Опит за сравнителен анализ

  • 579
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Една друга тема ме наведе на размисъл и за да не я разводнявам реших да пусна нова. Става въпрос за кърменето и захранването по бг схема и свободното хранене с късно захранване.
Първия път кърмих на режим, след първия месец махнах едното нощно хранене, след втория - второто. Захраних на 4 месеца, като замествах хранене. Така след 6-я месец кърмех 3 пъти на ден, след седмия - само сутрин и вечер. Отбих бебето на 9м 1/2. Изцеждах след всяко кърмене, след 6-я месец спрях, кърмата не намаля. Изобщо никога не съм имала проблеми с кърмата, винаги е била достатъчно.
Сега кърмя на поискване /но горе долу на 3 часа, такъв е ритъмът на бебето/, с нощни хранения, още не съм захранила. Не изцеждам. Кърмата ми ужасно много зависи от апетита на бебето. в момента съм във втора сериозна лактационна криза, имаше и няколко по-леки. Общо взето притесненията ми са повече. Така че обективно не мога да кажа че единия начин е по-сигурен за запазване на кърмата от другия. Това, което прави разликата е че сега кърменето ми е далеч по-приятно, без гадното изцеждане, миене на гърдите и пр. Много лесно и естествено. И се наспивам нощем, въпреки, че кърмя. Преди се налагаше да вися в малките часове да подавам вода и биберон, сега тикам гърдата и има мир. Притеснявам се обаче че възпитавам още по-голяма лепка. Аз и от големия не мога да дишам, как ще ме разделят по-нататък ...

# 1
И аз скоро мислех да пускам подобна тема.
Та на въпроса - сега ми е много по-спокойно (благодарение и на форума, разбира се).
Каката е кърмена на режим, особено в първите месеци. Изключение от правилата беше само това, че не съм се мъчила да махам нощното кърмене, защото ми се струваше неестествено бебето ми да плаче гладно, аз да се мъча да цедя с помпата, а таткото да дава шише с вода. Mr. Green Захранена е рано, от което се увеличиха коликите и по цяла нощ се разнасяхме. Без малко да спра да кърмя на около 6м. - кърмата ми почти спря от притеснения, горещина и преумора. Започнахме с добавка, но бебата си изпиваше всичко и продължаваше да си търси и аз давах. Така за около седмица кърмата се върна в нормалното количество и продължихме да се кърмим до година и 1 месец, когато вече сама се отказа.
Сега с малката съм по-спокойна - колики - прочетох във форума, че трябва да давам едната гърда 3 часа и коликите намаляха; иска да суче 30 мин или час след като е сукала - давам и не се шашкам,  както беше с голямата, не се цедя, мога да кърмя цяла нощ и сутринта да съм свежа, защото не се притеснявам както по-рано, че щом иска да сучи често нещо не е наред.
За "лепките" си мисля, че няма значение дали са кърмени или хранени от шише (имам примери) пък и това също е период, който минава, когато открият игрите с другите деца. Grinning

# 2
  • Мнения: 3 161
Я как се е шмугнала тази тема, пък е интересна... придвижвам напред, в случай че още някой иска да се изкаже.

# 3
  • Мнения: 1 680
Яяя тая тема е точно като за мен.
Дъщеря ми спи в детското легло на половин метър от моето, а сина ми спи до мен и понякога и под моята завивка. И няма оттърване.
Но не мисля, че има връзка това дали детето е кърмено или не е. Жорето съм го кърмила 2 месеца и си е голяма лепка. Може би това се израства... newsm78

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Първият път кърмих по правилата - махнах нощното хранене на 1 месец, захраних на 3 навършени и по тоя случай се разнасяхме гладни на вода по цяла нощ, като капак спрях да кърмя на 6 навършени месеца. Сега кърмя на поискване, още ядем нощем, захранваме се от няколко дни , нямам проблеми с кърмата. Единствения проблем е , че малката спи в нашето легло Sad
А за лепките - до дете си е. баткото ни е лепка, нищо че е на 16, ама какво лошо да ми се обажда къде е и да се интересува от семейството си?

Общи условия

Активация на акаунт