как да кърмя легнала?

  • 2 035
  • 26
  •   1
Отговори
  • Pernik
  • Мнения: 111
момичета помогнете ми да се науча. Малкия пак започна да се буди нощем и направо се побърквам някой път ще ги изпусна заспивайки Tired. Лошото е че ползвам силиконови зърна и съвсем не става легналата поза, мякото е по чаршафа а не в устата на звяра. кажете ми как го правите имам чувството че гърдите ми не са удобни за тази поза #Crazy

# 1
На мен ми е най-удобно да кърмя легнала,но без силиконови зърна.Слагам бебка малко по-надолу от моята възглавница да лежи на една страна.После лягам до нея,така че гърдата ми да е на нивото на устата й.И така!Дори на бебка така й е по-удобно!Пробвай!Надявам се да съм ти била полезна!Успех!

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами махай ги тия силиконови зърна... Що са ти? Тръшваш се на една страна до бебока и го кърмиш, пробвай де, не е никак сложно!  Wink

# 3
  • Pernik
  • Мнения: 111
а слагаш ли нещо под главата и? Защото на бебо устата му не може да стигне до зърното. Просто гърдите ми са малки и не мога да ги намествам нагоре надулу уффф не мога да обясня като хората май

# 4
  • Pernik
  • Мнения: 111
ами без зърната не може да захапе като хората освен че гърдите са ми малки и зърната ми не са от най добрите, а и едната ми гурда е оперирана та зърното ми стои на криво

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ясно... Ами не знам... Сама трябва да му намериш цаката, няма как с обяснения да стане... Дано се справите!  Wink

# 6
  • Мнения: 2 784
И моите гърди са много малки. Не съм кърмила със силиконови зърна, но ето как процедирам аз:слагам я на една страна, така че главичката и да се пада на нивото на зърното и подлагам едната си ръка под нея, така че ляга на бицепса ми и главата се вдига на нивото на зърното. С другата ръка гушвам и придържам. Когато давам другата гърда, не сменям позата, а просто я придърпвам малко по- към свивката на ръката и малко повече се накланям към нея. При тази поза, детето е почти по гръб,а аз съм силно на една страна, така че гърдата почти виси над устичката и. Малко не мога да обяснявам, ама дано да съм ти помогнала.

# 7
  • Pernik
  • Мнения: 111
благодаря цвети ще опитам Confused направо без гръб останах а и много тежък 6550
 Cry

# 8
  • Мнения: 2 531
Другия вариант е ти да си по гръб, а бебето върху корема ти и да му придържаш главата над гърдата!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз не съм с малки гърди, но близо три месеца кърмих със силиконови накрайници. В началото (като ни изписаха от болницата) беше доста дълга подготовката Grinning: слагах под главичката му една от неговите възглавнички, като го слагах на една страна, слагах една и зад гръбчето му, една голяма под моята глава и една още по-голяма да подпира гърба ми. Намествах се така, че главичката му да е на нивото на зърното ми, слагах силикона и го придърпвах към себе си. А, и винаги му слагах и лигавник, за да не е мокър и чаршафа. Ще свикнеш!  bouquet Сега ни е много по-лесно - без силикон, само го слагам до мен, а той даже от известно време хваща с ръчички гърдата ми и сам я притегля към устата си. Grinning

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Не знам колко добре се вижда от аватара ми, там сме снимани с моя син по време на кърмене. Ако трябва да ти пусна по-подробни снимки ..Аз почти само легнала кърмя

# 11
  • Мнения: 3 550
И аз навремето това питах. Виж какво са ми отговаряли.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24189.msg467433#msg467433

# 12
  • Мнения: 1 722
Аз съм с малки гърди - като съвсем малък кърмех бебо само седнала - голяма глупост, разсънвахме се и аз и той, болеше ме гърба и кръста. Някъде към ваша възраст почнах да кърмя легнала - слагам си го на ръката и го гушвам - така ми идва по-високо и близо до гърдата. После го прескачам и същата процедура от другата страна. Сега като по-голям си спи на леглото и като замрънка си вдигам блузата и той сам си намира. А за другата /по-отдалечената/ гърда трябва да се обърна почти по корем, но пак е удобно.

# 13
  • Мнения: 636
Не знам колко добре се вижда от аватара ми, там сме снимани с моя син по време на кърмене. Ако трябва да ти пусна по-подробни снимки ..Аз почти само легнала кърмя
И аз така кърмя, но бебчето взе да се изпотява много напоследък и ме е страх да не настине. Основно през нощта се кърмим така. Някакви съвети?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 823
Да не би да го обличате прекалено много  вечер,когато го слагате за сън.Най добре ще е да го обличате с белъо,отгоре пижамка и накрая да е с чувалче,тъкмо няма да се притеснявате дали е завито или отвито.

Общи условия

Активация на акаунт