Кварцова лампа и увеличаване на кърмата

  • 583
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 737
Баба ми ми сподели, че докато майка ми била бебе, кърмата и много намаляла и я пращали всеки ден на нагревки с кварцова лампа (май така се казваше) като онези, с които ни печаха в детските градини и ни слагаха тъмни очила. Каза ми че само това поддържало количеството на кърмата и и трябвало да ходи всеки ден.
Понеже се сетих че родителите ми имат такава, но я ползвахме докато сестра ми беше бебе да нагряваме стаята, в която спи за убиване на бактериите, та ме интересува по колко време е безопасно да се пече човек (аз) на такава лампа, от какво разстояние и безопасно ли е.

# 1
  • Мнения: 6 243
Мила, не знам каква е лампата, която имат родителите ти, но искрено се съмнявам с награване/облъчване да се увеличава лактацията. това не пречи да го направиш, разбира се, не ми се вярва да ти навреди... Пък и ако ти дава увереност, със сигурност е добро за лактацията.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На нас ни правеха такива нагревки в болницата - но не за увеличаване на кърмата Grinning В болницата стояхме първо по половин,после по една минута и задължително с очила и на предписаното разстояние!

Общи условия

Активация на акаунт