За зимата и разходките на малки бебенца

  • 1 122
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте! Бих искала да попитам при какви температури навън през зимата разхождате децата си и по колко време? Колко/ с какво ги обличате най-общо. Става въпрос за 2-3 месечно бебе. Сега е 2-3 градуса и ще става все по-студено, а пък ме е страх да не изнежвам детенцето като пропускам някой дни да излизаме навън. Благодаря ви предварително за споделените мнения!

# 1
  • Мнения: 8 505
Изкарвала съм я винаги,когато не вали дъжд.Снегът не ми пречи.До -10*.Облеклото-боди,ватиран анцуг,ескимос,шапка,шал,ръкавици.Завита с одеало.

# 2
  • Мнения: 1 489
Стига да не вали,да не е мъгливо и да не духа излизаме на вън.Обличам я по-топло,задължително с ръкавици,шал,шапка.Дори и като беше по-малка като вас,излизахме в най-удобния случай.Разходка от около половин-един час на ден.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Стига да не вали,да не е мъгливо и да не духа излизаме на вън.Обличам я по-топло,задължително с ръкавици,шал,шапка.Дори и като беше по-малка като вас,излизахме в най-удобния случай.Разходка от около половин-един час на ден.

И аз така го разхождах като бебе.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз също мисля да я изкарвам,когато не вали,било то и за 30мин.Обличам с боди,ризка,ританки и слагам ватиран гащиризон и шапка.Завивам с одеало и от време на време проверявам ръцете да не са студени!

# 5
  • София
  • Мнения: 344
Изкарвала съм я винаги,когато не вали дъжд....Завита с одеало.
А и бебчето ти е малко, предполага се, че количката е зимна.Няма от какво да се страхуваш.

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не съм пропускала ден нито с големия нито с малкия. Калявам наред! Облекло: докато проходи - една идея по-дебело от мен, като проходи - една идея по-тънко от мен.

# 7
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Искам и аз да питам нещо.Ще ставам мама през януари и да питам колко време след раждането се изкарва бебчо навън.Чела съм че в началото се изкарва по 5-10-15 мин и така се увеличава времето постепенно.

# 8
  • Мнения: 2 910
Стига да не вали,да не духа и да не е магливо времето не виждам причина да не излизате,още повече,че бебето е в количка и му е завет отвсякъде.Ние само тогава не излизаме.

# 9
  • Мнения: 1 555
Искам и аз да питам нещо.Ще ставам мама през януари и да питам колко време след раждането се изкарва бебчо навън.Чела съм че в началото се изкарва по 5-10-15 мин и така се увеличава времето постепенно.


След 20 ден съвсем спокойно можеш да го изкарваш, естествено ако не е кучешки студ разбира се, ако имаш тераса можеш да го слагаш в количката за около 15 -30 мин отначало ако е много студено и не ти се излиза !!!

Успех и леко раждане !

# 10
  • Мнения: 2 255
Миналата зима Калоян си прекарваше навън по 2-3 часа, докато незамръзне майка му  Wink - облечен с боди, анцуг, космонавт и завит. Не сме излизали само на дъжд и мъгла.
Сега ще видим как е ще че вече не му се стои в количка, а като е много облечен пада повече и се сърди  Grinning

# 11
  • Мнения: 25
 Тъкмо се върнахме от разходка и бързам да отговоря Wink Много благодаря на всички за отговорите!Пожелавам ви много приятни зимни разходки за да са ни здрави и калени дечицата! Приятен ден!

# 12
  • Мнения: 505
Здравейте мамчета на пораснали бебета   bouquet
дойде зимата и май всички се скрихме на топло по къщи и апартаменти, все по рядко засичам мами с колички навън. Кога излизате и как се навличате  newsm78
че при нас е неизбежно  Praynig колкото и да не ми се иска да излизам ще трябва да го правя т.к. прибираме каката от втора смяна на училище,  Thinking и всяка вечер срещам възмутените погледи  Shockedна чакащите внучетата си баби, че видите ли таз безотговорна мама  Joy е повлякла горкото мъниче на студа Embarassed

# 13
  • Мнения: 8 505
Изкарвам я всеки ден по два пъти.Общо се събират 3-4-5часа навън дневно.И през ум не ми минава да се затворя вкъщи докато се върнат лястовиците.Не я навличам,защото постоянно се движи и ще се изпоти.Ръкавици,шал и шапка са задължителни.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз онзи ден в големия студ излязох с количката, защото ми се наложи и срещнах тези възмутени погледи, за които казваш. Ама ти защо им обръщаш внимание? Аз го бях облякла с чорапогащник и боди с дълъг ръкав, вълнена жилетка и вълнено долнище и от горе с цяла грейка, която дори има ръкавички и ботушки, които се закопчават за нея. По едно време се притесних да не му стане топло. А те, бабите нека си цъкат - ако зависи от тях цяла зима с вълнен пуловер до парното трябва да изкара детето...

Общи условия

Активация на акаунт