Гладен ли е или е просто лаком

  • 403
  • 1
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте майчета може да ви се стори глупаво,но аз се тормозя.Моето зверче постоянно иска да суче.Давам му постоянно както се казва на поискване,но интервалите понякога са на половин час.И най-важното реве сякаш не е ял цяла седмица.Притеснявах се че не ми стига кърмата,пих рицинус,чайчета и др.При последната ваксина нарочно накарах педито да го изтегли и се оказа,че е наддал 950гр. за 20 дни.Вечер освен че го държа 40 мин.на цица му давам и АМ,снощи първо му дадох 60 гр.после още 30гр,като очаквам сам да спре.Да ама не ако му бях дала още и тях щеше да излапа.Това означава ли че през деня като на му давам адапте остава гладен?Не мога да разбера това глад ли е или просто лакомия

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мисля,че не отчиташ един важен фактор - кърменето не е просто хранене,а има емоционална и психологическа стойност за бебето.Т.е. служи за успокоение,за приспиване,за удоволствие,за възстановяване на равновесието.Това,което описваш - честото сучене особено вечер,е съвършено нормално - много бебета искат да са нон-стоп на гърдата тогава и причината не е глад,а колики,вечерно неспокойство,умора и т.н.
Нямаш никаква причина да се притесняваш за недостиг на кърма при това наддаване само за 20 дена Wink Бебето очевидно иска не да яде,а да суче - и ако не му даваш гърдата,ще суче каквото му дадеш - така че даването на шишето хич не е добро решение,защото както ти е показало,то ще изсуче каквото количество му дадеш и освен прехранване е възможно да му докара болки в коремчето от преяждане.
Успокой се,релаксирай,гледай телевизия или чети,докато траят кърмаческите маратони и не се притеснявай - минава и това в един момент и даже ще ти липсва Wink

Общи условия

Активация на акаунт