колко течности на килограм

  • 556
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
 Thinking Thinking...някъде бях чела, имаше нещо като препоръчителна схема на дадени килограми при бебетата се поемаше определено количество течности...течностите вкл. вода, мляко,сокчета,чай и др....съвсем общо казано : колко течности на ден е хубоаво да се поемат от бебе , което тежи 7,120 кг. и е на 7 месеца  food010  food010 

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много е относително, но ориентировъчно- 130-140 мл. на кг. Значи около 1 л.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако давам по 1400мл течности на ден на детето ми, значи че твърда храна не трябва да поема и ще му се пукне стомаха.Най-добре се орентирам по мокротата на памперса.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако давам по 1400мл течности на ден на детето ми, значи че твърда храна не трябва да поема и ще му се пукне стомаха.Най-добре се орентирам по мокротата на памперса.
Твоето е два пъти по-голямо и течностите съответно са по-малко (на кг.).

# 4
  • Мнения: 1 032
В книжката на Лиляна Трифонова пише, че до годинката храната на детето не трябва да надвишава 1 л на денонощие. След шестия месец количеството храна възлиза на1/8 от теглото на детето, но неповече от литър. След шестия месец детето има нужда от 90 до 100 мл вода на килограм тегло- тук влизат не само чистата вода (за да не ме претрепе някоя майка), но и водата в адаптираното мляко, соковете и водата, използвана при приготвянето на храната.  Дано да съм била полезна.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако давам по 1400мл течности на ден на детето ми, значи че твърда храна не трябва да поема и ще му се пукне стомаха.Най-добре се орентирам по мокротата на памперса.
Твоето е два пъти по-голямо и течностите съответно са по-малко (на кг.).
LaughingМоето дете е 10.500кг Simple Smile

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
За те4ностите незнам, но когато бебето е само на мляко на 1кг тегло отговаря 150 гр. мляко.

# 7
  • Мнения: 8 505
Колкото иска.Ако изобщо не иска-няма нужда да го насилваш,а ако му се пие повече-защо да го държиш жадно.Предлагай му редовно чашата/шишето с вода,а то само ще си реши дали и колко да пие.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако давам по 1400мл течности на ден на детето ми, значи че твърда храна не трябва да поема и ще му се пукне стомаха.Най-добре се орентирам по мокротата на памперса.
Твоето е два пъти по-голямо и течностите съответно са по-малко (на кг.).
LaughingМоето дете е 10.500кг Simple Smile
Значи си е в норма! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт