2 деца за 1 денонощие!!! Какво не е наред?

  • 6 147
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 686
Две деца са пострадали при пътно-транспортни произшествия в София, само за едно денонощие.

"На 31.08.04 г., около 12.00 ч. на ул.”Н.Георгиев””, срещу бл.88, л.а.”Форд Фиеста”, с водач Р.Л. на 37 години, поради несъобразена скорост с характера и интензивността на движението, блъска пресичащото пътното платно дете пешеходка Т.С. на 9 години.
Пострадалата пешеходка е освободена от ИСУЛ с контузия на дясна тазобедрена става и множество охлузвания по главата."

"На 31.08.04 г., около 17.50 ч. на бул.”Рожен”, срещу СТЗ “Елпром”, л.а.”Ауди 100”, с водач Д.Й. на 25 години, поради несъобразена скорост блъска пресичащите пътното платно пешеходци Б.С. на 48 години и С.А. на 13 години."

(Информацията е взета от официалната страница на Направление "Пътна Полиция - КАТ" при СДВР)

Какво не е наред, според вас? Шофьорите ли карат с несъобразена скорост, или пешеходците (в частност децата) не спазват правилата за пресичане? Какво и как трябва да се промени, за да намалеят катастрофите с деца, и не само с тях. Защото е тежко не само, когато е пострадало дете, но и когато това се случи с негов родител.

# 1
  • Мнения: 1 809
Според мен трябва да има повече и работещи светофари, а също и да се поставят камери, които да засичат и снимат нарушителите.
Знаци също няма навсякъде.
Да се сложат и прегради, които да не позволяват хората да си пресичат от където им падне, а не на светофар.
Големи глоби за пияни , нямащи книжка и неспазващи правилата шофъори Sign Exclamation

Ако си превишил скорост в Щатите например, камерата те снима и няма как да се измъкнеш.Носят ти лично на ръка снимката, заедно със сметката за глобата, която трябва да платиш.
Няма измъкване Wink

# 2
  • Мнения: 1 220
Да се спазват законите!

# 3
  • Мнения: 8 769
Цитат на: zvetizvetkova
Според мен трябва да има повече и работещи светофари, а също и да се поставят камери, които да засичат и снимат нарушителите.
Знаци също няма навсякъде.
Да се сложат и прегради, които да не позволяват хората да си пресичат от където им падне, а не на светофар.
Големи глоби за пияни , нямащи книжка и неспазващи правилата шофъори Sign Exclamation

Ако си превишил скорост в Щатите например, камерата те снима и няма как да се измъкнеш.Носят ти лично на ръка снимката, заедно със сметката за глобата, която трябва да платиш.
Няма измъкване Wink

Съвсем съм съгласна!
В понеделник обаче, един кретен се засили срещу мен, и ако не бях отбила максимално в треволяците в дясно, щяхме да се ударим челно. Охлузи ми огледалото на колата и огъна леко задната врата. ИЗБЯГА! Полицаите още го търсят (какво толкова му търсят цели три дни не знам Imp ), при условие, че записах номера му!
Няма култура на шофиране и това е. Няма уважение към пешеходците, но трябва да признаем, че и пешеходците се държат меко казано просташки по ПЛАТНОТО! Често забравят, че има тротоари!
Абе като цяло сме простаци и в двата случая! Затова трябват крути мерки, каквито е описала Цвети!

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Съгласна с всичко казано до тук.
Според мен законът при причиняване на ПТП трябва да е много строг, особено когато става въпрос за отнет човешки живот.
Предполагам всички сте чули за случая от Враца миналата година и какъв беше резултатът накрая. заради всичко това има някакво особено чувство за безнаказаност.
Тази седмица се връщахме от море, много напрегнато пътуване, в зона забранена за изпреварване и при голям насрещен трафик един татко, возещ цялото си семейство направи толкова рисковано изпреварване пред очите ни. За мен е неразбираемо защо трябва да се поемат такива рискове? всички сме тръгнали нанякъде, искаме да стигнем там, а не да бързаме и да причиняваме катастрофи.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 686
Съгласна съм с вас, за крутните мерки, които трябва да се предприемат. Че възрастните пешеходци също нарушават правилата е отново вярно. Аз се срещам с този проблем основно докато шофирам. Понякога имам чувството, че сами искат да влезнат под гумите.

Ами относно децата? Нали има обучение по безопасност на движение в училище. Защо тогава и те пресичат където им падне и карат колело по улиците? Според мен, проблемът има две страни. От една страна децата виждат как пресичат техните родители (неправилно), и от друга, обучението в училище не е достатъчно.

Другият проблем, заради който стават произшествия, естествено, са шофьорите, които карат все по-безразсъдно.

