви и в момента много се колебая за серума и маската... newsm78  Чудех се и за една маска схайвер на фирма Thalac...Искам нещо за превенция от бръчки. Козметиката с охлюви не знам дали е подходяща за 30 год. Thinking Споделете, ако сте ползвали вече тази козметика, нещо никъде не намирам отзиви..

# 28
  • Мнения: 66
И аз не съм много сигурна, но пък щом има ефект какво толкова!

# 29
  • София
  • Мнения: 940
А дали наистина има и дали изобщо има такава съставка в крема....е загадка newsm78 А и другото,което ме притеснява е, да не би да е тежък за моята кожа и да има обратното действие....

# 30
  • Мнения: 66
Според мен е истина... гледах даже и как се прави.

# 31
  • София
  • Мнения: 940
Българската козметика ли си гледала как се прави?  newsm78 Охх, ще взема накрая да си закупя,каквото съм си заплюла и сама ще разбера. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 66
Да @ddicted_to_ , българската. Беше в един черноморски град, но не се сещам в момента кой точно.

# 33
  • София
  • Мнения: 940
Ако е същото предаване, което аз съм гледала, е Метрополитън. И там даваха само фермата и собственичката, която обясняваше ефекта от продуктите с охлюв, но не съм видяла да дават как точно се произвежда. newsm78  Както и да е де, ще се почудя още малко и накрая ще си го взема. После ще споделям отзиви. Ако междувременно някоя се включи, която ги е ползвала, още по-добре Simple Smile

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 463
Здравейте! Не съм ползвала подобен крем, но две поредни години (миналата и предходната) превеждах на семинар за испанска бяла козметика и там наблегнаха на заздравителните свойства на слузта от охлюв. Подходящ е за белези. Името на продуктите е Анубис (Барселона). В Бургас дистрибуторът им има магазин,а за останалите градове трябва да се свържете предполагам чрез офиса в Бургас.
Това е сайтът на Анубис http://www.anubis-cosmetics.com/index.php?main_page=product_info … b454846fb38e36c2e

# 35
  • София
  • Мнения: 940
Какви са цените?

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 6 463
За цени нямам информация, но магазинът в Бургас е на улицата, на която е кафе Ултра, тази която излиза на Хр. Ботев точно на светофара на Електрото (как го обясних). Магазинът е почти до бирария Духът на тигъра или нещо от сорта и вътре се продават мисля и фризьорски неща .
Това е сайтът на дистрибутора, видях, че имат и цени. Не мога да дам мнение за качество, защото не съм ползвала нищо друго освен един масажен крем със зехтин.
http://jalyd-anubis.com/index.php?action=searchresults&pclass[]=2

# 37
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Ползвала съм и все още не съм свършила кремчето.  На първите пет намазвания нищо не забелязах и вече бях решила, че съм си хвърлила парите на вятъра, но после кожата започна да става по-плътна.
След 2 месеца употреба мога да кажа, че съм доволна.
Съставът на крема е колаген и пептиди основно. Понеже влияе на клетъчния метаболизъм 2 процедури за годината стигат. Съчетавам с друг крем. Лично мое мнение след 35 годишна възраст - все пакк е стимулиращ крем.

Кое кремче ползваш?

# 38
  • Мнения: 153
Видях в kremove.com и цените не са 40 или 100 лева.. за качеството незнам, но ги срещнах и в други сайтове - може би са добри

# 39
  • Мнения: 24
Някой има ли вече лични впечатления от козметиката със слуз от охлюв? Ако има такива, моля да сподели Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 940
Аз си взех регенериращия серум на Хелдива. Определено не прави чудеса, но кожата ми се чувства добре с него, а ми е по принцип доста чувствителна към козметика..Предполагам в съчетание с крем от серията ще е по-добре.Аз за лятото ползвам само серума, защото с крем отгоре  ми идва тежичко...

# 41
  • Мнения: 9
И аз се включвам в темата, защото ми е много интересна. Повечето време съм на село, тук има достатъчно охлюви, затова се изкушавам да пробвам директно върху лижата

# 42
  • Мнения: 153
намерих това www.kremove.com - освен крем с охлюви, има и такива с мравчена киселина - против окосмяване. Някой ползвал ли ги е вече? Отзиви..

