Кожата- къде отива?

  • 929
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Първо да кажа, че аз почти не смея да вляза в този форум от неудобство.. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
От известно време обаче много ме вълнува един въпрос и реших да ви попитам
Бях 90 кила когато тръгнах да раждам. Сега успя да ги сваля до 65, но продължавам  Naughty Naughty Naughty Naughty
Проблемът е, че коремът ми беше мега голям и сега имам огромно количество излишна кожа, която виси като престилка #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Като седна се събира на пластове.Като карам колело ми опира в краката(да уточня, че колелото ми е от ония дето си почти легнал като караш)
Истината е, че много ме дразни.
И какво? Колкото повече отслабвам толкова повече кожа ли ще се събира?
Направо съм отчаяна...
Кажете нещо Praynig Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 11 306
Ами майката му е бавното отслабване, много течности, масажи на корема и много ама много спорт за коремната мускулатура. То не само за коремната мускулатура де ама като за начало можеш да почнеш коремни преси.
Много е неприятно, но не си единствена.
 Hug

# 2
  • Мнения: 344
Аз напълнях повече от 25 кг. Когато бебчо беше на 2 месеца започнах диети и гимнастика вкъщи, тъй като нямам време да ходя на фитнес, гледаме се сами. Само с упражнения може да не ти се развисне кожата. Имам да сваля още 5 кг, които сигурно са най-трудните, но коремът ми е абсолютно прибран. Затова моят съвет е много, много упражнеия. Няма друг начин!

# 3
  • Мнения: 3 575
За съжаление май в твоя случай единственото решение е пластична операция.
Щом толкова много ти виси кожата, няма сила която да я прибере обратно.
Това с коремните преси е абсолютен мит - те стягат мускулите, а не кожата.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
пробвай и с кремовете за корем +уоражнения, но в твоя случай май само пласрична операция ще го оправи. Това са клетки без съдържание

# 5
  • Мнения: 3 423
аз мисля ,че пластичната операция е последното решение.
на корема има мускули със спорт ще ги стегнеш .направи серия масажи-мойта масажистка ми разказваше как е успяла да помогне на една 140 килограмова жена да отслабне до 100 кила само с масаж без диети.
не се отчайвай -успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 767
tornerosse, с нищо ли не си се мазала? Sad Аз започнах мазането със стягащи кремове още като се върнах от родилния дом. Иначе кожата ми щеше да си виси още. Много е неприятно , но се оправя. Не знам дали при тебе е наистина толкова тежко,колкото го описваш.  Cry
Значи наистина, диета, спорт и мазане му е майката. И коремните преси имат значение, на мен заедно с с изчезването на тлъстинките ми се прибира и кожата, откакто редовно правя коремни преси. Не ми виси кожата въобще. Но е трябвало да се мажеш от самото раждане,да не говорим за мазането през бременността.
А за да съм ти по-полезна ще ти кажа с какво съм се мазала до сега:
Лиерак-антицелулитния /скъп е, към 50 лв/;
Д-р.Тайс- антицелулитния-8лв.
Леокрема- липодрена и този за корем:/16-18лв/
От една седмица РОК антицелулитния /пак скъп 46 лв/
Не знам дали си въобразявам, но май най-добър ефект имах от този на Д-р.Тайс,нищо че е най-евтиния. За РОК още не знам....

# 7
  • Мнения: 3 777
Ако виси малко, масажи плюс стягащи кремове.
Но ако това което описваш е вярно пластична операция.

# 8
  • Мнения: 4 187
Пробвай първо с масажи и ултразвук на корема + някакъв стягащ крем, може пък да не е толкова страшно. Задръж за момент свалянето, за да има възможност кожата да се "намести ", до колкото е възможно!

# 9
  • Русе
  • Мнения: 785
Не се отчайвай tornerosse,
Аз също качих над 25 кг, и то основно на корем (а иначе съм слаба) и след раждането дълги месеци още ме мислеха за бременна. Коремът ми беше като плондер и го усещах като чуждо тяло отпред. И аз като теб карам колело и знам какво е усещането...крайно подтискащо Cry
През цялата бременност съм се мазала със скъпи мазила, а след това ми приготвяха в една аптека някакъв техен бъркоч (за 4 лв) - антицелулитен лосион с кофеин. Освен това  винаги под душа си правех фрикции с масажна гъба. Коремни преси също съм правила, но не много - те са за мускулите, а не за кожата...Ще се оправиш, но се зареди с търпение - става много, много бавно - аз чак след 1 год. и 3 месеца ставах за пред хора, а след още 3 месеца (когато забременях повторно Crazy) ми оставаха още 2 кг. за сваляне (все още коремът ми не беше прибран на 100%). Важно е да сваляш постепенно, без екстремни диети, за да може кожата да следва останалата тъкан, и да не изостава както се е получило при теб. Успех и горе главата! Peace

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
коремни преси? в комбинация с някой стягащ крем и упорство.
аз съм късметлийка , защото и след двете раждания бързо ми се прибра корема без никакъв зор. но предполагам колко ти е кофти.

успех и не се предавай Peace
операция- като последна алтернатива!

Общи условия

Активация на акаунт