Прекалено суха кожа

  • 910
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Мамчета, помагайте!Моля Ви!

Извинявам се ,ако темата е обсъждана и друг път, но с търсачката нищо не открих.
Беба е с много суха кожа, главно на крачката и коремчето. Мазах я с какво ли не- след баня преварен зехтин, опитахме и STELATOPIA на Mustela- резултат никакъв. Педиатъра казва - ще се оправи и не ни дава направление за друг лекар,а без направление тук,трябва да чакаме около месец за преглед.  #2gunfireПоследно ни изписа нещо като брашно,което се слага във ваничката при къпане казва са Amidon de ble, резултата е пак същия-суха кожа ,на места с лишеи.
Използваме гел-душ на Mustela. Само на кърма се.
 Може ли проблема да е във водата ,с която я къпем.След баня местата с лишеи се зачервяват.

Ако някой е имал такъв проблем и го е разрешил,моля да сподели. Simple Smile

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не съм имала такъв проблем но например опитаи във водата да слага6 от маслото на джонсън - аз поне бях много доволна от него . не на последно място сега кожата на децата е по суха заради времето - просто мажи постоянно с кремове  и масла .  не се притеснявай ще се оправи .  Hug

# 2
Пробвай с "Ексципиел - бадемово масло". То е без оцветители, аромати и стабилизатори. Препоръча ми го кожен лекар и бях доволна от него. Има го в аптеките. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 866
Пробвай да миеш без сапун. Дъщеря ми се изриваше с малки пъпчици, имаше и доста суха кожа, на места грапава и решението дойде със спиране на миещите средства. В някои страни с месеци наред децата се къпят само с вода точно за да не се дразни бебешката кожа. Така или иначе сухата кожа няма да стане мазна, моята си е суха и на дъщеря ми е такава. Купила съм й едно хидратантно кремче за бебе на Klorane, продава се по аптеките (и във Франция). Но като беше бебе ползвахме едно олио на Бюбхен, но тази марка не съм я виждала във Франция. От другите олиота купени по супермаркетите се изриваше. Мисля даже че най-добре е да се ползват тоалетни млека, защото олиото запушва порите.

# 4
  • София
  • Мнения: 414
Не ползвая никакви миещи препарати при банята - само ваничка с вода. Ако си намерите истинсак розова есенция - масло, можеш да капваш по една-две капки във ваничката-мног одобър ефект при суха кожа.
Мустела или Адвантан за атопична кожа - два пъти дневно поне. Накрая, - свестен дерматолог, който да ви направи тестове за елргии.

# 5
  • Мнения: 1 178
Аз съ6то бих ти препоръ4ала бадемово или друго олио(без оцвезители) във вани4ката с вода за къпане, а след баня хидратира6т крем.
Бъди постоянна в грижите за кожата, за съжаление мигновенни резултати няма.
Дано, както казва педиатърът Ви, детенцето се оправи.

# 6
  • Мнения: 215
Здравей! Синът ми има същия проблем- доста сухи кожни участъци със ситни пъпчици по тях, които след баня се зачервяват. В случаи на обостряне се сливат в лишеи, които сърбят и се разраняват. Знаем си диагнозата и лечението вече, но преди това- пробвах какво ли не- преварен зехтин, розова вода, мустела, svr, атодерм, клоран и др. Противно на всички мнения и препоръки, аз стигнах до извода, че по- важно при сухата кожа е НЕ омазняването, А хидратирането. Затова ти препоръчвам да опиташ с TRIXERA, НА AVENE, ИЛИ NACHTKERZEN БАЛСАМ на  DR. THEISS. Съгласна съм с лала и Пишо- трябва по- малко сапун, има и олио за вана на dr. theiss.
Разбира се, с уговорката, че всяко дете е различно и че горните мазила понасят най- добре на моето дете. Според мен, посетете и дерматолог, но не бързай да мажеш с кортикостероиди /Адвантана е такъв/. Успех!

# 7
  • Мнения: 1 645
Ние сме нямали такъв проблем,но спри да къпиш бебо с душ - гела на Мустела.Пробвай с нещо друго.Аз бих пробвала с БиоДерма или AVENE.
И двата продукта са много добри Peace

Общи условия

Активация на акаунт