Къпане - СЛЕД ВАКСИНА

  • 23 654
  • 13
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Колко време след поставяне на ваксина може да се изкъпе БЕБЕТО?
Полиомелит в крака и ДТК в ръчичката - 1во поставяне.

# 1
  • Мнения: 1 866
Не съм мислила, че има проблем с къпането след ваксина. Къпала съм още същия ден. Никакъв проблем.

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Всички са на различно мнение, но аз лично не съм къпала вечерта след ваксината. Нищо няма да стане, ако не изкъпеш детенце една вечер.

# 3
  • Мнения: 1 866
Нищо няма да стане, ако не изкъпеш детенце една вечер.
Да, с това съм съгласна, ако ще се притесняваш по-добре не го къпи. Аз просто не съм се замисляла, а и педито нищо не ми е казвала.

# 4
  • Мнения: 5 241
И аз не съм го къпала вечерта след ваксината  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 555
И аз не съм го къпала вечерта, нищо няма да стане  Grinning
А защо полиомелита му е слаган в крака  Shocked това са капки, които се слагат на езичето !!! ?????????

# 6
  • Мнения: 3 777
Някой ще ме светне ли защо не си къпете децата след ваксина newsm78
Не намирам логика, затова питам.

За капките да кажа:
Някои майки си купуваме вносна, мъртва ваксини и тя се слага в крачето. Ако се разтърсиш ще намериш много по темата.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Simple SmileХайде пак на различните мнения Simple Smile,аз винаги съм къпала след ваксина и педито е казвала че няма проблем.Тук са на същият принцип,след всяка ваксина следва баня.

# 8
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Явно всики педиатър си е със собствено мнение ooooh!, което според мен не трябва да е така Naughty, нали има учебници и правила които са учили.На мен ми казаха да не го къпя, а със съпруга ми пък стана друг спор, че не един ден ами два трябвало #Crazy, та затова Ви попитах и Вас.
А колкото до въпроса защо в крачето, от много отдавна е препоръчитело или по скоро по-хубаво да се слага умъртвената ваксина полио, която се слага в КРАЧЕТО, но кой каквато предпочита прилага - дали орална която е безплатна от ХЕИ или инжекционна която е платена.Аз сложих такава, но доколкото знам не само заради полиото не се къпе, а ми и заради ДТК, даже тя е по-тежката от двете, заради коклюшната съставка.

Последна редакция: чт, 01 дек 2005, 18:06 от s_sunny

# 9
Аз също не съм къпала детето след ваксина по съвен на педиатъра. А каква може да е причината  newsm78- чувала съм от мами в квартала, че не бивало да се мокри  самото   място на поставяне на инжекцията, за да не се инфектира.

# 10
  • Мнения: 8 505
Не се къпе само вечерта след ваксината-така зная аз.Но винаги съм я къпала-слагах лепенка за пъпче на мястото,за да пази сухо и я къпех.

# 11
  • Мнения: 1 613
Винаги съм я къпала след ваксина.

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не е хубаво да се мокри мястото на ваксинацията в деня на поставяне на ваксината, заради минималния шанс да не се инфектира... Пропусни къпането в деня на ваксинацията и изкъпи бебчето на другия ден.
Въпреки, че при първата ни ваксинация никой не беше предупредил и аз си изкъпах бебето и нищо не стана...

# 13
  • Мнения: 228
По принцип не се къпе два дена за всеки случай.Мястото където е бита  ваксината е по-чуствително и от топлото може да стане оток.

Общи условия

Активация на акаунт