Лоша кожа?

  • 2 722
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 153
Здравейте, аз съм почти на финала вече и до 20-тина дена ще се появи бебчо, но последните 2 месеца полудявам от факта, че кожата ми се влоши ужасно! Излизат ми някакви безумни пъпки от всякакъв калибър, най-вече по лицето, след което остават като кафяви белези........направо се притеснявам да не си остана така и след раждането Cry Редовно си почиствам лицето с разни мазила, иначе ежедневно ползвам само Нивеа, както винаги до сега....
Дайте съвет какво да правя, за да озаптя това положение....

# 1
  • Мнения: 5 539
Не знам, не съм имала подобен проблем, но ми звучи като да е на хормонална основа Rolling Eyes  Най-вероятно като родиш нещата ще се нормализират от само себе си. Но дотогава просто не знам какво да те посъветвам. Все ми се струва че състоянието на кожата зависи от вътрешното състояние на организма, а не толкова от мазилата с които се мажем.
Е, май не ти бях много от полза, нека някой който е имал този проблем каже нещо повече.
Успех и леко раждане! Grinning

# 2
  • MUC
  • Мнения: 571
Кожата ми се влоши последния месец. Беше ужасна, пъпки петна... нищо не помагаше. Няколко седмици след раждането всичко се нормализира. Предполагам беше от хормоните Confused

# 3
  • Мнения: 2 323
Цитат на: Petinka
Здравейте, аз съм почти на финала вече и до 20-тина дена ще се появи бебчо, но последните 2 месеца полудявам от факта, че кожата ми се влоши ужасно! Излизат ми някакви безумни пъпки от всякакъв калибър, най-вече по лицето, след което остават като кафяви белези........направо се притеснявам да не си остана така и след раждането Cry Редовно си почиствам лицето с разни мазила, иначе ежедневно ползвам само Нивеа, както винаги до сега....
Дайте съвет какво да правя, за да озаптя това положение....

petinka,
ako 6te te uspokoi, az sam o6te v na4aloto-12 sedmica i ve4e se izpup4ih kato pubertet4e (a togava imah po 1 pupka,za signal 4e 6te mi idva Laughing )
taka 4e, spoko- i az mislq 4e e na hormonalna osnova i kato se pouspokoqt,vsi4ko 6te e ok!
m/u drudoto-samo krem li polzva6? a po4istva6ti?? tova e vazno vse pak! a stana li ti po-mazna kojata Confused:
 Wink

# 4
  • Мнения: 3 153
Цитат на: new_mama
Цитат на: Petinka
Здравейте, аз съм почти на финала вече и до 20-тина дена ще се появи бебчо, но последните 2 месеца полудявам от факта, че кожата ми се влоши ужасно! Излизат ми някакви безумни пъпки от всякакъв калибър, най-вече по лицето, след което остават като кафяви белези........направо се притеснявам да не си остана така и след раждането Cry Редовно си почиствам лицето с разни мазила, иначе ежедневно ползвам само Нивеа, както винаги до сега....
Дайте съвет какво да правя, за да озаптя това положение....

petinka,
ako 6te te uspokoi, az sam o6te v na4aloto-12 sedmica i ve4e se izpup4ih kato pubertet4e (a togava imah po 1 pupka,za signal 4e 6te mi idva Laughing )
taka 4e, spoko- i az mislq 4e e na hormonalna osnova i kato se pouspokoqt,vsi4ko 6te e ok!
m/u drudoto-samo krem li polzva6? a po4istva6ti?? tova e vazno vse pak! a stana li ti po-mazna kojata Confused:
 Wink


Ами честно казано не правя нищо по-различно от както преди да забременея-лосион за почистване, чиста вода и универсален крем, който използвам винаги и ми се е отразявал досега чудесно Neutral Face Адски се надявам да е на хормонална основа и като се яви бебчо нещата да се оправят.....кожата ми винаги е била добра (дори без посещение при козметик) и сега това ме тормози ужасно Cry

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз никога,дори през пубертета не съм имала пъпки, но откакто съм бременна ми излязаха чевненикави петна около устата и понякога се зачервяват без причина.Било нормално,от хормоните и след това се махали.

# 6
  • Мнения: 437
Аз попринцип открай време си имах проблемна кожа, но с много грижи бях свела нещата до минимум.. да не кажа че почти не ми излизаха, освен преди цикъл...
А сега... полудявам! Имам чувството че всеки ден ми излиза поне по една нова пъпка Cry Какво да правя? Sad Sad Sad Май ще трябва да се принудя да чакам да отмине от самосебе си? Sad Ужас, това означава ли че девет месеца ще съм като напъпил тинейджър?  Shocked  Sad

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а ползвали ли сте Мерц? тези витамини са с натрупване, дават ги за хубава кожа, коса и нокти

# 8
  • Мнения: 437
Преди година-две исках да взимам нещо подобно, но аптекарката ми каза че Мерц били гола вода - само голяма реклама, а нямат кой знае какъв ефект. Иначе ми препоръча едни други.. чехски ли бяха.. не помня, но определено бяха и по-евтини и много добри. Само дето сега ако проблема е на хормонална основа.. каквото и да взимам - все тая Sad

# 9
  • Мнения: 61
И аз имам този проблем, от 6-7 седмица на бременността. Направо се чудя какво да предприема, освен обичайните мерки. Също ползвам Нивеа от години и допускам че хормоните са виновни. Майка ми каза, че когато е била бременна с мен е имала такъв проблем, а когато забременяла с брат ми лицето й се изчистило напълно/така разбрала, че носи момченце/. Смятате ли, че има някакво значение пола на бебчо?

# 10
Ами състоянието на кожата зависи не само от ген и това с какви мазила се мажеш,но и от това което ядеш.Ако не се храниш правилно и си предразположена към проблеми с кожата,с каквито и мазила да се мажеш няма да има ефект.
Съдя по себе си.Аз никога не съм имала и една пъпка по лицето,само малко по дупето и бедрата като ходя с тесни дънки през зимата,защото ми се запушват порите.Започнах да правя диетата на Аткинс и ми излезнаха 2-3 пъпки по лицето......не мога да ти опиша какви -типично пуберитетски.Също и ако ям много захар ми излизат пъпки.
       Изпробвала съм и друго от което кожата става като на бебе,без да преувеличавам.През лятото като има пресен лук ям по една връзка на ден пресен лук на салата с лимон и зехтин.Може и моркови настъргани,ако в начлото ти люти много,после се свиква.Кожата става невероятна!Който иска да пробва.
       Иначе за пъпките по дупето има и дуго,което дава резултат.Ползвам някакъв сапун с водорасли.Уж против целулит беше.....ефект за сега не съм видяла.но дупето става супер гладичко.Не е подходящо за лицето,защото изсушава кожата. И след това е хубаво някакъв антицелулитен крем да слагаш.Крема помага да се се лющи кожата.Ефекта на изглаждане се забелязва след 4-5 миенета ако са всеки ден или през ден.
        Надявам се да съм била полезна на някого.

# 11
  • Мнения: 122
много странно ми звучи това с лука?не те ли боли корема след това???а петната след раждането изчезват:)

# 12
  • Мнения: 5 622

 От де я изкопахте таз стара тема бре?  Crazy

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нищо де, поне Петинка може да каже дали се е оправила отпъпките след раждането! Laughing

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 897

 От де я изкопахте таз стара тема бре? Crazy
ами търсачка ползват хората Whistling

Общи условия

Активация на акаунт