# 43
  • Мнения: 153
Никой нищо не пише.. Не сте ли ги ползвали вече?

# 44
  • Мнения: 3
Вече в България се предлага козметика от екстракти от охлюви, която е произведена в Рим, Италия и т. е направена с български екстракти. Качеството на тази козметика е доказано, защото екстрактите са получени в резултат на научни разработки на български, белгийски и италиански колективи.

# 45
  • Мнения: 3
Прочетох, че някои смята да ползва директно слузта от охлювите. Това е много опасно, защото има много бактерии. Преди да се постави в крема, тя се преработва и се получават активни екстракти, които са за различно приложение. Също така вече е направен и гел за рани, който помага и за зарастване на рани на диабетици; произвежда се и сапун и др.

# 46
  • Мнения: 153
Благодаря, че се включихте. Попитах ви дали някой е ползвал крема с охлюви от kremove.com - там цените са като че ли по-умерени. Поразрових в чужди форуми и отзивите са добри, но нищо не намерих в БГ..

# 47
  • Мнения: 12
Здравейте!да  споделя моя опит с охлювите-взех си два крема с ексракт от охлюви от тук badizdrav.info единия е турски и не съм моного очарована от резултата,но другия е испански и страшно ми хареса.Кожата ми се стегна и стана много по-гладка от обикновено така че ви го препоръчвам  Peace

# 48
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
saranabv радвам се за теб Hug, а би ли характеризирала кожата си: тип, възраст, петна...особено възрастта. И ако може линк за кремчето Praynig

# 49
  • Мнения: 3
Уважаемите читатели трябва да бъдат информирани какъв здравословен проблем може да им създаде, така забърканата и предлагана козметика от охлюви от неизвестните производители. Ние разработваме екстракти от охлюви от много години и снабдяваме италианската фирма Dr. Lauranne, която търгува в цял свят. Прочетете в интернет и ще видите публикуваните ни разработки в международни научни списания. За огромно съжаление, българският пазар е залят от измислена козметика, забъркана някъде в мазета и от неизвестни производители. За истинските екстракти и козметика ще се запознаете през месец ноември на изложенията на иновации. Ние сме длъжни да уведомим хората за качеството на продуктите.

# 50
  • Мнения: 1
Пробвали сме и двете български фирми, произвеждащи кремове с екстракт от охлюви:
Българските Хелдива прима/Синапс/ са много добри, най-вече серума. Взех целия комплект на майка ми и е много доволна/хидратирана кожа, видимо по-гладка и най-вече доста се позаличиха пигметните петна по кожата/
Препоръчвам  - http://www.heldiva.superbgsite.com/content/7--
Oтносно другата българска фирма Natural Garden Пловдив/Ревив - крем Revive Snails Extract 3в 1 - не върши никаква работа - http://revivesnailsextract.blogspot.com/

# 51
  • Мнения: 6
а бе малко гадничко, охлюви по лицето  newsm78

# 52
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Супер актуална тема?
Къде това?
Тук(Испания) бе6е актуално преди 6 години, има6е небивал интерес, който от6умя доста бързо.Кремовете бяха в най 6ирок ценови диапазон.Не успяха да се наложат.
Установи се 4е е поредната кратковременна сензация и в об6ти линии резултатите  не се припокриват с  рекламата.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 967
Ами аз се бях засилила да си купувам крема на Ревива/пловдивска фирма/.
Голяма реклама, големи обещания.Публикувах състава и CI ,на когото безгранично
вярвам ме отказа....

# 54
  • Мнения: 35 949
Моля, избягвайте нерегламентираната реклама в темата!

# 55
  • Мнения: 5
Здравейте,
Темата за екстрактите от охлюви продължава да е много обсъждана!
Разбрах, че крема, който използвам е с естествени съставки.
Много съм доволна и много ми харесва.
Продължавам да го използвам. Опитайте и вие!

# 56
  • София
  • Мнения: 778
Здравейте,
Темата за екстрактите от охлюви продължава да е много обсъждана!
Разбрах, че крема, който използвам е с естествени съставки.
Много съм доволна и много ми харесва.
Продължавам да го използвам. Опитайте и вие!

Крем на коя марка използваш? Simple Smile

# 57
  • Мнения: 3
Екстрактът  от охлюви не се използва само за козметика. Той има приложение и във фармацевтичната промишленост. Има статии на английски и на български. Можете да прочетете за -spam214-. Аз съм ползвала продукт за стави и за заличаване на белези и рани.

