Мога ли да продължа с кърменето след 10 дни прекъсване?

  • 635
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Налага ни се да спрем кърменето за 10 дни и да минем на лечебна храна , аз естествено се цедя , на вчера бяхме на лекар и там сестрата изтресе нещо като "Щом веднъж спреш -край".Аз искам да си го кърмя -стига и той да иска Grinning мисля да продължим. Не си спомням да съм чела такова нещо така че моля ви за мнение !! Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Мисля, че ще можеш. Аз прекъсвах два пъти - един път за 5 дни през втория месец и после за 3 през третия. Продължих да кърмя успешно благодарение на съветите на майките от форума. Ще успееш и ти щом имаш желание. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 586
Няма никакъв проблем да продължиш с кърменето след известно прекъсване, стига да поддържаш лактацията си през това време с цедене и стига бебо да засуче после пак.

А защо всъщност ще минавате на лечебна храна само? Кърмата е най-добрата лечебна храна за болно бебе.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Почти не съществува ситуация,в която да е наложително да се прекъсва кърменето,за да може бебето да е на лечебна храна.Кърменето се прекъсва,ако бебето е с вроден дефект в обмяната на веществата и не може да преработва лактозата примерно - но тогава връщане е невъзможно и не е в интерес на бебето.
Така че защо не дадеш повече подробности защо се налага да минавате на лечебна храна - може би ще можем да ти дадем повече информация и отново да водиш преговори с лекарите по въпроса?Нито при рефлукс,нито при разстройство има смисъл от прекъсване на кърменето.
Иначе няма абсолютно никакъв проблем кърменето да бъде възстановено след известен период,като вземаш мерки да поддържаш лактацията.

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И на мен ми е интересно каква е причината, ако можеш, сподели...

# 5
  • Мнения: 292
Казвам веднага- значи бяхме болни и пи Аугментин 7 дни след което направи диария и беше с постоянни спазми 1 ч. след хранене , да не ви разправям какъв ад беше нощем не беше спал 4 нощи , ревеше постоянно и го болеше много направо се съсипа честно ви казвам.От лечебната първо спря да ака постоянно после поспряха болките, но не съвсем. Занесли сме ако за изследване и ще видим резултатите във вторник.Мислят ,че е от антибиотика.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Тук Хедра ще се произнесе най-компетентно, но мисля, че не е трябвало да спираш да кърмиш изобщо. Със сигурност не сте първият случай на кърмаче с диария!  Wink И ние бяхме така, повече от месец. Не съм спирала да кърмя, накрая се оправи... Нашата проба нищо не показа, дано и при вас да е така...  Wink

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Разбира се, че не се прекратява кърменето. "Лечебната" храна е допълнение към кърмата.
Единствено се кърми по-начесто, за да се компенсира обезводняването на организма от диарията.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това,което е трябвало да се спре,е било не кърменето,а антибиотика...Спирането на кърменето в тези моменти лишава детето от много важен фактор за възстановяване на раздразнената чревна лигавица,а даването на лечебна храна може да нанесе големи поразии точно защото червата са раздразнени,а колкото и да е обработена,тя съдържа кравешки белтък,който лесно преминава през наранената лигавица...Много ме хваща яд на такива безумни съвети Twisted Evil
Но вината не е у теб,ти просто си следвала съветите на лекарите в желанието да направиш най-доброто за детенце - скоро ще се оправите,а за следващия път ще си знаеш Wink Имай си винаги едно наум и като кажат спиране на кърмене,първо питай тук дали наистина се налага,ще си спестите доста притеснения.

Общи условия

Активация на акаунт