Проблем

  • 662
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Здравейте мили момичета Laughing
От вчера имам притеснения с храненето на малчо. Не иска да пие млякото си, хапва малко плодово пюре и пие сока с апетит се скъсва от рев когато му давам млякото. Вчера е ял 2 пъти и днес уж започна деня с изяждане на 15-0 мл мляко, после в 10 часа хапна 30мл плодово пюре и след него 60мл мляко и след това край. Измъчва ме мисълта, че толкова му харесва плодовото пюре че вече не иска да пие млекцето. Дали да не спра временно ввсякакви пюрета? Или пък да го дозахраня и да му давам само "твърди" храни? Моля посъветвайте ме и извинявайте за хаотичния ми стил- мъничко съм притеснена Cry

# 1
  • Мнения: 1 220
Весе, колко време след плодовото пюренце даваш млякото?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Сутрин малкия хапва в 6.00ч, в 8.00ч даваме пюрето и след това към  10.00ч отново мляко и след това следобед между 14.00 и 18.00 давам сок. Досега никакъв проблем не е имало с яденето- бих казала, че Виктор е от ящните бебета Cry  И не е болен, а и е спокоен докато не му сложа биберона с млякото в устата Cry

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моето мнение е ако не е прекалено малко бебето, давай му каквото показва, че обича т.е нека си хапва само пюрета няколко дни. След това пробвай пак да му дадеш мляко и ако иска- супер, ако не- голяма работа. Моята Гери на 6 месеца отказа млякото категорично и почнах да и давам подсладено кисело (домашно обаче), на което не можеше да се насити!

# 4
  • Мнения: 1 220
Весе, като му даваш млякото плюе ли се гърчи, защото при нас има едно гърчене и аз люлея да задреме , тогава давам млякото!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Като му давам млякото постоянно плаче и върти глава  Cry
Но наистина когато ужасно много му се спи и е в унес си изсмуква всичко. И ти ли имаш същия проблем? Да не би да му харесват наистина пюренцата и да иска само от тях вече? На мен ми се струва че е прекалено мъничък само за такава храна, но ако продължава да не яде ще мина само на пюрета и ще му включа и каша за да го засища повече.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Веси
Според мен детенцето ти е прекалено малко,за да му спираш млякото.Все пак млякото си остава основната храна за бебетата до 1 годинка,а какво остава за тази възраст,на която е твоето.По-удачно ще е да спреш пюрето,отколкото млякото.Ако спреш за няколко дни пюрето,ще видиш как ако откаже млякото,бързо ще го приеме,след като не му дадеш пюре.Може да поплаче малко,но като остане малко гладничко,след това с готовност ще приеме млякото.Това е моето мнение,желая ти успех.Поздрави.

# 7
  • Мнения: 1 220
Весе, когата моята дъщеря започна да прави така, не бях почнала да давам пурета, дори се притесних и я водих на лекар, да не я боли гърло или нещо друго ... Нищо и нямаше! На моята приятелка хлапето беше на кърма и когато даваше пюрета, после не искаше чиста кърма, смеехме се че иска шейк! Аз гледам след пюрето да има поне 2, 2 1/2 часа.

Общи условия

Активация на акаунт