# 6
  • Мнения: 8 769
Другият проблем, заради който стават произшествия, естествено, са шофьорите, които карат все по-безразсъдно.[/quote]
Tintiri-mintiri, не са само възрастните хора и децата. А пубертетите? Идвало ми е да сляза и да ги ошамаря-мъкнат си задниците по улицата, като че ли е тяхна. Ама хайде малко повече толерантност и от двете страни, бе хора! Аз ги чакам, чакам, ама то като крава-не се подмевства, льопчи семки и трябва цял час ли да го чакам. За да съм в колата, значи имам работа и бързам! Imp

# 7
  • Мнения: 1 517
до като не оправят законите не се очаква никакво подобрение по улиците за нещастие Cry
помните ли го ИЗРОДА който смачка сумати народ на Плиска и след колко си там време пак направи ПТП и ПАК пиян и пак с дете в колата  Imp
Какво прави на свобода този не мога и човек да го нарека,каде ни е закона за такива като него  Imp  Imp  Imp

# 8
  • Мнения: 2 006
Аз бях пуснала тема за шоф.книжки,от там а и от много други места става ясно,4е няма контрол Twisted Evil Според мен от там трябва да се запо4не.Това с камерите,го има навсякъде и работи.Незнам какво трябва да стане за да се оправят нещата Imp Възмутена съм много,та аз не мога да вклу4а 1 скорост,пък имам книжка Shocked Ами аз и много като мен сме потенциални................. Twisted Evil на пътя Imp  Imp  Imp

# 9
  • Мнения: 1 809
Това с камерите е, ще кажат, първо много скъпо, демек неможем да си го "позволим" щото сме бедна държава.А пък и помислете си само как още на следващият ден половината камери или ще изчезнат или ще са строшени  Imp
 
То допреди 2 дни пред блока ни 3 месеца нямаше лампа, която да свети(изгоряла или счупена) та какво остава за друго.

Най-добрия вариант остава на първо място високи глоби за натушители , а за шофъори ( с доказана вина) , отнели живот, особено на дете -доживотен затвор,без право на каквито и да било обжалвания и гаранции
 Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Незнам дали все още ги има тия глоби за шофиране с телефон в ръка, ама е смешно -50 лв. и за без колан -20лв. Confused

# 10
  • Мнения: 1 071
Брат ми ми разказа как станал свидетел на следната случка:
Късно вечерта в краен квартал такси блъска дете и избягва.Брат ми и приятелите му тинейджъри уплашени се приближават до платното да видят живо ли е детето ,когато един възрастен мъж пристига разтревожен и пита какво е станало.После им признава че той бил шофьорът на таксито,но се уплашил,скрил колата и се върнал да види какво е станало.Помолил ги да не казват на никого,че можело да го вкарат в затвора и пред слисаните им погледи отишъл да си обере някакви неща които били изпаднали от колата му.Междувременно се събрали хора,дошла линейка,а той се измъкнал в суматохата незабелязано.
Просто нямам думи да коментирам Imp

# 11
  • Мнения: 249
Ще ви кажа нещо което ми каза един приятел когато се върна от почивка в Швейцария-"Когато стъпя даже само с единия крак на пешеходната пътека всички коли се заковават и те изчакват да минеш''.Даже каже когато спрели той им дал знак да минат преди него , че той може да изчака ,но шофьорите от колите не помръднали докато не минал той.

# 12
  • Мнения: 1 425
Цитат на: spav
Ще ви кажа нещо което ми каза един приятел когато се върна от почивка в Швейцария-"Когато стъпя даже само с единия крак на пешеходната пътека всички коли се заковават и те изчакват да минеш''.Даже каже когато спрели той им дал знак да минат преди него , че той може да изчака ,но шофьорите от колите не помръднали докато не минал той.


Да, така е, защото глобата, ако не спреш и не дадеш предимство на пешеходец е от 500 франка нагоре.

# 13
  • Мнения: 3 154
То в България я няма културата... да не говорим за закони (те пък съвсем липсват Imp ). Винаги ме е било страх когато тръгваме на път с кола... Виждала съм какви ли не случаи... един тъпанар веднъж така бясно караше, тръгна да изпреварва в завой Shocked  Sign Exclamation  и в крайна сметка се озова в канавката, защото пътя беше заледен Sign Exclamation  И се питам "Ако имаше още един такъв луд като него отсреща? Ние къде щяхме да сме???"... най-вероятно и ние в канавката, само че намачкани до неузнаваемост!
Просто съм УЖАСЕНА от начина на шофиране в БГ!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: zvetizvetkova
Незнам дали все още ги има тия глоби за шофиране с телефон в ръка, ама е смешно -50 лв. и за без колан -20лв. Confused


Защо да е смешно? 50 лв не са чак толкова малко. По-скоро е тъжно това, че не се налагат тези глоби.

Общи условия

Активация на акаунт