# 58
  • някъде
  • Мнения: 979
Купих си ето това
http://www.marvi.bg/victoria-beauty-snail-extract-intenziven-reg … v-30-ml-7485.html
Ползвала съм го 2-3 пъти досега и нямам някакви особени впечатления.Освен,че като го сложиш на лицето и след секунди започваш да го чувстваш опънато,както когато изсъхва маска за лице.Аз задължително слагам крем след няколко минути.Миризмата е изключително слаба,но неприятна  Grinning

# 59
  • Мнения: 3
Купих си ето това
http://www.marvi.bg/victoria-beauty-snail-extract-intenziven-reg … v-30-ml-7485.html
Ползвала съм го 2-3 пъти досега и нямам някакви особени впечатления.Освен,че като го сложиш на лицето и след секунди започваш да го чувстваш опънато,както когато изсъхва маска за лице.Аз задължително слагам крем след няколко минути.Миризмата е изключително слаба,но неприятна  Grinning
Здравейте, Опитайте с крема и серума Golden snail+Q10. Аз го използвам и има доста добър ефект. Можете да прочетете повече за него на страницата www.-spam214-.

# 60
  • Мнения: 3
Ами аз се бях засилила да си купувам крема на Ревива/пловдивска фирма/.
Голяма реклама, големи обещания.Публикувах състава и CI ,на когото безгранично
вярвам ме отказа....

Съгласна съм с Вас, че много реклами, лъскави опаковки, а ефектът в много случаи не отговаря на рекламата. Ето защо, е важно да се види и кой го произвежда.
Аз съм доволна от козметиката, но най-вече от екстракт "Сълза от охлюв", който заличава както бръчките, така и белези, почиства лицето от акне и т.н.
Аз го купих от сайта на http://www.-spam083-/regenerirasht-serum-za-lice-ekstrakt-ot-ohl … -1977-p-5881.html, но може и от www.-spam214-

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте,попаднах на магазин в Бургас,именно с такива кремове бг фирма.Има серум,крем,сапуни с екстракт от охлюв.Интересува ме как влияе серумът''сълзи от охлюв'' на суха и чувствителна кожа?

# 62
  • Мнения: 147
Преди 2 години ползвах сапун и лосион със секрет от охлюви. Много доволна, но забравих името  Embarassed. Подари ми ги козметичката ми, имаше мостри в салона си. Сега имам маска ето тази -



но още не съм я използвала и не мога да дам отзиви.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 436
http://www.hubavite.eu/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%8 … 1%8E%D0%B2%D0%B8/

Аз започнах да използвам този продукт.След време ще пиша за резултата.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Поръчах крем с екстракт от охлювена слуз на корейската фирма Mizon и сега съм в очакване. Първоначално мисля да го пробвам как се държи като нощен крем, ще споделя.

# 65
  • Мнения: 13 623
Поръчах крем с екстракт от охлювена слуз на корейската фирма Mizon и сега съм в очакване. Първоначално мисля да го пробвам как се държи като нощен крем, ще споделя.
Фантастичен крем  Heart Eyes Изхабих едно бурканче и ще поръчвам още. Обаче го комбинирам винаги с този в розовата им тубичка, защото All in One се води нещо като базов крем върху който се поставя серум и още един по-хидратиращ.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Жаки, благодаря много за коментара! Отзивите в нета така или иначе са чудесни, но се радвам, че писа.
Не знаех обаче за другия крем, ще поръчам и него. Първо All in One, после розовият или обратното? newsm78
Какъв ефект виждаш след една празна опаковка по-точно? Аз целя изравняване на тена, заличаване на малки петънца - ако е възможно и в крайна сметка, по-сияйна, по-свежа, по-отпочинала кожа... Дали е постижимо?
Предпологам не си го пробвала в околоочната зона (и за там поръчах крем от същата марка), аз се колебая дали и там мога да го нанасям, че ми е най-проблемна и най-много се нуждае от помощ.
И последно - от корейски сайтове ли поръчваш? Аз ползвах http://cosmetic-love.com този път, но виждам, че и на енцо може да се разчита.

# 67
  • Мнения: 13 623
В блога имам подробна публикация за него ако ти е интересно: http://www.makeupgalaxy.com/2015/02/mizon-all-in-one-snail-repair-cream.html

Нанасях го на цялото лице, включително и на клепачите. Кожата ми стана много мека, гладка и порите ми малко се намалиха.
Следващият път като поръчвам сигурно ще взема и серума и бб крема. Много ме влечатлиха тези Мizon  Big Ups

Общи условия

Активация на акаунт