Храни се само с хляб...

  • 1 130
  • 11
  •   1
Отговори
             Искам да се извиня предварително, ако темата не е на място,но  много ми е притеснено. Не знам какво да правя. Опитах с търсачката, но не намерих нещо подходящо.
            Моето дете е на 1г и 10м.Проблема му е , че от близо 3м се храни само с тестени храни / да не кажа само хляб / Взимах храна от яслата и го хранех вкъщи. Всичко беше наред до един момент , в който взе да отказва основното ядене и ядеше само супата. След това отказа супата и си хапваше пици, гевречета, най-различни закуски, козунаци, кроасани и т.н.,  но не и храна с лъжица. Напоследък и това не иска, а само хляб. Притеснявам се, че ще се разболее , може ли само тесто да яде... Пропуснах да кажа , че единствено кисело мляко яде с лъжица . Много моля, ако някоя мама е имала подобен проблем с детето си, да ми отговори какво е направила...
            Опитах всичко според мен - оставих го да се храни сам, т.е. да се полива и залива , само и само да хапне една лъжичка, но не - той се забавлява да разсипва храната върху килима, слага лъжицата с яденето в мойта уста, а когато се опитам да го накарам да хапне той - не иска. Насила не става. За съжаление , опитах. Моля , помогнете ми.
             Притеснявам се да не се разболее. Давам му мулти саностол, за да си успокоя съвестта, че приема някакви витамини. Но този хляб... Може ли да иска да яде само хляб?!

# 1
  • Мнения: 1 629
Не знам дали изобщо мога да ти помогна, но да ти кажа аз как се справям. Детко обожава сух хляб и солети и ако му се дават само това яде. Наложи се да ги огранича до минимум, направо имах чувството, че е пристрастен - рев, тръшкане.. И тъй, докато не си изяде храната не давам нищо тестяно, а и тогава, най-много солета-две. Отначало  беше много трудно, но полека-лека ги забрави. Сега налита на банани по същия начин.

# 2
  • Мнения: 3 164
Ами явно, че и малчовците имат някакъв период в който си променят вкуса към храната ooooh! Малкият ми син , ако го оставя и той набива предимно сухоежбина Laughing колко усилия полагам(че и от 1 м е с някакъв запек Sad), дори се стигна до там да ядем поотделно, само и само да не гледа в паницата на другия Mr. Green
Ако може като се храните семейно го поощрявайте--ммммммм...колко вкусна супичка....ммммммм .......ще дам на тати само на теб не и т.н. нещо от сорта.Ако не помага и това, ще трябва да се ограничите, няма как Cry не бива да яде само хляб, предлагай му сокове, компоти....ох, незнам какво да ти кажа, от страни е лесно.....и мойто е едно капризно....Не се отказвай...успех!

# 3
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Леле, лошо ми стана като те прочетох. Защото и ние натам сме тръгнали... вчера, днес... само хляб набива и пищи от яденето като заклан. Ами ще взема да крия хляба аз, а и едни милинки вкусни правех веднъж седмично, но ще ги спра. Явно могат да загрубеят нещата. Да кажат мами, които са се справили вече с подобна ситуация какво се прави..., че аз само мога да гадая.

# 4
  • Мнения: 2 731
и моето дете обича много хляб и имаме проблем с манджите -като стане час за ядене се изприщвам   #Crazy.Сега може да хапне нещо като рисуваме или четем книжка иначе не .Знам че и това не е хубаво но е по -добре отколкото да яде само хляб и пръчки

# 5
               
И тъй, докато не си изяде храната не давам нищо тестяно, а и тогава, най-много солета-две.
               Ама не ще... Гладен ще стои , но няма да хапне с лъжица. Направо се измъчих.Хляб иска. Тича в кухнята и започва да плаче пред кутията за хляб...
Шони,  само това правя, докато му поднасям лъжичка към устата. Мммм, вкусно и му изяждам яденето, докато му показвам. Ако е период , ще го търпя , но доста време вече мина. С толкова майки говорих, и те са имали някакви периоди, но чак пък като нас... Лили1 , нещо не те разбрах...

# 6
  • Мнения: 7 831
               Ама не ще... Гладен ще стои , но няма да хапне с лъжица.

А как мислиш колко време ще стои гладен  Wink, ден, два и ще прояде.
Минала съм по този път с големия, решението което намерих е - глад. Но трябва да си твърда. Казваш, че ако не си изяде яденето ще стои без хляб и не даваш хляб. Първия ден може да постоите малко гладни, може и да се тръшка, но на втория ще хапне лъжица, като я изяде даваш хляб, но малко. На следващото хранене пак така. Следващия ден даваш 2, 3 лъжици и после хляба, но не даваш много тестени, оставяш го леко гладен и т.н. Постепенно ако си твърда нещата ще си дойдат на местата.
Помни едно нещо, няма дете умряло доброволно от глад!
Успех, ако решиш да ползваш моята формула  Grinning .

# 7
  • Мнения: 2 863
               Ама не ще... Гладен ще стои , но няма да хапне с лъжица.

А как мислиш колко време ще стои гладен  Wink, ден, два и ще прояде.
Минала съм по този път с големия, решението което намерих е - глад. Но трябва да си твърда. Казваш, че ако не си изяде яденето ще стои без хляб и не даваш хляб. Първия ден може да постоите малко гладни, може и да се тръшка, но на втория ще хапне лъжица, като я изяде даваш хляб, но малко. На следващото хранене пак така. Следващия ден даваш 2, 3 лъжици и после хляба, но не даваш много тестени, оставяш го леко гладен и т.н. Постепенно ако си твърда нещата ще си дойдат на местата.
Помни едно нещо, няма дете умряло доброволно от глад!
Успех, ако решиш да ползваш моята формула  Grinning .


 newsm10 абсолютно! можеш да си 200% сигурна, че нищо няма да му стане, ако погладува 1-2 дена....може да стопи някой грам, но и ината ще му се стопи малко:))))

# 8
  • Мнения: 2 731
               [ Лили1 , нещо не те разбрах...
ами казвам ти че ние ядем с отвличане на вниманието като чета книжка или рисуваме -така ядем в момента и като хапне малко и давам вече каквото иска .А иначе е твърде малък да се приложи това с глада -поне според мен

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм съгласна с Ellypr.
И мойто малкото много налита на хляб, това й беше една от първите думи, които научи. Но го крия и й казвам, че няма- мама не е купила... 
 
 

# 10
  • Мнения: 3 164
Ясно е, това е проблем и не маловажен Naughty, аз всяка вечер се карах със свекърва ми до като я науча като се прибира и да скрие хляба, защото чааветат като я усетят, че си идва и тичат право в торбата й Joy И аз също крия хляба и въобще всичко което му е забранено-жал ми е , но като ми направи 7 дневен запек и по-добре да се тръшне малко от колкото да имаме проблеми.
Аз също бих подкрепила мнението на Елипр, стига да прецениш за своето собствено дете-опитай, знаеш ли....

# 11
                    Мами, извинявайте за късното включване. Благодаря ви за съветите, мисля , че  на Ellypr съвета е краен... , но трябва да направя нещо... Благодаря още веднъж на всички ви!

Общи условия

Активация на акаунт