Спиране на кърмата-как?

  • 350
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Здравейте! Кърмата ми намаля изведнъж и започнах да я кърмя сутрин и вечер, след това минахме само вечер-като се дохранваме, и от два дена отказва окончателно да суче.  Кърмата ми е намаляла и се ядосва и не яде. Какво да правя дайте съвет да продължавам ли или да спирам и ако трябва да спра -как ? Чувала съм, че се стягат гърдите но как? Благодаря ви предварително!!!!!!!!!!!!!!!!!! newsm78

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гърдите НЕ се стягат!!!Това е най-сигурния начин да си докараш сериозен проблем и завинаги да им развалиш формата.
По въпроса как да си спреш кърмата без да си докараш ядове повече инфо може да намериш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697

# 2
  • Мнения: 967
Към статията, която ти е посочила Хедра мога само да добавя от личен опит, че ако наистина кърмата ти е намаляла много няма да е необходимо нищо специално, за да я накараш да спре. Аз съвсем наскоро спрях да кърмя синчето си. Накрая ни беше останало само кърменето вечер и като премахнахме и него на следващата вечер почувствах леко напрежение в гърдите и му дадох да суче малко. От отгава не съм чувствала нито напрежение, нито друг дискомфорт и си мисля, че вече млакото е съвсем спряло. Така, че не предприемай стягане на гърдите или други драстични методи.
Все пак да те подсетя и за другата алтернатива - стимулиране на лактацията и увеличаване на кърмата. Бебето ти е още малко и според мен си струва да направиш още едно усилие да продължиш с кърменето. Ако проявиш интерс в Библиотеката има хубави статии как да го направиш. Наистина е възможно.
Каквото и да решиш успех! Wink

Общи условия

Активация на акаунт