За зеленчуковите пюрета

  • 463
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте момичета,
Вчера взех едно зеленчуково пюре на синчето с картофи, моркови и овесени ядки, но след като се прибрах и видях че съдържа глутен.Още не съм му го дала и се чудех дали ще може да му го давам и дали не е рано още за глутена.И ако е рано от кога трябва да се дава глутен и как се започва да се дава тои.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 548
Има много теми за глутена, направи си труда и ги разгледай - полезни са. Иначе всеобщата препоръка е глутенът да се въвежда след 6-я месец поради опаснот от алергични реакции преди тази възраст. Аз лично го въведох някъде към 8-я месец.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Мисля, че ви е рано за глутен. Виж в най-често обсъжданите теми, има доста неща по въпроса. Посъветвай се и с педиатъра. Ние, по съвет на нашия педиатър започнахме с глутен след навършването на 7 месеца - зърнена каша с глутен, готов десерт със зърнена каша (на Хип - с плод и зърно), сухар за попара, овесени ядки с някаква добавка за закуска, а от 10-тина дни и с кремче от пшенично нишесте, както и пшеничен грис.

# 3
  • Мнения: 1 613
Захраних с глутен към 7ми месец.

# 4
  • Мнения: X
Препоръчително е глутенът да се въвежда след 6-ти месец. Непоносимостта към него обаче изключително рядко срещана.

# 5
  • Мнения: 516
Препоръчително е глутенът да се въвежда след 6-ти месец. Непоносимостта към него обаче изключително рядко срещана.
Но по-добре изчакай  Joy

# 6
  • Мнения: 3 663
аз бих изчакала поне до 6 месеца
иначе дадох за първи път глутенова храна на 7 навършени
има достатъчно пюрета и храни без глутен, не си заслужава риска

# 7
  • Мнения: 3 356
Аз от 10-на дни давам глутенова храна и слава богу няма реакция,пък и наистина е не чак толкова често срещана алергия

Общи условия

Активация на акаунт