Боже Господи КАК да си сложа лещите ?!?!?!

  • 5 014
  • 10
  •   1
Отговори
 снощи ЕДИН час се измъчвах с тях! после преди да се легна доакто ги сваля и щях да изпадна в нервна криза  #Crazy  Може ли хората с лещи да споделят  как те най-лесно и бързо си ги слаагат и махат ,без да са им после кървясали очите  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 522
Ами след като ги почистиш добре, гледай да няма много разтвор по тях, защото се слагат по-лесно.Поглеждаш на горе, слагаш леко лещата с пръстчето и когато я усетиш вътре, поглеждаш на долу, настрани, докато се наместят...
Успех Praynig

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Ще ти кажа тайната, препредавана от лещо-носач на лещо-новак:
- Миеш добре ръцете
- Почистваш лещата според указанията й
- Слагаш я на върха на показалеца
- Отваряш ей така очи  Shocked
- Поглеждаш нагоре и наляво за ляво око, нагоре и надясно за дясно (ама толкова нагоре, че да ти се скрие зеницата под клепача)
- Слагаш лещата в окото, като лекичко наместваш
- Поглеждаш пак напред и мигаш често, за да се намести лещата на място
- Повтаряш с другото око

# 3
  • Мнения: 4 371
Аз правя така:
Слагам я на показалеца на дясната ръка. С безименния(или средния) пръст леко дърпам долния клепач и си поглеждам показалеца. И боц-я лепвам на окото. Или се гледам в огледалото и пак я боцвам.

# 4
  • Мнения: 4 428
Аз правя така:
Слагам я на показалеца на дясната ръка. С безименния(или средния) пръст леко дърпам долния клепач и си поглеждам показалеца. И боц-я лепвам на окото. Или се гледам в огледалото и пак я боцвам.


И аз съм по същата процедура.
Ти от колко време си с лещи? Защото и за в началото си ги слагах и свалях по повече от час и съм ги гонила по пода, и т.н. Като свикниш и намериш удобния за теб начин, въобще няма да ти прави впечатление.

# 5
  • Мнения: 612
Първо се успокой, после + това , което са казали момичетата, можеш да разтвориш с палец и показалец окото и с другата ръка лепваш лещата. Носи за кратко време в началото за да не дразниш толкова окото. Свиква се , обаче трябва търпение. Успех  Peace.

# 6
  • Мнения: 3 461
За да не отварям друга тема,кажете как се свалят после.Преди една седмица в една оптика един час се мъчиха да ми я извадят.И какъв съвет ще дадете за самите лещи?Аз имам диоптрични очила,2 диоптъра,но си купих много хубави слънчеви и за да не се кьоравя трябва да започна да слагам лещи.Казаха ми,че имало за еднократна употреба,за една седмица и за един месец.Какви да избера?И те твърди ли са или меки и каква е разликата? newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз от няколко дни съм с лещи и ми беше голяма мъка първия път CloseВчера обаче като ги слагах ги лепнах така:слагам на показалеца на дясната ръка,с лявата дръпвамй леко надолу клепача и я сложих в окото в карайчеца от към носа,направо се удивих колко лесно стана Laughing
Обаче като ги махах снощи и си ощипах бялото на окото-много боли  Cry

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За да не отварям друга тема,кажете как се свалят после.Преди една седмица в една оптика един час се мъчиха да ми я извадят.И какъв съвет ще дадете за самите лещи?Аз имам диоптрични очила,2 диоптъра,но си купих много хубави слънчеви и за да не се кьоравя трябва да започна да слагам лещи.Казаха ми,че имало за еднократна употреба,за една седмица и за един месец.Какви да избера?И те твърди ли са или меки и каква е разликата? newsm78


Аз наскоро доста обикалях оптиките и ще ти кажа каквото знам.Има всякакви-дето ги слагаш за един ден-после вечерта махаш и хвърляш,има за месец,за 6 и т.н.Аз си взех годишни,който могат да стоят в окото до 7 дни.всичко ми излезе около 140-150 лева (уж най-хубавите взех)с най-високото садържание на вода (май така беше)Излиза същите пари-дал;и ще даваш два пъти по 60-70 лева или наведнъж 150.


И аз имам въпрос-носих ги 3 дни и ми се появиха кръгове под очите.При вас така ли беше в началото?И докога?

# 9
  • Мнения: 3 461
За да не отварям друга тема,кажете как се свалят после.Преди една седмица в една оптика един час се мъчиха да ми я извадят.И какъв съвет ще дадете за самите лещи?Аз имам диоптрични очила,2 диоптъра,но си купих много хубави слънчеви и за да не се кьоравя трябва да започна да слагам лещи.Казаха ми,че имало за еднократна употреба,за една седмица и за един месец.Какви да избера?И те твърди ли са или меки и каква е разликата? newsm78


Аз наскоро доста обикалях оптиките и ще ти кажа каквото знам.Има всякакви-дето ги слагаш за един ден-после вечерта махаш и хвърляш,има за месец,за 6 и т.н.Аз си взех годишни,който могат да стоят в окото до 7 дни.всичко ми излезе около 140-150 лева (уж най-хубавите взех)с най-високото садържание на вода (май така беше)Излиза същите пари-дал;и ще даваш два пъти по 60-70 лева или наведнъж 150.


И аз имам въпрос-носих ги 3 дни и ми се появиха кръгове под очите.При вас така ли беше в началото?И докога?

A kakva marka sa ?

# 10
  • Мнения: 8 459
Ще ти кажа тайната, препредавана от лещо-носач на лещо-новак:
- Миеш добре ръцете
- Почистваш лещата според указанията й
- Слагаш я на върха на показалеца
- Отваряш ей така очи Shocked
- Поглеждаш нагоре и наляво за ляво око, нагоре и надясно за дясно (ама толкова нагоре, че да ти се скрие зеницата под клепача)
- Слагаш лещата в окото, като лекичко наместваш
- Поглеждаш пак напред и мигаш често, за да се намести лещата на място
- Повтаряш с другото око
Към това добавям-Капваш малко физиологичен разтвор върху лещата и чак тогава я слагаш в окото,заедно с капката разтвор.

Общи условия

Активация на акаунт